Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNajszybszy gracz świata trafi do McLarena

Allor sobota, 6 maja 2017, 10:24 News

A dokładniej: dostanie możliwość podpisania rocznego kontraktu w startującym w F1 zespole McLaren-Honda.

Kiedy pod koniec marca Logitech został oficjalnym partnerem technologicznym zespołu McLaren, brakowało odpowiedzi na pytanie: "ale co mają wspólnego producent pecetowych peryferiów i zespół F1?" Zwłaszcza że umowę podpisano na wiele lat. Trudno sobie przecież wyobrazić, by nagle w bolidach zaczęto stosować kierownice serii G! Kierowcy korzystają z symulatorów, więc dobre kierownice są im niby potrzebne, ale do tego nie jest od razu konieczny duży kontrakt, bo koszt kilku G27 to grosze nie tylko w porównaniu do całego budżetu zespołu, ale nawet ceny pojedynczej kierownicy montowanej w bolidzie (szacowany jest na ok. 100 tys. dolarów).

Jednak cel – a przynajmniej jeden z nich – właśnie został zdradzony:

Innymi słowy: McLaren-Honda do spółki z odpowiedzialną za sprzęt gamingowy marką Logitech G zaproszą do swojej siedziby najlepszych graczy pecetowych, konsolowych, a nawet mobilnych. Następnie "eksperci od gamingu" (nie zdradzono, co to dokładnie oznacza), wybiorą szóstkę najlepszych. Dołączy do nich czwórka graczy wyłoniona podczas kwalifikacji przeprowadzonych on-line (mają się odbyć w te wakacje, ale szczegółów na razie brak).

Następnie spędzą pięć dni na rozmowach, w wyniku których McLaren wyłoni zwycięzcę i podpisze z nim kontrakt, oferując stanowisko kierowcy symulacyjnego.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: E-Sport, Logitech,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 7 maja 2017, 7:33   Selekt
@Cyjanek Różnica jest taka że kwalifikanci GT rywalizowali na torze w realu o prawdziwe miejsce do wyścigu a nie podczas rozmowy do symulacji :)
sobota, 6 maja 2017, 23:00   Cyjanek
Czyli coś jak te zawody na ps3 z GranTurismo gdzie najlepsi ścigali się później w rzeczywsitości
sobota, 6 maja 2017, 15:45   Quel
"Kierowcy korzystają z symulatorów, więc dobre kierownice są im niby potrzebne" - dobre tak, i dla tego w ich symulatorach nie ma Logitechow bo te dobre były z 10 lat temu jak konkurencji nie było. Byl bym zdziwiony gdyby w tak zaawansowanych sprzęcie jak symulator uzywany prze team F1 było cos mniej niż direct drive.
sobota, 6 maja 2017, 15:03   DarZ
@geek To mimo wszystko ważna funkcja, bo to spełnia rolę symulacyjną przed wyprowadzeniem auta o danych parametrach na tor. "Normalni" kierowcy zespołów również bardzo dużo czasu spędzają w takich symulatorach, testując w ten sposób np. nową aerodynamikę czy inną charakterystykę jakichś części mechanicznych, zanim zostaną one zaimplementowane do prawdziwych bolidów. Obecnie te symulatory już tak zaawansowane, że naprawdę w bardzo dużym stopniu przekładają się na rzeczywistość.
sobota, 6 maja 2017, 14:05   geek
ale kierowce sumulatora jezeli dobrze to zrozumialem tak?
sobota, 6 maja 2017, 13:51   Kuba3003
Szukają kierowców...

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z