Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFive Nights at Freddy´s: Twórca kasuje szóstą część serii

Papkin poniedziałek, 3 lipca 2017, 9:10 News

Dziękujemy!

Jeśli ostatnią trzylatkę przepędziliście zakuci w dyby w lochach Świętego Oficjum, należy Wam się słowo wyjaśnienia. Scott Cawthon w zasadzie jednoosobowo stworzył w tym czasie pięcioodcinkową serię horrorów, która jak szalona trendowała na Twitchu i YouTubie (a także ich spin-offa, który zadebiutował przed oficjalną datą premiery, by zaraz zostać wycofanym ze Steama w związku z chłodnymi reakcjami fanów, a następnie powrócić jako zupełnie darmowy tytuł). FNaF-y, mówiąc delikatnie, nie oferowały subtelnych technik straszenia (właściwie w całości bazując na jump scare'ach), a ich rozgrywka była cokolwiek prymitywna (ograniczała się do grzania siedzenia w dyżurce, podglądu obrazów kamer i przesuwania kilku suwaków). Z jakichś jednak względów ta szczupła formuła chwyciła! sama część pierwsza sprzedała się (według SteamSpy'a) w niemal milionie egzemplarzy, ogółem zaś gry z cyklu zostały zakupione 2,3 mln razy (i to nie licząc konsolowych rimejków). 

W steamowym wątku poświęconym piątej odsłonie Cawthon ogłosił właśnie:

Przez ostatni miesiąc lub coś koło tego publikowałem wskazówki na temat nowej gry; i to prawda, pracowałem nad nią (możecie ją nazwać FNaF 6, jeśli chcecie). 

– zaczyna odezwę. Następnie deklaruje, że zdecydował się zarzucić projekt. Według Cawthona każda kolejna odsłona powinna być lepsza od poprzednich, tymczasem ma on wątpliwości, czy mimo poświęcenia dla produkcję życia osobistego byłby to w stanie zapewnić. 

Po wnikliwym przemyśleniu tematu zadecydowałem, że przestanę pracować nad projektem. Nie zamierzam ujawniać na jego temat niczego więcej i poprosiłem ludzi zaangażowanych w przedsięwzięcie, by też wstrzymali się od głosu. 

Cawthon zaznacza, że nie znaczy to ani rozbratu z gamedevem, ani zarzucenia marki FNaF. Sugeruje jednak, że zamierza odejść od dotychczasowej formuły ("być może spróbuję się z pizzeria tycoonem", czyli jedną z minigier we FNAF World). Potwierdza zarazem, że z planowaną ekranizacją (tworzoną przez Blumhouse Productions) wszystko w porządku i że trwają prace nad nowym projektem skrojonym pod VR. 

Cały wpis jest dostępny pod tym adresem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 4 lipca 2017, 21:07   tupolew519
i dobrze, ze za darmo.
poniedziałek, 3 lipca 2017, 16:59   Scorpix
Polecam forum steama dyskusji o Sisters Location. Cyrk na calego :)
poniedziałek, 3 lipca 2017, 14:13   Xni
Wiedząc, że Scott jest trollem, szczerze wątpię, że tak po prostu skasował grę
poniedziałek, 3 lipca 2017, 11:46   Reki
Nie przepadam za FnaF'em, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że FnaF bazuję tylko na jump scare'ach. Brak możliwości ucieczki i świadomość, że coś tam jest i cię szuka jest wystarczajączy by u niektórych wywołać uczucie strachu.
poniedziałek, 3 lipca 2017, 9:55   ZeusFOX
I super!
poniedziałek, 3 lipca 2017, 9:31   Ryooku
Biorąc pod uwagę ile razy podobny typ postu się pojawił ze strony Scotta (by później okazać się żartem) to mam pewne obawy co do uczciwości tego postu.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z