Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Disco Elysium to nowy tytuł gry No Truce With the Furies [WIDEO]

Cursian wtorek, 13 marca 2018, 16:45 News
PC

Detektywistyczne RPG o gliniarzu z problemami ma cechować się unikalnym systemem dialogów. 

O grze niezależnego studia ZA/UM pisaliśmy w CDA 07/2017, gdy nosiła jeszcze tytuł No Truce With the Furies. Twórcy zdecydowali się przechrzcić swoje dziecko na Disco Elysium i uraczyć nas z tej okazji stosownym zwiastunem:


Głównym bohaterem jest niejaki Revachol West. To jeden z tych gliniarzy, którzy bez namysłu sięgają po broń i nazbyt często zaglądają do kieliszka. Mało kto wierzy, że facet zdoła się jeszcze podnieść z dna. Najnowsze śledztwo może być jedną z ostatnich ku temu okazji. Po szczegółowe informacje na temat dzieła ZA/UM odsyłam do wspominanego tekstu, ale przypomnę, że główną zaletą gry ma być niezwykła swoboda prowadzenia rozmów i podejmowania decyzji. Przykładowo nic nie stoi na przeszkodzie, by kropnąć kogoś w trakcie śledztwa, choć oczywiście trzeba się później liczyć z konsekwencjami. Dostępną opcją jest również porzucenie służbowych ciuchów i przywdzianie czegoś, co pomoże zastraszyć bądź uwieść rozmówcę. Dróg do ostatecznego celu ma być całe mrowie, a żadna z nich nie będzie „zła” bądź „dobra” – chodzi o to, by był twoja.

Revachol może opanować 24 różne zdolności, a opisywać będą go cztery podstawowe cechy. Co ciekawe, te ostatnie mają zarówno zalety, jak i wady. Siłacz łatwiej zastraszy przesłuchiwanych, ale czasem może dać się ponieść testosteronowi. Intelektualista łatwiej dojrzy związki przyczynowo-skutkowe i zwęszy kłamstwa, ale jest też podatniejszy na pochlebstwa.

Bohater będzie dysponował czymś w rodzaju „pamięciowego” ekwipunku, w którym może przechowywać wskazówki i strzępki rozmów, by następnie łączyć je i uzyskiwać odpowiedzi na kluczowe dla śledztwa pytania. Podejmowane decyzje mogą wpłynąć na psychikę Westa. Rzucanie rasistowskimi uwagami może zamienić go w faszystę, zaś rozmowy o sprawiedliwości społecznej i redystrybucji dóbr – w komunistę. W Disco Elysium nie będzie tradycyjnej walki – najważniejsze ma być to odgrywanie postaci, nie sianie ołowiem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 13 marca 2018, 19:42   Fredxx
Muszę przyznać, że po obejrzeniu filmiku poziom mojego zainteresowania wzrósł z pozycji "tytuł gdzieś słyszałem" do "wygląda całkiem ciekawie". Fajnie by było aby jednak możliwość walki dorzucili.
wtorek, 13 marca 2018, 17:05   orzechXIX
Ma w tytule słowo "Disco", jestem zainteresowany.

O autorze

Cursian

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Topowe gamingowe słuchawki firmy znanej z high-endowego sprzętu grającego, co z jednej strony przekłada się na cenę, z drugiej – na jakość.

Komentarzy:
7

Na pierwszy rzut oka to FPS.

Komentarzy:
23

Choć w maju fetował dziesięciolecie, Dontnod to studio wciąż nieokrzepłe, nadal poszukujące zarówno artystycznej tożsamości, jak i właściwego modelu biznesowego.

Komentarzy:
0

Nim świat ujrzał połyskliwą pierś Roberta Pattinsona, o wampirach pisali Goethe, Dumas i Voltaire, a sam wampiryzm przypisywano władcom Węgier i Rumunii. Również poza kartami powieści czy filmowymi klatkami ofiarami domniemanych krwiopijców padły setki tysięcy ludzi.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z