Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNagrody Steam 2017: Kto zasługuje na "babciny obiadek", a kto na "owoc miłości"?

Papkin czwartek, 23 listopada 2017, 11:47 News

Która gra była "lepsza, niż się spodziewaliśmy", a którą określilibyście mianem "mój senny koszmar"?

W ubiegłym roku na platformie Valve wystartowała dowcipna inicjatywa. Zamiast uderzać w oklepane "gry roku" postanowiono zabawić się formułą plebiscytu i zapytać graczy o "złoczyńcę, którego trzeba przytulić" czy o "najlepsze wykorzystanie zwierzęcia hodowlanego". Wówczas odpowiedzieliśmy tłumnie (oddano ponad 6,7 miliona głosów!), wyniki zabawy możecie sprawdzić pod tym adresem.

Również w tym roku, przy okazji jesiennej wyprzedaży, zdecydowano się zapytać graczy o kilka ważnych kwestii. Za pośrednictwem tej strony możecie nominować gry w następujących kategoriach:

„Kochać wszystkich, nikogo nie oszczędzać”
Gry nas rozbawiają i sprawiają, że chociaż na chwilę odrywamy się od smutków dnia codziennego i ciężkich okresów naszego życia… i bądźmy szczerzy, rok 2017 był dla wielu osób ciężki. Z tego powodu właśnie KPNS pragnie wybrać grę, w której nie istnieje żadna walka lub konflikt.

„Wybór ma znaczenie”
Zabawa w grach leży w podejmowaniu decyzji, a ta nagroda powędruje do tej, która ma ich w bród. Może istnieje 31 sposobów na zdobycie twierdzy głównego złego? Może droga ku romantycznej przyszłości tylko czeka, aż przebędziesz ją z jednym z wielu potencjalnych partnerów? A może zajmiesz się hodowlą jedwabników? Wszystkie te kwestie mają wspólną cechę: wybór zawsze należy do ciebie.

„Mój senny koszmar”
Ta nagroda jest nieco myląca, bo ta gra nie jest jedynie koszmarem. Ona wkrada się do każdej twojej myśli. Ta gra nie wymaga poświęcenia twojego czasu. To ty go jej oddajesz.

„Babciny obiadek”
Istnieją gry, które cię ekscytują. Istnieją gry, które dają ci szczęście. Istnieją również gry tak intensywne, że aż reagujesz całym swoim ciałem. Mówimy o nogach jak z waty. Mówimy o pocących się dłoniach. Mówimy o atakach paniki. Mówimy o twoich znajomych, którzy przypominają ci o oddychaniu. Mówimy o babcinym obiadku.

„Nie przepraszaj za nic”
Nagroda ta jest przeznaczona dla gry, którą kochasz mimo wszystko. Czy ma jakieś wady? Być może. Czy inni nie rozumieją waszej miłości? Na pewno. Ale nie martw się, nie ma się o co obwiniać. To czysta przyjemność.

„Wszystkie psy wojny puszczone ze smyczy”
Poeta nie mógł ująć tego lepiej. Ta gra nie oferuje może największych fajerwerków... ale oferuje coś lepszego. Potencjał. Potencjał bycia potężną siłą natury. Albo i nie. Kto wie. Jesteś panem na włościach i nikt nie będzie ci mówił, co masz robić.

„Nie do wiary”
Bądźmy szczerzy: gry mogą zawierać w sobie dosyć absurdalne elementy… od historii, które napędzają fabułę, poprzez przedmioty wymagane do pokonania przeszkód, aż po samych głównych bohaterów. Ta nagroda przeznaczona jest dla gry, która posiada kluczowy komponent, który poza kontekstem wydaje się szalony, ale podczas rozgrywki sprawia, że nawet powieka ci nie drgnie, bo w tej chwili ma sens.

„Dusza Witruwiusza”
Człowiek witruwiański był wyobrażeniem idealnej formy według Leonarda. W podobnym stylu KPNS chce uczcić najlepiej zbudowaną postać... bez znaczenia, czy jest to człowiek, obcy, przedstawiciel rasy antropologicznych kotów czy czarna krowa w kropki bordo.

„Nie do opisania”
Ta gra jest jak... w zasadzie to jest bardziej podobna do... wyobraź sobie połączenie... a wiesz co, nie umiem jej opisać, po prostu w nią zagraj.

„Owoc miłości”
Z tej gierki żadna nowość, a członkowie zespołu stojącego za nią zdążyli już wyhodować brody, których nie powstydziłby się rasowy czarodziej. Ale że rodzice z nich na medal, to wciąż wspierają swoje dziecko, wydając nowe aktualizacje po tych wszystkich latach.

„Łooooo, stary! 2.0”
Akademia niewystarczająco jasno opisała tę nagrodę w ubiegłym roku. Spróbujmy jeszcze raz. Ta nagroda jest dla „Las Vegas Parano” gier komputerowych.

„Lepsze, niż się spodziewaliśmy”
Wszyscy to kiedyś odczuliśmy. Podekscytowanie na myśl o tej jednej produkcji, zamówienie jej w przedsprzedaży, nerwowe oczekiwanie na zakończenie pobierania i w końcu upragnione granie. A emocje i wrażenia z niego płynące? Jeżeli swoje możesz określić słowami „Jaram się bardziej niż Rzym za Nerona”, to znasz już swojego kandydata do tej nagrody.

„Dopisek”
Jesteś członkiem Komitetu Przyznawania Nagród Steam, a to oznacza, że twój głos się liczy! Jaką dodatkową kategorię powinniśmy dodać do Nagród Steam 2017? Najlepsze wykorzystanie latarni morskiej? Najlepsza gra do słuchania Hamiltona? Limitem jest twoja wyobraźnia (i twoje niejasne poczucie przyzwoitości)!

Nominować możemy do 28.11, do godziny 19:00 (czyli do końca trwania wyprzedaży).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Steam,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 25 listopada 2017, 15:31   Dijkstra2013
"Owoc Miłości" to jak dla mnie Europa Universalis IV.
sobota, 25 listopada 2017, 12:31   Debosy
Owoc Miłosci: dałem PAYDAY 2 z uwagi na to że gra jest szlifowana 4 lata bez przerwy, developer nie pozwala sie nudzić swoim graczom. Łooo Stary dałem Hitman 2017. z kolei "Lepsze niż sie spodziewalismy" dla Killing Floor 2. Dodatkowo nagrodziłem nowego Wolfa, Quantum Break, Wiedzmin 3, PUBG, Talisman Digital Edition, Just Cause 3, Gta 5
piątek, 24 listopada 2017, 10:16   lukaszsa
Lipa straszna, ze nie mozna glosowac na jedna gre w kilku kategoriach, bo Wolfensteinowi naleza sie conajmniej 3.
piątek, 24 listopada 2017, 9:24   Grimuald
„Kochać wszystkich, nikogo nie oszczędzać” -... musimy głosować na Huniepopa :X Serio...
piątek, 24 listopada 2017, 3:56   xcver
@afex2020 dla równowagi tłumaczenie "mom's spaghetti" jest poniżej czegokolwiek
czwartek, 23 listopada 2017, 23:24   konellnid
Co do ostatniej, "dowolnej" kategorii. Aktualna inicjatywa internetu to "Best Battlefront 2" do gry Star Wars: Battlefront 2 (Classic, 2005). Tak więc, jeżeli nie macie pomysłu, a mikropłatności was wkurzają... :P
czwartek, 23 listopada 2017, 20:54   misterDVader
Niezłe tłumaczenia
czwartek, 23 listopada 2017, 17:48   orzechXIX
Trochę poszaleli z opisami tych kategorii, bo przy niektórych naprawdę nie wiem co autor miał na myśli
czwartek, 23 listopada 2017, 17:01   wojciak
„Kochać wszystkich...” - SLIME RANCHER
„Wybór ma znaczenie” HITMAN(TM)
„Mój senny koszmar” FOOTBALL MANAGER 2018
„Babciny obiadek” RESIDENT EVIL 7
„Nie przepraszaj za nic” FARMING SIMULATOR 17
„Wszystkie psy wojny puszczone ze smyczy” THIS WAR OF MINE: STORIES
„Nie do wiary” SOUTH PARK - KIJEK PRAWDY
„Dusza Witruwiusza” THE WITCHER 3 WILD HUNT
„Nie do opisania” SUPERHOT
„Owoc miłości” CITIES: SKYLINES
„Łooooo, stary! 2.0” CUPHEAD
„Lepsze, niż...” WOLFENSTEIN 2
"Somsiedzka pomoc" PLAYERUNKOWN"S BATTLEGROUNDS
czwartek, 23 listopada 2017, 16:58   Amigos
Coraz głupsze te kategorie

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Steam walczy z klientami używającymi VPN-u do robienia tańszych zakupów w mniej zamożnych krajach

News
czwartek, 30 lipca 2020

steam-walczy-z-klientami-uzywajacymi-vpn-u-do-robienia-tanszych-zakupow-w-mniej-zamoznych-krajach Choć jeżeli ktoś przypadkiem posiada argentyńską kartę kredytową, nie będzie to dla niego żadna przeszkoda.

Komentarzy:
12

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z