Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKickstarter: Były developer oskarża pracodawcę o przekręt na milion dolarów

Papkin poniedziałek, 20 listopada 2017, 12:22 Plotka

Podobno pieniądze przeznaczone na Project Phoenix poszły na... produkcję zupełnie innego tytułu!

Już jutro premierę ma Tiny Metal, taktyczny rolplej czerpiący garściami z cyklu Advance Wars. Tymczasem w sieci pojawiły się oskarżenia, że tytuł został po cichu sfinansowany z kickstarterowej zbiórki na zupełnie inną grę.

Niejaki Tariq Lacy (ów przedstawił się jako były pracownik Area 35, czyli firmy odpowiadającej za Tiny Metal) twierdzi, że doszło do kickstarterowego przekrętu o bezprecedensowej skali. Wpierw developerzy zebrali ponad milion dolarów na Project Phoenix, mający "zrebootować" japońskie rolpleje, czego gwarancją (jak twierdzono) są zaangażowani w produkcję "topowi wschodni i zachodni developerzy z MASĄ doświadczenia przy produkcji tytułów AAA". Zbiórkowiczów kuszono także soundtrackiem Nobuo Uematsu (kompozytor, którego muzykę słyszeliśmy w kilku odsłonach Final Fantasy).

Ponoć zabezpieczone środki posłużyły do stworzenia Tiny Metal. Wpierw twórcy zamknęli swoją firmę (Creative Intelligence Arts), następnie powołali kolejne studio (Area 35). Szef nowego/starego developera polecił PR-owcowi, by ten nie dzielił się informacjami o przekręcie, zamiast tego informując, iż Tiny Metal został sfinansowany w całości ze środków prywatnych inwestorów. Tymczasem wszystkich, którzy wpłacili na Project Phoenix pieniądze, utrzymywano w stanie zawieszenia. Od czasu do czasu prezes publikował aktualizację, która miała udowadniać, że rzecz nie jest martwa, w rzeczywistości jednak gra nigdy nie miała zostać wydana.

Jak gorzko podsumowuje Lacy:

Zasługujemy na więcej. Wszystkim, którzy wpłacili na Kickstarterze pieniądze na Project Phoenix, należy się zwrot pieniędzy.

Post pojawił się na oficjalnym profilu Project Phoenix na Facebooku. Został już usunięty, ale wszystkich, którzy chcieliby się zapoznać z pełną wersją odezwy Lacy'ego, zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 22 listopada 2017, 6:06   Hegus123
@mrowczak Z czego co mi wiadomo, Gearbox nie ma nic wspólnego z tym projektem. A co do newsa, warto zobaczyć to https:www.reddit.com/r/shittykickstarters/comments/7d5u3a/project_phoenix_creator_took_our_money_and_made_a/
wtorek, 21 listopada 2017, 8:11   mrowczak
Hej, czy za project Phoenix odpowiedzialne było Gearbox?
Bo dokładnie w taki sam sposób wydymali Segę, przy produkcji Aliens: Colonial Marines.
poniedziałek, 20 listopada 2017, 19:00   korinogaro
@DarkPresent, mają bo byłoby to zwyczajowo oszustwo.
poniedziałek, 20 listopada 2017, 17:39   G4LICK^1
Days of War,kto wtopił w to hajs ? bo na kickstarterze też było głośno o tym ;/
poniedziałek, 20 listopada 2017, 17:21   DarkPresent
Pytanie, tak całkiem szczerze- czy JEŻELI to co w newsie okazałoby się prawdą, to czy ludzie którzy poparli projekt mają jakąś podstawę prawną, żeby sprawę przeciwko nim w sądzie zakładać? Czy to wszystko bardziej takie regulaminy itd. ma, że wszystko ujdzie na sucho?
poniedziałek, 20 listopada 2017, 12:53   gamingman21
Grubo. Kolejna drama - czas start.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
13

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Podczas prezentacji i sesji hands on Outriders otrzymałem widowiskową rozgrywkę, interesujące pomysły, zalążek czegoś, co może okazać się niezłą historią i obietnicę braku jakichkolwiek mikrotransakcji. Nie doczekałem się natomiast pokazu własnej tożsamości.

Komentarzy:
2

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z