Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Donald Trump omówi z branżą rzekome powiązania brutalnych gier ze szkolnymi strzelaninami

Papkin wtorek, 6 marca 2018, 10:31 News

Wydawcy i developerzy liczą na „rozmowę opartą na faktach”.

W ubiegłym tygodniu Biały Dom zaprosił do rozmów w tej sprawie przedstawicieli ESA (Entertainment Software Association), wpływowych lobbystów z naszej branży. Spotkania mają dotyczyć domniemanego wpływu szczególnie brutalnych tytułów na psychikę młodych graczy. Temat zaistniał za sprawą Nicolasa Cruza, nastolatka, który zastrzelił w liceum na Florydzie 17 osób. Niektórzy republikańscy politycy (między innymi gubernator Kentucky) starają się powiązać tragedię z grami wideo.

Z oświadczenia przedstawicielki Białego Domu dowiadujemy się, iż spotkanie z prezydentem Trumpem odbędzie się 8 marca. Przedstawiciele ESA mają nadzieję, że będzie ono „rozmową opartą na faktach”. I ponownie zapewniają, że to nie gry wideo powinny być chłopcem do bicia.

Gry wideo cieszą ludzi na całym świecie, a wiele autorytetów i renomowanych badań naukowych nie znajduje związku między nimi a przemocą w świecie rzeczywistym. Podobnie jak wszyscy Amerykanie, jesteśmy głęboko zaniepokojeni poziomem związanej z bronią przemocy w Stanach Zjednoczonych. Gry wideo nie stanowią problemu: są dystrybuowane i użytkowane na całym świecie, jednak to Stany Zjednoczone odnotowują zasadniczo wyższy poziom związanej z bronią przemocy. Zbliżające się spotkanie w Białym Domu, w którym ESA będzie uczestniczyć, zapewni możliwość opartej na faktach rozmowy na temat ratingów gier wideo, współpracy naszej branży z rodzicami oraz narzędzi, które zapewniamy, by umożliwić konsumentom świadome decyzje. 


Oświadczenie współgra z linią argumentacji zaprezentowaną wcześniej – te same produkty rozrywkowe są konsumowane globalnie, jednak tylko USA mają problem ze szkolnymi strzelaninami. Wydaje się jednak, że ESA może mieć problemy z administracją Trumpa, bo ten, mówiąc delikatnie, nie jest zwolennikiem gier.

Przemoc w grach wideo i jej gloryfikacja muszą zostać powstrzymane, to tworzy potwory!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 6 marca 2018, 20:08   Muidus
https:kwejk.pl/przegladaj/3157015/2/brutalni-niepelnoletni-mordercy-ktorzy-nigdy-nie-powinni-opuscic-wiezienia.html Polecam wejść w link jeżeli pojawia się teza, że gry powodują agresje to te amerykańskie dzieci maja to jak wyjaśnić jakieś predyspozycje niezależne, dla dzieci mało grających ze względu na wiek (ilość godzin)
wtorek, 6 marca 2018, 18:49   CartoonGamer1
Czemu gry są takim rodzajem rozrywki któremu wolno mniej? Jakoś w filmach występuje wiele brutalniejszych i ostrzejszych scen a jakoś nikt nie ma o to pretensji
wtorek, 6 marca 2018, 16:12   tomi111
Kurczę u nas w Polsce też gramy w te same gry i nie ma masakr, wybuchów itp. Pytam jak to możliwe ?
wtorek, 6 marca 2018, 15:56   Dantes
Mam wrażenie że Donald Trump polityk ze starej epoki nie tylko chce mieć pełną kontrolę nad internetem oraz również nad grami a odnośnie ostatniej strzelaniny w USA to nastolatek planujący masowe morderstwo chwalił się w internecie wpisami internetowymi lub przechwala się przed innymi schemat zazwyczaj jest ten sam a jakoś się tym nikt się nie przejmuje, winne jest otoczenie co mnie obchodzą czyje problem czy choroba psychiczna więc po co informować odpowiednie służby, które mogłyby pomóc.
wtorek, 6 marca 2018, 13:41   Muidus
@asparagus spoko
wtorek, 6 marca 2018, 13:32   asparagus
@Muidus, @Trickster91 Dobra panowie, przepraszam jeśli uraziłem. Może przypisałem wam fałszywie te czy inne poglądy. Chodzi o to, że już mi się nosem wylewa rasistowski hejt w naszym pięknym kraju i tutaj mi się ulało... To jednak żadne usprawiedliwienie, więc jeszcze raz: sorry...
wtorek, 6 marca 2018, 13:28   Muidus
@asparagus WTF ?
wtorek, 6 marca 2018, 13:23   Muidus
@paintball_X no to trudno w USA zakazane są Kinder niespodzianki to mnie nie zdziwią inne ich logiczne rozwiązania.
wtorek, 6 marca 2018, 13:19   asparagus
@Muidus Czyżbyś namawiał mnie na akcję poparcia dla Walusia? Sorry.. Zły adres...
wtorek, 6 marca 2018, 13:17   Muidus
@asparagus polecam walczyć ci z Rasizmem w RPA, wiesz trzeba gasić pożary tam są największe.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z