Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Street Fighter: W ciągu doby planszówka uciułała na Kickstarterze ponad 400 tys. dolarów! [WIDEO]

Papkin poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 5:55 News

Gdy piszę te słowa, projekt ma na koncie dwa razy tyle! 

Nawet nie udawajcie zdziwienia, bo choć crowdfunding gier wideo mocno wyhamował, zbiórkowicze wciąż wpłacają krocie na planszówki! (Czego najlepszym dowodem raport, jaki prezentowaliśmy wam w tym miejscu). Niekiedy oba światy ładnie się zresztą zazębiają – w ostatnich latach zapowiedziano adaptację Resident Evil 2, zabezpieczono środki na This War of Mine: The Board Game oraz na Dark Souls (który to projekt udało się ufundować w... trzy minuty!).

Tym razem jutuber AngryJoe oraz zespół Jasco Games (mający na koncie m.in. Mega Man: The Board Game oraz Dragon Ball Z: The Miniatures Game) zapowiedzieli, że wezmą na ruszt jedną z najbardziej dochodowych marek Capcomu. Warunkiem było uzbieranie na Kickstarterze 400 tys. dolarów, co udało się zrealizować ze sporą nawiązką (a zbiórka trwa jeszcze przez 26 dni!).

Figurki (podstawowa wersja ma zadebiutować z ośmioma), jakie zostaną zastosowane w grze, możecie zobaczyć poniżej.


Planszówka będzie przeznaczona dla 2-6 graczy, którzy zmierzą się w trybach versus, free for all i team mode oraz zawalczą z bossami. Poza figurkami skorzystamy z czterdziestu kart, które pozwolą nam na generowanie łańcuchów kombosów i finisherów. 

Zbiórkę wciąż można wesprzeć pod tym adresem. Warto to zrobić, bo twórcy przygotowali sensowne cele dodatkowe (bonusowe kartoniki i wojowników).

No dobrze, ale jak się w to właściwie gra? Zainteresowanych odsyłam do materiałów, w których sprawę tłumaczą sami autorzy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 12:43   Pawonashi
Fajnie, że wspomnieliście o tej inicjatywie :) Jeśli dobrze kojarzę, AngryJoe wspominał o tworzeniu tej planszówki od kilku miesięcy, ale do mnie osobiście wciąż nie przemawia (sam nie jestem fanem ani Street Fighter, ani tego typu planszówek...)

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z