Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Disco Elysium to nowy tytuł gry No Truce With the Furies [WIDEO]

Cursian wtorek, 13 marca 2018, 16:45 News
PC

Detektywistyczne RPG o gliniarzu z problemami ma cechować się unikalnym systemem dialogów. 

O grze niezależnego studia ZA/UM pisaliśmy w CDA 07/2017, gdy nosiła jeszcze tytuł No Truce With the Furies. Twórcy zdecydowali się przechrzcić swoje dziecko na Disco Elysium i uraczyć nas z tej okazji stosownym zwiastunem:


Głównym bohaterem jest niejaki Revachol West. To jeden z tych gliniarzy, którzy bez namysłu sięgają po broń i nazbyt często zaglądają do kieliszka. Mało kto wierzy, że facet zdoła się jeszcze podnieść z dna. Najnowsze śledztwo może być jedną z ostatnich ku temu okazji. Po szczegółowe informacje na temat dzieła ZA/UM odsyłam do wspominanego tekstu, ale przypomnę, że główną zaletą gry ma być niezwykła swoboda prowadzenia rozmów i podejmowania decyzji. Przykładowo nic nie stoi na przeszkodzie, by kropnąć kogoś w trakcie śledztwa, choć oczywiście trzeba się później liczyć z konsekwencjami. Dostępną opcją jest również porzucenie służbowych ciuchów i przywdzianie czegoś, co pomoże zastraszyć bądź uwieść rozmówcę. Dróg do ostatecznego celu ma być całe mrowie, a żadna z nich nie będzie „zła” bądź „dobra” – chodzi o to, by był twoja.

Revachol może opanować 24 różne zdolności, a opisywać będą go cztery podstawowe cechy. Co ciekawe, te ostatnie mają zarówno zalety, jak i wady. Siłacz łatwiej zastraszy przesłuchiwanych, ale czasem może dać się ponieść testosteronowi. Intelektualista łatwiej dojrzy związki przyczynowo-skutkowe i zwęszy kłamstwa, ale jest też podatniejszy na pochlebstwa.

Bohater będzie dysponował czymś w rodzaju „pamięciowego” ekwipunku, w którym może przechowywać wskazówki i strzępki rozmów, by następnie łączyć je i uzyskiwać odpowiedzi na kluczowe dla śledztwa pytania. Podejmowane decyzje mogą wpłynąć na psychikę Westa. Rzucanie rasistowskimi uwagami może zamienić go w faszystę, zaś rozmowy o sprawiedliwości społecznej i redystrybucji dóbr – w komunistę. W Disco Elysium nie będzie tradycyjnej walki – najważniejsze ma być to odgrywanie postaci, nie sianie ołowiem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 13 marca 2018, 19:42   Fredxx
Muszę przyznać, że po obejrzeniu filmiku poziom mojego zainteresowania wzrósł z pozycji "tytuł gdzieś słyszałem" do "wygląda całkiem ciekawie". Fajnie by było aby jednak możliwość walki dorzucili.
wtorek, 13 marca 2018, 17:05   orzechXIX
Ma w tytule słowo "Disco", jestem zainteresowany.

O autorze

Cursian

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
3

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Firma Vault-Tec zaprojektowała i zbudowała 122 schrony przeciwatomowe zwane kryptami. Oficjalnie miały one stać się schronieniem dla całej populacji USA, w praktyce dostali się do nich nieliczni wybrańcy, których szczęśliwcami bynajmniej nazwać nie można.

Komentarzy:
26

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z