Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITRunic Games: Studio odpowiedzialne za Torchlighta zamknięte

DavyStrange sobota, 4 listopada 2017, 11:16 News
Torchlight II
Torchlight II

Stworzone przez nie gry wciąż będą jednak wspierane.

Runic Games powstało w 2008 roku i ma na swoim koncie dwie części Torchlighta oraz wydanego nieco ponad miesiąc temu Hoba. Wygląda na to, że ten drugi będzie ostatnim stworzonych przez tę ekipę tytułem, ponieważ – jak głosi emocjonalny wpis na stronie studia – zostanie ono zamknięte. W oficjalnym oświadczeniu wydawcy, który wszedł w posiadanie większości udziałów Runic, czytamy:

Perfect World Entertainment ostatnio zamknęło biuro Runic Games w Seattle w celu kontynuowania strategii skupiania się na grach multiplayerowych jako usłudze. Jesteśmy wdzięczni całej ekipie za jej ciężką pracę przy tworzeniu tak niesamowitych doświadczeń jak Torchlight, Torchlight II oraz Hob. Runic Games pozostanie częścią portfolio PWE, a ich gry wciąż będą dostępne dla graczy, ponieważ zależy nam na wspieraniu i rozwijaniu serii stworzonych przez Runic Games.

Nie jest jasne, co oznacza "wspieranie i rozwijanie" owych serii, zwłaszcza biorąc pod uwagę ukierunkowanie modelu wydawniczego w stronę sieciowych gier-usług. Marsh Lefler, głowa studia Runic Games, zapewnia, że internetowe fora i serwery będą działać "nawet po zgaśnięciu świateł w studiu", a fanom poleca czekać na nowe informacje.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 6 listopada 2017, 7:07   marcin1509
Jeżeli runic games nie bylo zgodne z ich strategią wydawniczą, to po co w ogóle ich przejęli ? Kolejne studio zamknięte, bo nie jest zgodne ze strategią. Szkoda firmy, bo Torchlight jest naprawdę spoko.
niedziela, 5 listopada 2017, 20:14   zadymek
@Kimahri No właśnie
“For those that love the Torchlight series, there will be some news coming. And for all our fans, our community and multiplayer services will keep running even after the studio’s lights go off.”
Biorąc pod uwagę profil właściciela Runic (Perfect World, to pewnie oni stoją za odchyleniem Runic w kierunku sieciówek) spodziewam się Torchlight MMO.
niedziela, 5 listopada 2017, 0:44   CYBERTRIBAL
"W celu kontynuowania strategi skupiania się na grach multiplayerowych jako usłudze" - parcie na multi, płatne lootboxy i inne takie wciąż silne. O tempora, o mores.
sobota, 4 listopada 2017, 21:15   Kimahri
Wpis na fejsbukach był zdecydowanie dłuższy i wspominał o czymś w stylu: "fani Torchlight, wkrótce będą dla was pewne wieści, cierpliwości..."
sobota, 4 listopada 2017, 17:24   nekun1
:'(
sobota, 4 listopada 2017, 15:01   wikking
przecież już od kilku lat można było grać w Torchlight 1 czy 2 dzięki Perfect World/ARC, więc skąd takie zdziwienie? Ostatnio doszedł też i HOB.
sobota, 4 listopada 2017, 12:28   luq8912
Szkoda, robili bardzo dobre gry.
sobota, 4 listopada 2017, 12:22   Renzov
Bardzo szkoda, T2 było świetną grą mimo swoich wad. Pytanie co teraz z portem TL na Androida? Bo coś było o tym mówione, a chętnie bym pograł w drodze na uczelnię/busie.
sobota, 4 listopada 2017, 11:33   ravvcio
No to kiedy Torchlight MOBA albo Torchlight MMO? A może lootboxy do T2?

O autorze

DavyStrange

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wedle zapowiedzi ma to być karta szybsza niż topowy do niedawna GeForce GTX 1080 Ti i pozwolić na komfortowe granie w 4K przy 60 fps-ach. Co w zasadzie by się zgadzało…

Komentarzy:
29

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował przyjęcie projektu nowej dyrektywy unijnej o ochronie prawa autorskiego. Zawiera on na tyle kontrowersyjne zapisy, że w wielu miastach odbyły się protesty przeciw jego wprowadzeniu, oskarżające polityków o cenzurę internetu.

Komentarzy:
82

Czytając slogany zapowiadające najnowszą część asasyńskiej sagi, nie sposób nie uśmiechnąć się z niedowierzaniem. „Nie ma złych i dobrych wyborów”, „to będzie pełnoprawne RPG”, „antyczna Grecja będzie żyła własnym życiem” – wszystko to wyglądało bardzo pięknie na papierze. Na szczęście teraz mogę już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że hasła te mają pokrycie w rzeczywistości.

Komentarzy:
12

Przypomnijmy sobie ewolucję jednego z najpopularniejszych MMO w historii.

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z