Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITRust: Wartość zrefundowanych na Steamie kopii gry przekracza 4 miliony dolarów

Cross czwartek, 29 czerwca 2017, 10:49 News
PC

"I tak uważam, że system refundacji przyniósł nam więcej korzyści niż strat".

Garry Newman, twórca Gmoda, podzielił się na Twitterze danymi dotyczącymi sprzedaży swojej najnowszej gry – popularnego wśród fanów survivali Rusta. Wygląda na to, że z możliwości refundacji gry na Steamie korzysta więcej osób, niż niektórym mogłoby się wydawać:

Prawie 330 tysięcy zrefundowanych kopii o łącznej wartości bliskiej 4,5 mln dolarów. Jak twierdzi Newman, jest to około 6% ogólnej sprzedaży gry (obecnie 5,5 miliona), co ponoć jest normą dla produkcji dostępnych na Steamie. Najczęstszy powód zwrotu, podobnie jak w przypadku Gmoda, brzmi "nie bawiłem się dobrze", co według developerów jest zrozumiałe, bo "nie jest to gra dla wszystkich". Drugą lokatę na liście najczęstszych uzasadnień zajmuje niezadowalająca płynność rozgrywki.

Newman nie wydaje się niezadowolony z całej sytuacji i zamierza wkrótce opublikować na swojej stronie szczegółowe dane sprzedaży Rusta. Cytując jego oficjalny komentarz:

Uważam, że ludzie korzystają z systemu refundacji jak z wersji demonstracyjnych. To, że wiedzą o możliwości zwrotu, na dłuższą metę pewnie zapewniło nam więcej sprzedanych kopii niż strat.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 29 czerwca 2017, 21:13   Zygomir
@mogar18 jeżeli ktoś nie jest pewien czy mu się gra spodoba, wiedząc że może ją zwrócić, prędzej wyda pieniądze żeby ją zakupić i przetestować. Gdyby nie było możliwości zwrotu, taka osoba prawdopodownie nie zdecydowałaby się wydać na ślepo n-liczby euro. Proste jak konstrukcja cepa.
czwartek, 29 czerwca 2017, 20:03   smyntek
@mogar18 śpieszę z wyjaśnieniem: twierdzi, że system zwrotu przekonal do przetestowania tych którzy wcześniej na tą grę by nie spojrzeli i choćby tylko jedna osoba na sto nie zwracała gry to już zarobił, bo wcześniej bez tego systemu miałby o tę jedną kopię sprzedaną mniej.
czwartek, 29 czerwca 2017, 19:49   mogar18
" To, że wiedzą o możliwości zwrotu, na dłuższą metę pewnie zapewniło nam więcej sprzedanych kopii niż strat."
Nie rozumiem
czwartek, 29 czerwca 2017, 16:34   Arry
@Daredeweel: Czy na gogu można odsprzedać swoją grę?
czwartek, 29 czerwca 2017, 15:25   Daredeweel
@tommy50 gog
czwartek, 29 czerwca 2017, 14:09   tommy50
Ja zas uwazam, ze prawo Europejskie powinno traktowac gre jako produkt i wymusic na steam, sony,ms, google i apple możliwość odpinania gry cyfrowej od konta i przekazania/sprzedazy komus.
Dopuszczam prowizje czyli np 5% ceny odsprzedaży lub 1 dolar za przekazanie programu komus innemu.Steam i ww. cyfrowe sklepy to komunizm, tworza problemy, ktorych nie powinno byc.
Na konsolach tego problemu nie ma. Kupujesz gre na plycie i robisz z plyta co chcesz.
czwartek, 29 czerwca 2017, 13:40   Moooras
Ja grę mam z bundla, więc nie będę się kłócił o grosze. A gra jest okropna.
czwartek, 29 czerwca 2017, 13:23   Arry
@devalion ma rację. Przy obecnych kursach euro oraz podejściu Valve, że 1 dolar = 1 euro, znacznie taniej wychodzi kupować w polskich sklepach czy np. na brytyjskim GreenManGamin (różnice w nowościach dochodzą nawet do prawie 50 zł).
czwartek, 29 czerwca 2017, 12:58   devalion
Trzeba też pamiętać, że zwrot jest tylko możliwy, gdy gra kupiona została bezpośrednio w sklepie Steam, co jednak w naszym kraju może nie być zbyt częste.
czwartek, 29 czerwca 2017, 12:31   pandapl
Ale system jest mimo wszystko dobry, chcesz sprawdzić grę x ale nie wiesz jak będzie chodzić na twoim komputerze. Kupujesz, odpalasz i zwracasz bo masz 10 klatek.

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Rust: 6,5 mln sprzedanych egzemplarzy, średnia ocen jest średnia

News
wtorek, 20 lutego 2018

rust-65-mln-sprzedanych-egzemplarzy-srednia-ocen-jest-srednia Wykonanie Rusta pozostawia sporo do życzenia, noty winduje jednak społeczność.

Komentarzy:
16

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Trochę zwłok, trochę k6, czyli standardowy tydzień w tej branży.

Komentarzy:
1

Choć chyba każdy kiedyś miał styczność z pinballem, to wiedza na temat jego historii, ewolucji, zasad działania itd. wcale powszechna nie jest. Czas to naprawić.

Komentarzy:
11

Myśl na dziś: Każda choroba jest śmiertelna, jeśli tylko dobrze wyguglować.

Komentarzy:
4

Wydanie wieczorne. Bo deadline.

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z