Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAlan Wake niebawem zniknie ze sklepów

Cursian piątek, 12 maja 2017, 19:05 News

Powodem jest wygasająca licencja na utwory muzyczne. Jeśli ktoś jeszcze gry nie ma, będzie mógł ją kupić z olbrzymią zniżką.

Remedy opublikowało dziś tweeta, w którym informuje, że Alan Wake zniknie ze sklepów już 15 maja z powodu "wygasającej licencji na utwory muzyczne" (nie dotyczy to dodatku American Nightmare, ten nadal będzie można swobodnie kupić). Nie sprecyzowano, czy dotyczy to wszystkich sprzedawców (choć tak właśnie należy zakładać), ale wiadomo, że na liście znalazł się Steam i Xbox Store. Uspokajająca wiadomość jest taka, że decyzja nie wpłynie na już zakupione kopie – każdy, kto posiada grę w swojej bibliotece, nadal będzie mógł ją pobrać. Ci, którzy dopiero myślą nad jej nabyciem, mogą skorzystać ze specjalnej promocji – od jutra na platformie Valve będzie można kupić Alana Wake'a z 90% obniżką.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 14 maja 2017, 19:16   kreve
@ajst47 Gdzie tu niby widzisz chytrość? Wykalkulowali, że nie sprzedadzą już tyle kopii gry żeby pokryć koszty odnowienia licencji. Skoro się nie opłaca, to czemu mają dokładać do interesu? To nie instytucja charytatywna :)
niedziela, 14 maja 2017, 15:09   cali
@michałedek "A co z wersjami pudełkowymi? Będzie można je aktywować na Sztimie? " - Lepiej dodaj do konta steam teraz. Wiele gier pudełkowych na konsolach z kodami ma ograniczenia czasowe co do użycia. Nawet te bez daty na opakowaniu. EA twierdzi że stare kody to jak w promocji tylko w czasie jej trwania.
niedziela, 14 maja 2017, 14:41   cali
Alan Wake jako ekskluzywna gra jeszcze Xboxa 360 miała słabą sprzedaż. Microsoft pozwolił im wydać jeszcze na PC. Remedy Entertainment z wersji PC zarabiało na siebie. Więcej już nie sprzedadzą gry w oczekiwanej ilości, więc nie ma sensu przedłużać sprzedaż gry. Nawet jak kwota przedłużenia licencji jest nieduża.
niedziela, 14 maja 2017, 12:43   michałedek
A co z wersjami pudełkowymi? Będzie można je aktywować na Sztimie?
niedziela, 14 maja 2017, 12:41   michałedek
A co z wersjami pudełkowymi? Będzie można je aktywować na steamie?
niedziela, 14 maja 2017, 12:31   Vithar
Dlatego licencje i patenty w aktualnej formie są tkanką nowotworową pożerającą rynek.
niedziela, 14 maja 2017, 11:21   TheFrediPL
@CzłowiekKukurydza, zmienić soundtrack przy grze w której jeden z największych plusów to muzyka?
sobota, 13 maja 2017, 23:29   Tommygun2
@Dj Ogi bo gry na steamie to usługi
sobota, 13 maja 2017, 23:13   CzlowiekKukurydza
To nie można wydać patcha który zmienia soundtrack?
sobota, 13 maja 2017, 21:51   ajst47
Ech, branża gier to chyba najbardziej chytra branża ze wszystkich. Jak ktoś za kilka lat będzie chciał zagrać w Alana, a na przykład nie znajdzie nigdzie używki, to co mu pozostanie? Wiadomo co, w takich przypadkach sami ludzi zmuszają do kombinowania.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
9

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z