Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Frostpunk doczekał się nowej prezentacji [WIDEO] [GALERIA]

hraboll czwartek, 1 marca 2018, 8:50 News
PC

Czasem żeby czynić dobro, trzeba wyrządzić zło.

Zaplanowany na ten rok Frostpunk przypomina o sobie nowym materiałem wideo. Fragmenty zaczerpnięte prosto z rozgrywki uzupełniono developerskim komentarzem. Pracownicy polskiego 11 bit studios (twórcy popularnego This War of Mine) postanowili przeanalizować możliwe schematy zarządzania ostatnim miastem na Ziemi. Część z przedstawionych wyborów wpisuje się w politykę „żelaznej pięści”. Stanowcze rządy, jak każde inne, mają swoje plusy i minusy. W tym konkretnym przypadku szybszy rozwój osady może zostać okupiony podziałem społeczeństwa.

Aleksander Kauch, główny programista rozgrywki tak scharakteryzował reguły władania grupą ocalałych:

Możesz starać się być szlachetnym władcą i słuchać ludu bez względu na to, czy lud ma rację, czy nie, albo możesz wierzyć w to, że twoje chłodne kalkulacje okażą się słuszne w czasie walki o przetrwanie. Wprowadzenie prawa Straż Sąsiedzka może być odpowiedzią na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na ulicach... chyba że uznasz to za niewystarczające lub nieefektywne i zdecydujesz się wysłać strażników, aby zaprowadzili spokój pałkami. Od uważnego, troskliwego nadzorcy do rygorystycznego wizjonera, który stawia przetrwanie ponad przyzwoitością – to będzie spektrum twoich wyborów jako gracza.


Frostpunk ma pojawić się na PC jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, lecz dokładny termin premiery nie jest jeszcze znany. Cyfrowe (Steam, GOG, Humble Store) i pudełkowe wersje obiecującego city buildera zakupimy u nas za 109,99 zł.


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)

Opublikowano też oficjalną grafikę okładkową:


(Kliknij, aby powiększyć)

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 1 marca 2018, 17:40   ja0lek
Ale to bedzie ekstra gra! Oby tylko wyszła też na ps4 :P
czwartek, 1 marca 2018, 17:34   silvver
@Darku22 ojej, ktoś skomentował filmik o grze i ten komentarz mi się nie spodobał to wyzwę go od janusza - to zawsze działa.
A sama gra trochę dziwna, bo aspiruje do takiej poważnej, poruszającej ciężkie tematy (jak praca dzieci etc), przejmujące intro, a zaczynasz grę i wszyscy marzną - pomimo, że kilka kroków dalej mają całe hałdy węgla na powierzchni w post apo
czwartek, 1 marca 2018, 11:03   Darku22
@misterDVader Jesteś typowym przykładem janusza kanapowego, co tylko siedzi nic nie robi i wytyka każdemu błędy, żeby tylko trochę poczuć się lepiej. Nie czaje takich ludzi.
czwartek, 1 marca 2018, 11:00   FryingPan
meh
czwartek, 1 marca 2018, 9:58   Shaddon
@misterDVader
Kolega chyba nie zdaje sobie do końca sprawy jak niewielu ludzi spoza krajów angielskojęzycznych potrafi mówić w tym języku z perfekcyjnym akcentem. IMO czepianie się dla samego czepiania, czyli forumowy standard.
czwartek, 1 marca 2018, 9:22   misterDVader
Tak sztucznego dev diary już dawno nie słyszałem :v Nie dość, że kwestie wyuczone na pamięć, to jeszcze ten angielski-ale-jednak-nie-do-końca akcent. Ale sama gra wygląda na ciekawy twist gatunku city-builder. Po This War of Mine można mieć nadzieję, że to społeczeństwo zostanie przedstawione jak społeczeństwo, a nie kilkanaście statystyk.

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Frostpunk sprzedał się doskonale

News
środa, 24 kwietnia 2019

frostpunk-sprzedal-sie-doskonale 11 Bit Studios pokazuje, jak osiągnąć sukces i nie doić graczy na każdym kroku.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z okazji 50. rocznicy pierwszego lądowania na Księżycu przypominamy Lunar Lander. Grę pozwalającą śmiałkom samodzielnie wylądować na jedynym naturalnym satelicie Ziemi.

Komentarzy:
1

„Dokąd się teraz uda nowo narodzona? Sieć jest wielka i nieskończona” – puentuje Motoko Kusanagi w ostatniej scenie cyberpunkowego anime „Ghost in the Shell”. Twórcy gier z tej konwencji wzięli sobie jej słowa do serca. Z biegiem lat ich produkcje oferowały graczom coraz więcej swobody, chociaż z początku wcale się na to nie zanosiło.

Komentarzy:
1

Chyba każdy, kto zaliczył Wiedźmina 3 wraz z dodatkami, pamięta to przejmujące uczucie pustki po jego przejściu. Bo to naprawdę był koniec, nic więcej się nie wydarzy, a my nigdy nie poznamy dalszych losów Geralta, Ciri, Eskela, Jaskra...

Komentarzy:
38

Rodzimym graczom nie dane było zagrać w polskie wersje L.A. Noire, Life is Strange lub The Walking Dead... Zaraz, czy aby na pewno?

Komentarzy:
29

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z