Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Indivisible: Dzięki crowdfundingowi zebrano ponad 2 mln dolarów!

Papkin sobota, 6 stycznia 2018, 12:41 News
PC

"Co to jest Indivisible?" – możecie zapytać. Służymy wyjaśnieniem.

Pokrótce: to miks platformowej eksploracji i rolplejowych starć inspirowanych Valkyrie Profile. Za tytuł odpowiada Lab Zero, czyli autorzy Skullgirls, którzy rozwój swojej poprzedniej produkcji oparli na środkach z crowdfundingu. Pomysł chyba przypadł im do gustu, bo również w przypadku nowego tytułu twórcy skorzystali z finansowania społecznościowego. Za pośrednictwem platformy IndieGoGo zebrano 2,217 mln dolarów (kolejne dwa miliony developerzy wyłożą z własnej kieszeni). Dzięki hojności zbiórkowiczów udało się nawet sfinansować cele dodatkowe (więcej utworów muzycznych oraz animowany intro).


Wioska głównej bohaterki, niejakiej Ajni, zostaje zaatakowana, a w samej protagonistce budzą się tajemnicze moce. Szturm staje się pretekstem do podróży przez fantastyczny, ręcznie rysowany świat, w którym znajdziemy inspiracje wieloma kulturami i mitologiami (aczkolwiek prym mają wieść historie rodem z Azji Południowo-Wschodniej).

System walki ma się opierać na inkarnacjach – Ajna potrafi wchłaniać co poniektórych gagatków, a następnie przywoływać ich, by wspomogli ją na polu walki. Każdy z towarzyszy ma się legitymować własną historią i osobowością, z każdym wejdziemy też w interakcje. Za ścieżkę dźwiękową tytułu będzie odpowiadać Hiroki Kikuta (Secret of Mana, Seiken Densetsu 3, Soul Calibur V). Poza tym możemy liczyć na angażujące zadania poboczne, systemy ulepszania broni i ekwipunku oraz progresji postaci. Główny wątek powinien się zamknąć w ok. 20-30 godzinach.

Wczesny gameplay możecie obejrzeć poniżej.


Za pośrednictwem tej strony da się pobrać darmowy prototyp (jest to możliwe, bo preprodukcję tytułu rozpoczęto w zamierzchłym 2015 roku). Pełna wersja powinna ukazać się na PC, PS4, XBO i Switchu w bliżej niesprecyzowanym okresie tego roku.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 17 maja 2018, 18:57   nietrol
Wspominanie Castlevanii w kontekście tej gry to zniewaga dla tej pierwszej.
sobota, 6 stycznia 2018, 16:00   Gavriel6
Będzie z niecałe 3 lata, jak zapowiedzieli tą gierkę, mam nadzieję, że nie zrobią jak Schafer i poproszę o więcej hajsu, niech to poleży jeszcze rok jak będzie trzeba.
sobota, 6 stycznia 2018, 15:12   Sakaki
Czekam, grałem lata temu w prototyp i był bardzo przyjemny :P
sobota, 6 stycznia 2018, 14:10   Kawalorn

Nie spodziewałem się tu newsa o Indivisible. Dorzuciłem cegiełkę pierwszego dnia kampanii bo bardzo cenię twórców. Tak prototyp jak i próbka dla tych co wspomogli były całkiem przyjemne. Czekam na pełną grę niecierpliwie.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z