Być może Sega zapowie jutro kolejne Theme Hospital
A być może nie zapowie.
Źródłem domysłów, jakie snują od kilku dni media, jest żarówka, którą (wraz z datą 16 stycznia) wydawca opublikował na swoim Twitterze.
— SEGA (@SEGA) January 12, 2018
PCGamesN przypomina, że w listopadzie ubiegłego roku Two Point Studios, skupiające byłych developerów Bullfroga, Muckyfoota i Lionheada, ogłosiło, iż tego właśnie dnia zapowie swój debiutancki tytuł.
We're excited to share...
— Two Point Studios (@TwoPointStudios) November 29, 2017
We'll be announcing our game on January 16th 2018. pic.twitter.com/yHc5qXR55K
Oczywiście w żadnym kamieniu nie zostało wyryte, że weterani zamierzają reanimować akurat Theme Parka... ale warto odnotować, że w twitterowym opisie studia odnajdujemy deklarację, zgodnie z którą developerzy skupią się na symulatorach. Pojawiają się również hashtagi #ThemePark oraz #ThemeHospital.
W dodatku użytkownicy resetery dokopali się do znaku handlowego Two Point Hospital. Wygrzebali nawet logo (acz w nikczemnej rozdzielczości).

Pozostaje wstrzymać oddechy i trzymać kciuki. Theme Hospital to jedna z tych marek, które na "duchowego następcę" zasługują. Że sukces jest na tym polu możliwy, udowodnił rok temu Planet Coaster, wyśmienity sukcesor cyklu RollerCoaster Tycoon.
Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.