Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Dragon Age: Fikcyjna powieść Varrika przestanie być fikcyjna

Papkin poniedziałek, 8 stycznia 2018, 13:35 News

Dragonażowy kryminał trafi na papier.

Mowa o "Kryminalnych zagadkach Górnego Miasta", książce pióra Varrika Tethrasa (towarzysza w drugiej i trzeciej odsłonie Dragon Age'a), której kolejne rozdziały kolekcjonowaliśmy podczas rozgrywki. Rzecz, traktująca o morderstwie pewnego sędziego, była humorystycznym przeglądem gatunkowych banałów i jednym z najpopularniejszych easter eggów w historii cyklu.

— Wiem, że hrabia nie mówi nam wszystkiego! — nalegał Donnen. — Przyprowadzę go tu i...

— Nie ma mowy. — Kapitan odeszła do jego krzesła. — Niczego nie masz. Nie będziesz aresztować człowieka na podstawie przeczucia, Brennokovic.

— Ależ! — zaprotestował. Kapitan uciszyła go gestem zza sterty papierów.

— Za dwa tygodnie pójdziesz na emeryturę, strażniku. Jeśli chcesz pozostać na służbie tak długo, by ją otrzymać, musisz przestrzegać procedur. Znajdź mi dowody i przestań marnować mój czas. Możesz odejść.

Za "Dragon Age: Hard in Hightown" odpowiada Mary Kirby, jedna ze scenarzystek "dragonażowej" trylogii, autorka kwestii Varrica, ale również Vivienne czy Merrill. Poza tym ma ona na koncie Star Wars: The Old Republic.

"Kryminalne zagadki...", wydane nakładem Dark Horse Books, zamkną się w 96 stronach uzupełnionych o ilustracje. Książka powinna trafić do księgarni już w lipcu, nic nie wiadomo jednak o polskim wydaniu. Obszerne fragmenty powieści możecie znaleźć m.in. na polskiej Wiki.

Z pozostałych wieści: wiele wskazuje na to, że Dragon Age doczeka się bądź czwartej odsłony, bądź spin-offa.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Dragon Age Redemption, RPG, casual, RPG/akcja, przygodowa, BioWare, EA Polska, Electronic Arts, EA 2D, Pixelante Game Studios, Failbetter Games, dystrybucja cyfrowa,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 8 stycznia 2018, 14:17   aleksdraven
Interesting.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Książki z cyklu Dragon Age – wygraj jeden z 5 zestawów [ZAKOŃCZONY]

News
piątek, 11 października 2019

ksiazki-z-cyklu-dragon-age--wygraj-jeden-z-5-zestawow-zakonczony Od paru dni w kięgarniach dostepne są trzy książki z uniwersum Dragon Age. W naszym konkursie można wygrać jeden z 5 zestawów tych powieści.

Komentarzy:
59

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Strażnicy powrócą za około dwa miesiące. W jakiej są kondycji?

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Często o najfajniejszych chwilach w naszym życiu dowiadujemy się dopiero od świadków.

Komentarzy:
1

Jak w kilku słowach scharakteryzować najnowszego FPS-a id Software? Otóż Doom Eternal to survival horror. Tyle, że tym razem to gracz jest źródłem grozy, tym straszliwym monstrum niosącym śmierć i zniszczenie, a demony istotami rozpaczliwie walczącymi o życie. I jest to zdecydowanie nierówna walka.

Komentarzy:
17

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z