Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Disco Elysium to nowy tytuł gry No Truce With the Furies [WIDEO]

Cursian wtorek, 13 marca 2018, 16:45 News
PC

Detektywistyczne RPG o gliniarzu z problemami ma cechować się unikalnym systemem dialogów. 

O grze niezależnego studia ZA/UM pisaliśmy w CDA 07/2017, gdy nosiła jeszcze tytuł No Truce With the Furies. Twórcy zdecydowali się przechrzcić swoje dziecko na Disco Elysium i uraczyć nas z tej okazji stosownym zwiastunem:


Głównym bohaterem jest niejaki Revachol West. To jeden z tych gliniarzy, którzy bez namysłu sięgają po broń i nazbyt często zaglądają do kieliszka. Mało kto wierzy, że facet zdoła się jeszcze podnieść z dna. Najnowsze śledztwo może być jedną z ostatnich ku temu okazji. Po szczegółowe informacje na temat dzieła ZA/UM odsyłam do wspominanego tekstu, ale przypomnę, że główną zaletą gry ma być niezwykła swoboda prowadzenia rozmów i podejmowania decyzji. Przykładowo nic nie stoi na przeszkodzie, by kropnąć kogoś w trakcie śledztwa, choć oczywiście trzeba się później liczyć z konsekwencjami. Dostępną opcją jest również porzucenie służbowych ciuchów i przywdzianie czegoś, co pomoże zastraszyć bądź uwieść rozmówcę. Dróg do ostatecznego celu ma być całe mrowie, a żadna z nich nie będzie „zła” bądź „dobra” – chodzi o to, by był twoja.

Revachol może opanować 24 różne zdolności, a opisywać będą go cztery podstawowe cechy. Co ciekawe, te ostatnie mają zarówno zalety, jak i wady. Siłacz łatwiej zastraszy przesłuchiwanych, ale czasem może dać się ponieść testosteronowi. Intelektualista łatwiej dojrzy związki przyczynowo-skutkowe i zwęszy kłamstwa, ale jest też podatniejszy na pochlebstwa.

Bohater będzie dysponował czymś w rodzaju „pamięciowego” ekwipunku, w którym może przechowywać wskazówki i strzępki rozmów, by następnie łączyć je i uzyskiwać odpowiedzi na kluczowe dla śledztwa pytania. Podejmowane decyzje mogą wpłynąć na psychikę Westa. Rzucanie rasistowskimi uwagami może zamienić go w faszystę, zaś rozmowy o sprawiedliwości społecznej i redystrybucji dóbr – w komunistę. W Disco Elysium nie będzie tradycyjnej walki – najważniejsze ma być to odgrywanie postaci, nie sianie ołowiem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 13 marca 2018, 19:42   Fredxx
Muszę przyznać, że po obejrzeniu filmiku poziom mojego zainteresowania wzrósł z pozycji "tytuł gdzieś słyszałem" do "wygląda całkiem ciekawie". Fajnie by było aby jednak możliwość walki dorzucili.
wtorek, 13 marca 2018, 17:05   orzechXIX
Ma w tytule słowo "Disco", jestem zainteresowany.

O autorze

Cursian

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wedle zapowiedzi ma to być karta szybsza niż topowy do niedawna GeForce GTX 1080 Ti i pozwolić na komfortowe granie w 4K przy 60 fps-ach. Co w zasadzie by się zgadzało…

Komentarzy:
29

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował przyjęcie projektu nowej dyrektywy unijnej o ochronie prawa autorskiego. Zawiera on na tyle kontrowersyjne zapisy, że w wielu miastach odbyły się protesty przeciw jego wprowadzeniu, oskarżające polityków o cenzurę internetu.

Komentarzy:
82

Czytając slogany zapowiadające najnowszą część asasyńskiej sagi, nie sposób nie uśmiechnąć się z niedowierzaniem. „Nie ma złych i dobrych wyborów”, „to będzie pełnoprawne RPG”, „antyczna Grecja będzie żyła własnym życiem” – wszystko to wyglądało bardzo pięknie na papierze. Na szczęście teraz mogę już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że hasła te mają pokrycie w rzeczywistości.

Komentarzy:
12

Przypomnijmy sobie ewolucję jednego z najpopularniejszych MMO w historii.

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z