Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMass Effect: Nowa łatka zmienia orientację jednego z towarzyszy i... cóż, łata

Papkin środa, 7 czerwca 2017, 9:20 News

"Konsultowaliśmy się z członkami społeczności LGBTQ, zarówno z zewnątrz, jak i z naszego studia. Po wnikliwym rozważeniu feedbacku zdecywaliśmy się na ten ważny krok".

Dzięki aktualizacji 1.08 również Scott Ryder może smalić cholewki do Jaala, przedstawiciela niezwykle ekspresyjnej rasy angarów, z którym dotychczas romansowała wyłącznie Sara. Jak czytamy na blogu BioWare'u:

Scott Ryder może teraz podjąć romantyczną relację z Jaalem. Jest kilka powodów, dla których zdecydowaliśmy się na zmianę:

Scott Ryder nie miał dotychczas możliwości romansowania z towarzyszem tej samej płci, nie mógł też zdobyć osiągnięcia za ukończenie trzech romansów, romansując tylko z partnerami tej samej płci. (...) Zdajemy sobie sprawę, że orientacja seksualna postaci jest ważnym elementem ich wiarygodności. Relacje z załogą są cenione przez fanów, chcieliśmy więc mieć pewność, że zrealizowaliśmy je jak najlepiej. Konsultowaliśmy się z członkami społeczności LGBTQ, zarówno z zewnątrz, jak i z naszego studia. Po wnikliwym rozważeniu feedbacku zdecywaliśmy się na ten ważny krok.

Poza tym BioWare poprawiło kreator postaci (który wzbogacił się o kolejne głowy i odcienie skóry, wygląd może być teraz modyfikowany z poziomu Tempesta), rozbudowano dialog z Hainly Abrams i poprawiono garść bugów w singlu i multi. Pełną listę zmian możecie zobaczyć pod tym adresem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 10 czerwca 2017, 23:58   mrfe
@Demilisz
Pary heteroseksualne mają przynajmniej możliwość prawnego sformalizowania swojego związku w formie małżeństwa (z której mogą korzystać, otrzymując pewne przywileje, lub nie, zależnie od własnego upodobania). Pary homoseksualne nie mają żadnej. Moim zdaniem to zdecydowanie podchodzi pod dyskryminację.
sobota, 10 czerwca 2017, 11:18   Janek500
CDA - nawalcie reklam na tej stronie, a niedługo każdy z was kupi sobie jakąś wysepkę, jacht i willę z basenem.
BTW, można gdzieś podejrzeć jak bardzo dany news jest 'clickable'?
piątek, 9 czerwca 2017, 21:01   Demilisz
@asparagus "Jeśli odmawiasz jakiejś grupie praw, które przysługują innym grupom to to się po prostu NAZYWA dyskryminacją." - pary hetero, które żyja razem, ale bez ślubu nie mogą się rozliczać z podatku wspólnie, czyli są pozbawieni praw, które ma inna gruopa (małżeństwa). Czyli istnieje dyskryminacja w stosunku do związków nieformalnych, tak?
piątek, 9 czerwca 2017, 0:23   asparagus
@ZiomekGit "alternatywa "adopcja przez gejów albo dom dziecka"nie jest "realna", tylko z rzyci wzięta."
Tak się składa, że ten gościu, którego cytowałem, wiedział, o czym mówi, bo zajmuje się tymi rzeczami (sierotami, dziećmi porzuconymi, warunkami w domach dziecka). Po prostu w domach dziecka jest o wiele więcej dzieci, niż chętnych par i każda dodatkowa para to p jednego "kiwaczek" mniej. Ty natomiast sobie po prostu "gdybasz", bo nie masz o tym kompletnie pojęcia...
czwartek, 8 czerwca 2017, 22:31   ZiomekGit
To o tego z obrazka chodzi? No sorry, ale jak ktoś ma penis zamiast nosa to wszystko możliwe :-D Panie asparagus, nie powołuj się pan na Jezusa, bo to jednak trochę obłudne. A alternatywa "adopcja przez gejów albo dom dziecka" nie jest "realna", tylko z rzyci wzięta. Jest jeszcze możliwość adoptowania przez rodzinę (czyli kobietę i mężczyznę). Fakt, że nawet ci to nie przyszło do głowy, jest znamienny.
czwartek, 8 czerwca 2017, 22:04   Demilisz
@mrfe - no tak, ale to inna sytuacja już :) Zwłąszcza, ze w Polsce chyba z tym surogactwem tak średnio w kwestii legalnosci.
czwartek, 8 czerwca 2017, 22:03   Demilisz
https:twitter.com/magic_robins/status/872362524603293697 a ten jeden tweet sprawia, że dla mnie BioWare popełniło błąd. Nie dlatego, ze komuś czegoś ząłuję tylko dlatego, że, jak to się należało spodziewać, juz zaczyna działać mechanizm "raz się ugięli to trzeba cisnąć, ugną się znowu". A potem znowu, i znowu i znowu.
czwartek, 8 czerwca 2017, 22:00   mrfe
@Demillisz
Dlatego całe szczęście, że nie mówiłem o takich sytuacjach ;) Ale od czego są banki spermy i surogatki?
czwartek, 8 czerwca 2017, 21:59   Demilisz
@asparagus
"Nieprzyznanie im praw małżeńskich działa tutaj także na niekorzyść dziecka, jak mi się wydaje (dziedziczenie i te sprawy)" - kwestie dziedziczenia reguluje Kodeks Cywilny i nic tam nie ma o tym, że tylko dzieci z małżeństw mają prawo do spadku z ustawy. A i adoptowane jak najbardziej dziedziczyć ustawowo mogą, tylko wtedy tracą prawa do spadku po rodzicach biologicznych. Małżeńśtwo jest potrzebne tylko do tego, żeby współmałżonek zmarlego mial prawo do dziedziczenia ustawowego.
czwartek, 8 czerwca 2017, 21:53   Demilisz
@mrfe "bo przecież orientacja seksualna nie idzie w parze z płodnością" - no nie idzie, ale jeszcze nie słyszałem o sytuacji, zeby facet zaplodnił faceta, albo kobieta kobietę, nawet uważam, że to biologicznie nie jest możliwe, a przecież homo z przeciwną płcia nie sypiają.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z