Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNie, twórcy batmańskiej trylogii nie szykują gry o Supermanie [AKTUALIZACJA] Gra w dalszym ciągu nie powstaje

Papkin wtorek, 8 maja 2018, 10:50 Plotka

[AKTUALIZACJA] A zajmujące się grami media nadal są głupie i wciąż kolportują fake newsy.

[AKTUALIZACJA] Na 4chanie będącym dla newsroomów, zaraz obok ASZDziennika i RealTrueNews, najlepszym źródłem informacji, pojawił się anonimowy komentator, twierdzący, że Rocksteady rzeźbi grę o Supermanie, która będzie oparta na Unreal Engine 4, antagonistą będzie Brainiac, nie będzie można grać jako Clark Kent, otoczenie będzie zniszczalne, rzecz będzie osadzona w tym samym uniwersum, co seria Arkham, będzie "masa easter eggów", będzie można latać i w ogóle będzie się działo!

Z bliżej niezrozumiałych względów branżowe media łyknęły tego (niesprawdzonego, niepopartego żadnymi materiałami w rodzaju zdjęć czy screenów, bez konkretów świadczących o tym, że o sprawie pisze insajder) "newsa" jak pelikany.

Niektóre – drugi raz.

Z tej przyczyny przypominamy tekst, który opublikowaliśmy, gdy podobne głupoty krążyły po sieci w listopadzie zeszłego roku.

[NEWS ORYGINALNY]

Z cyklu: jak NIE pisać newsów o grach.

Od kilku dni po sieci hula plotka, jakoby Rocksteady (twórcy serii Batman: Arkham...) przymierzało się do produkcji tytułu, którego gwiazdą będzie człowiek ze stali.

Publikujący ww. rewelacje panowie redaktorzy i panie redaktorki twierdzą, iż na okładce kolejnego wydania Game Informera (która powinna zostać ujawniona za ok. tydzień) pojawi się Superman. Informację tę udaje im się wywieść z... tweeta marketingowca Rocksteady, który twierdzi, iż nowy projekt studia sprawi, że "ludzie oszaleją"...


...oraz z portalu ComicBook.Com (KLIK!).

Nie kliknęliście? To niedobrze, bo ja na ten przykład nawet dziś natknąłem się na kilka sformułowań typu "źródła ComicBook.com wskazują, że...". Wystarczy jednak wczytać się w "newsa", by dowiedzieć się, że rzeczone źródła to... post na 4chanie. Niby uzupełniony (nieszczególnie) przekonującą ilustracją, ale... jak by to rzec... opisujący produkcję anonimowy użytkownik okazał się dość enigmatyczny.

Okładkowa gra Game Informera zostanie ujawniona w przyszłym tygodniu. To będzie gra Rocksteady o Supermanie. Skala i ambicja gry są wielkie, wszyscy będziecie zdumieni szczegółami. Nie mogę doczekać się, by zobaczyć wasze reakcje.

Tymczasem by uniknąć publikacji podobnych bzdur, wystarczyłoby wybadać sprawę u źródła, czyli wejść na Twittera Andrew Reinera, naczelnego Game Informera. Ów wpierw wyraził zdziwienie, że "wszyscy pytają go o Supermana".


Następnie (gdy Liam Robertson wyjaśnił mu, że na 4chanie pojawiła się taka plotka), zareagował wpierw gromkim "Hahahaha!"...

...a następnie zaprzeczeniem, że okładkowym tematem kolejnego numeru będzie gra z Supermanem...

...i gra Rocksteady w ogóle.

Proszę się zatem rozejść, nie ma tu nic do oglądania.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 8 maja 2018, 20:18   arianrod
Szanowni komentujący, nie rozśmieszajcie mnie. Gra z Supermanem nie ma sensu, bo Supek i tak jest potężniejszy od wszystkich? W komiksach też jest potężniejszy od wszystkich, co nie przeszkadza im ukazywać się od dekad. Jasne, nie wszystkie są - nomen omen - super, ale to już całkiem inna kwestia. Po prostu za tworzenie takiej gry musieliby się wziąć odpowiednio ogarnięci ludzie.
środa, 8 listopada 2017, 0:49   SerwusX
Liga Sprawiedliwości brzmi dziwnie, tylko koszerna Liga Sprawiedliwych: Bez Granic. :V
wtorek, 7 listopada 2017, 18:35   marcelo112
tak liga sprawiedliwości taka jest poprawna nazwa sorka . Mi się przypomniała nazwa z bajki oni wtedy mówili liga sprawiedliwych :D
wtorek, 7 listopada 2017, 14:57   Despero23
@marsrp2 A to nie trylogia? Arkham Asylum, Arkham City, Arkham Knight. To chyba trzy, nie?
wtorek, 7 listopada 2017, 14:29   marsrp2
Trylogii? Wiem, że Origins nie było tworzone przez Rocksteady (o Origins Blackgate nie wspominając), ale i tak ciężko nazwać to 'trylogią'
wtorek, 7 listopada 2017, 11:07   cali
Takie Fake News o grach powstają tylko z chęci powstania takich gier więc może warto żeby Rocksteady się zainteresowało tematem. Często mijają się z prawdą zachcianki graczy ale kiedy nabiera większego znaczenia na popularność to wydawcy ulegają np Crash Trylogia. Niby remaster (remake) na nowo to pewnie robiony dla fanów a decyzja była na szybko na fali popularności. Inaczej byłaby kontynuacja a nie powrót do pierwotnych założeń.
wtorek, 7 listopada 2017, 8:14   SilentBob
@PanDef tłumacze serialu animowanego schrzanili sprawę. W komiksach od zawsze (czytaj - od czasów TM-Semic) była Liga Sprawiedliwości.
Poza tym co to za maniera tłumaczyć "justice" na "sprawiedliwy"? "Sprawiedliwy" to po angielsku "just". Aż mnie oczy bolą, kiedy widzę, jak ktoś pisze "Liga Sprawiedliwych".
wtorek, 7 listopada 2017, 4:10   PanDef
@SilentBob to zależy czy miał na myśli serial animowany z 2001 czy nadchodzący film. Bo jeśli to pierwsze to podał poprawny tytuł.
poniedziałek, 6 listopada 2017, 23:44   SilentBob
@marcelo112 chciałeś napisać Liga Sprawiedliwości?
poniedziałek, 6 listopada 2017, 21:47   marcelo112
Myśle ze będzie to cała liga sprawiedliwych :d

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z