Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Crowdfunding gier wideo nieco wyhamował

Papkin piątek, 12 stycznia 2018, 15:46 News

Raptem trzy tytuły zebrały w 2017 więcej niż milion dolarów... znaczy, wiecie, nie licząc Star Citizena.

Według analityków ICO Partners finansowanie społecznościowe gier wideo przyniosło w ubiegłym roku łącznie 25 milionów dolarów (czyli o ok. 2% mniej niż w 2016). Oczywiście do kwoty nie wlicza się Star Citizen, który zgromadził w ten sposób więcej niż wszystkie gry wideo razem wzięte (i to na wszystkich platformach ze zbiórkami!). 

Trzem tytułom udało się mimo wszystko przebić granicę miliona dolarów... i, co ciekawe, każdy z nich zebrał środki na innej stronie. O jakich projektach mowa?

Ashes of Creation – największy sukces MMO w historii Kickstartera. W czerwcu donosiliśmy, że jego developerzy (mający na koncie EverQuesta i Planetside'a 2) zebrali 3,27 mln dolarów. Po szczegóły zapraszam do tego newsa.

Pillars of Eternity 2 – tegoroczny czempion Figa i największy (obok Psyuchonauts 2 i Wasteland 3) sukces w historii portalu. Do dziś gra zgromadziła 4,4 mln dolarów!

Noob The Video Game (fr. Noob, le jeu vidéo) – pierwsza pozycja na Ulule (platformie popularnej głównie we Francji), która przebiła granicę 500 tys. dolarów... i to od razu znacznie, bo jej twórcom (którzy na ukończenie tytułu potrzebowali 90 tys. euro) udało się uciułać 1,25 mln euro.

Prym nadal wiedzie Kickstarter, za pośrednictwem którego ufundowano 358 projektów (9% mniej niż rok wcześniej), a na konta developerów wpłacono 17,25 mln dolarów. Tymczasem Fig przelał na developerom "raptem" 5,6 mln. 

Nawet jednak sumując wpływy ze wszystkich crowdfundingowych kanałów, Star Citizen i tak jest górą

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 13 stycznia 2018, 17:34   YogoWafel
McGrave w wypadku SWTORa przynajmniej nikt nie został oskubany. Powtarzam za każdym razem, i będę powtarzał aż to coś wyjdzie - Star Citizen to największy wałek w historii gier komputerowych.
sobota, 13 stycznia 2018, 11:45   McGrave
Tylko że na razie Star Citizen nie jest aż tak długo tworzony biorąc pod uwagę, że dopiero musieli formować zespół i skalę tego co robią. Development SC realnie zaczął się w 2013. Poszukajcie informacji o tym jak powstawał i za ile kasy SWTOR który zdaje się przy tym przecież pikusiem. Star Citizen to po prostu chory w skali projekt a jego zespół stara się robić wszystko na raz więc ciężko mieć tutaj wielkie nadzieje. Do tego to pewnie wykonanie trybu FPS będzie miało największe znaczenie dla popularności.
piątek, 12 stycznia 2018, 23:33   SerwusX
Nie śledzę tych stron crowdfundingowych, ale AoC wygląda objecująco. Mam nadzieję, że im się uda.
piątek, 12 stycznia 2018, 20:23   Warrriorr27
Czyżby ktoś edytował nazwę niusa? O_O
piątek, 12 stycznia 2018, 18:10   F3iN
Prędzej Yan dev ukończy całe yandare simulator, niż wyjdzie całe star citizen ;p
piątek, 12 stycznia 2018, 18:09   Delor
@angeal98 Czemu 4 cyfry? Przeciągną do 2942 roku i powiedzą że SC jest za naszymi oknami.
piątek, 12 stycznia 2018, 16:17   angeal98
Coś czuje ze star citizen będzie miał w dacie roku premiery więcej cyfr niż 4.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Po pierwsze: to nie jest Metal Gear Solid” – zaczyna spotkanie z nami Wolfgang Ebert z Konami. Słuszna uwaga, panie Ebert.

Komentarzy:
10

„Ostatni Jedi” stawiają pytanie o to, do kogo należą Gwiezdne Wojny: do fanów czy do twórców? Owocem dociekań jest film zaskakująco dobry, a zarazem dobry, bo zaskakujący.

Komentarzy:
102

Ho, ho, ho! Nie masz pomysłu na prezent dla geeka? Postaramy się pomóc!

Komentarzy:
15

Opatrzony literą X następca Infinite A to desktop zaprojektowany zgodnie z bardzo prostymi założeniami. MSI postanowiło po prostu włożyć do obudowy wszystko to, co miało pod ręką najlepsze.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z