Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAkademia Free2Play: Trwają zapisy na bezpłatne kursy

Informacja prasowa czwartek, 14 września 2017, 10:27 Info prasowe

Interesujesz się tworzeniem gier? Weź udział w warsztatach i zgarnij płatny staż w Ten Square Games.

Sprzęt komputerowy wysokiej klasy i płatny staż – to główne nagrody, które czekają na najlepszych uczestników bezpłatnej Akademii Free2Play. Zapisy trwają, kursy online startują już 18.09. W listopadzie w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbędą się warsztaty stacjonarne, gdzie setka uczestników wykorzysta nabyte umiejętności w praktyce.

Praktyczna nauka zawodu

Zapisy prowadzone są na stronie Akademii: https://akademiaf2p.pl. Kursy ruszają już w poniedziałek 18.09. Uczestnicy mogą dołączać do kursów aż do czasu ich zakończenia, tj. 22.10. Warunkiem ukończenia jest jednak rozwiązanie pięciu zadań w ramach wybranego obszaru nauki. Do wyboru są trzy ścieżki: dla programistów, projektantów i grafików. Najlepsza setka weźmie udział w warsztatach w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tam kilkuosobowe zespoły zbudowane z programistów, projektantów i grafików staną przed wyzwaniem stworzenia autorskiej gry od podstaw. Będą mieli na to jedynie trzy dni – wydarzenie odbędzie się w dniach 17.11-19.11.

Atrakcyjne nagrody

Zespoły, które stworzą najlepsze gry, zdobędą atrakcyjne upominki: wysokiej klasy sprzęt komputerowy, planszówki, literaturę specjalistyczną. Główną nagrodą jest płatny staż w Ten Square Games. Na kilkumiesięczną współpracę mają szansę zarówno indywidualni uczestnicy, jak i całe zespoły, które zachwycą jury swoimi umiejętnościami.

Podczas oceniania będziemy zwracać uwagę na wiele czynników, m.in. na to, czy produkcje mają dobrą pętlę główną gry, a zatem czy pomysł twórców jest ciekawy, grywalny oraz czy istnieje możliwość implementacji mechanizmów monetyzacyjnych oraz retencyjnych znanych z gier free2play. Istotne będzie również wykonanie, a więc warstwa wizualna oraz kompletność produktu – sprawdzimy, czy zespoły zrealizowały wszystkie ze swoich założeń. Kryterium będzie również sposób, w jaki dogadują się ze sobą członkowie teamów.

– komentuje Arkadiusz Pernal, jeden z założycieli Ten Square Games oraz członek jury.

Uczestnicy, którzy dostaną się na staż w Ten Square Games, mają szansę na stałe zatrudnienie. Tak rozwinęła się ścieżka kariery Amadeusza Krystonia, uczestnika i zwycięzcy 3. edycji Akademii Free2Play.

Kursy online w Akademii Free2Play dały mi solidne podstawy, którymi mogłem wykazać się podczas warsztatów stacjonarnych. Już wtedy wiedziałem, że tworzenie gier to jest to, czym chcę zająć się na poważnie. Staż odbyty w Ten Square Games przerodził się w świetną przygodę, która trwa już drugi rok i mam nadzieję, że to dopiero początek.

– przyznaje Amadeusz Krystoń, game designer w Ten Square Games.

Dziś Amadeusz zajmuje się level designem, projektowaniem nowych funkcji w grach oraz dba o UX i UI. Aktualnie pracuje w zespole rozwijającym nową produkcję, o szczegółach której usłyszymy niebawem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 14 września 2017, 15:11   Tokagero
Widzę pod względem konstrukcji zadania poszli do przodu. Teraz mi aż wstyd aplikować - jak byłem ostatnio to było czysto "dizajnersko", umiejętności kodowania czy rysowania to był raczej bonus, atrybut uboczny. Teraz wypadałoby nie zawieść zespołu i coś umieć. No szlak, gdzie sprawiedliwość?

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z