Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAmerykański Departament Bezpieczeństwa stworzył symulator strzelaniny w szkole [WIDEO]

Papkin czwartek, 4 stycznia 2018, 14:32 News

Shooter ma nauczyć nauczycieli właściwego reagowania.

W listopadzie minionego roku pięć osób zginęło podczas strzelaniny w szkole podstawowej w Rancho Tehama, a w pamięci Amerykanów wciąz żywe są masakry w Columbine High School (1999 r., 15 ofiar śmiertelnych) czy w Newtown (2012 r., 28 zabitych). FBI szacuje, że 1/3 strzelanin w miejscach publicznych ma miejsce właśnie na terenie placówek edukacyjnych.

Nie powinno zatem dziwić, że DHS (Department of Homeland Security, czyli Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych) stworzył we współpracy z amerykańską armią VR-owego FPS-a, który pokaże nauczycielom, w jaki sposób zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Pedagodzy mają nauczyć się dzięki tej "grze" skutecznych technik obrony przed uzbrojonym napastnikiem (chociażby zamykania drzwi, konstruowania barykad, gromadzenia podopiecznych w najbezpieczniejszych miejscach sal lekcyjnych).

Im więcej masz doświadczenia, tym większe są twoje szanse na przetrwanie. [Program – dop. red.] pozwala na trening i wielokrotne sprawdzenie, co działa, a co nie.

– zachwala na łamach Gizmodo Tamara Griffith z pracującego nad projektem zespołu.

Stworzony za 5,6 mln dolarów Enhanced Dynamic Geo-Social Environment (lub w skrócie: EDGE) bazuje na symulacjach wykorzystywanych wcześniej przez żołnierzy amerykańskiej armii (którzy przygotowywali się dzięki nim do scenariuszy, jakich mogą doświadczyć na froncie). Program powstawał we współpracy z ekspertami, a jego developerzy bazowali na zapisach ze strzelanin w Virginia Tech i Sandy Hook. Symulacja pozwala wcielić się w nauczyciela, ucznia, oficera policji lub... zamachowca. 

Oparty na Unreal Enginie 4 shooter będzie dostępny dla szkół całkowicie za darmo, a jego pierwsza wersja zadebiutuje jeszcze tej wiosny. Nie wiadomo, czy wejdzie on do publicznego obrotu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 6 stycznia 2018, 0:22   Michal333
@YogoWafel No pomyśl tylko - czy prawdziwy zamachowiec jest człowiekiem, czy jakimś głupim AI/botem? Oprócz tego było również wspomniane w filmie, że można w ten sposób sprawdzić jakie czynniki wpłyną na określone wyniki - np. automatyczne zamykanie drzwi.
piątek, 5 stycznia 2018, 20:34   V1nci
Niech dodadzą kreator szkoły i idealna gra gotowa.
piątek, 5 stycznia 2018, 20:22   YogoWafel
Chcialem was ochrzanic za clickbaitowy tytul, ktory sugeruje, ze gra sie wlasnie zamachowcem ale... widze, ze niestety jest to prawda. Czy jest mi w stanie ktos wytlumaczyc czemu w tworzeniu gry uwzglednili takze goscia z gnatem? Bo chyba nie do konca rozumiem...
piątek, 5 stycznia 2018, 20:06   konjoo
97% graczy napierdziela strzelcem...
piątek, 5 stycznia 2018, 16:13   Tokagero
Abstrahując od praktyczności takiego programu, tworząc tę "grę", jako organ federalny, sami przyznają, że gry, w tym przypadku konkretnie FPSy, są w stanie przedstawić, a nawet nauczyć, więcej aniżeli tylko zabijania. Mamy tutaj barykadowanie, kontrolowanie spanikowanych osób, poruszanie się w określonym środowisku, współpracę i komunikację. Gracz, grając w gry komercyjne, też często musi sobie radzić z takimi aspektami.
piątek, 5 stycznia 2018, 13:41   saborcat
A co nasz rząd ma robić u nas zamachów nie ma więc jedynie można zrobić symulacje obrony krzyża z krakowskiego no i na upartego symulator "lotów".
piątek, 5 stycznia 2018, 13:05   rumbur
W sumie temat na czasie, czekać tylko na Las Vegas Edition i może jeszcze dodatek Wild Truck Mayhem, gdzie będziemy taranować przechodniów w Boże Narodzenie. Normalnie to miło, że rząd amerykański finansuje takie rzeczy, a u nas dalej ciemnogród...
piątek, 5 stycznia 2018, 12:59   le_Fey
Rozumiem, że symulator ma opcję ustawiania"mapy" zależnie od rozkładu pomieszczeń w danej szkole. No i opcja z wyborem postaci zamachowca też nie jest głupia. Poszerza możliwość "symulacji" zachowań realnego człowieka na zmieniające się warunki. Jeden zamachowiec zacznie forsować zamknięte drzwi inny poszuka drogi na około , trzeci ... itd. Dzięki temu "obrońcy" przećwiczą więcej opcji.
Jako symulator edukacyjny dla nauczycieli - jestem za. Jak gra dla wszystkich - jestem przeciw.
piątek, 5 stycznia 2018, 12:23   hexenisalive
Grałbym.
piątek, 5 stycznia 2018, 10:57   JohnyGuliano
@EastClintwood DLC do tego mają prawdziwy potencjał. Map Pack - 29.99$. W pakiecie: przedszkole-level easy, chrześcijańska szkoła dla kobiet-level medium i szkoła kadetów-level hard. Skin pack za 19.99$ - skiny dla policjantów (Crockett, Tubbs, Vic Mackey, Mcnulty) dla uczniów (pakiety Stranger Things i Beverly Hills 90210). A płaszcz Klebolda do edycji kolekcjonerskiej :P

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z