Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT50 Cent: Blood on the Sand – Pod naciskiem siedmiolatka developer dodał do gry helikoptery

Papkin piątek, 28 kwietnia 2017, 13:57 News

Syn 50 Centa okazał się (prawdopodobnie) najmłodszym projektantem gier w historii.

Wydane osiem lat temu 50 Cent: Blood on the Sand do historii nie przeszło, aczkolwiek warto o nim pamiętać, bo gry wideo nieczęsto zanurzają się w estetyce gangsta rapu (no, w każdym razie nie do tego stopnia). Leciwa produkcja właśnie o sobie przypomniała. I to w najlepszy możliwy sposób!

W najnowszym wydaniu magazynu Edge developerzy podzielili się garścią wspomnień z czasów produkcji tytułu. Najlepszą anegdotę sprezentował czytelnikom niejaki Ian Flatt, który... Zresztą oddajmy mu głos:

Nasi ludzie polecieli, by zaprezentować builda 50 Centowi i jego zespołowi. Raper chciał, żeby jego syn, który wtedy miał sześć lub siedem lat, był osobą, która oceni jakość gry i zadecyduje, czy jest ona dobra. Zagrał więc i mówił: "Kocham to, kocham to, to świetne! Ale chciałbym poziom z helikopterami!". Nasz człowiek wyjaśnił, że to trzecioosobowy shooter i że nie mamy helikopterów. Ale syn 50 Centa naciskał: "Nie, ja chcę helikoptery". 50 Cent odwrócił się i mówi do nas: "Słyszeliście chłopaka. Zróbcie level z helikopterami".

Ponoć dodanie do rozgrywki helikopterów było dla ekipy sporym problemem. Podobnie jak sekwencje pościgów samochodowych, których zażyczył sobie sam raper. Co jednak zrobić... Zespół zakasał rękawy i opracował od podstaw system kolizji, model jazdy, AI zdolne podjąć walkę z innymi kierowcami, a także zarejestrował dźwięki silników czy kolizji. 

Wymagało to ogromnej liczby mechanizmów i pracy dla kilku małych sekcji rozgrywki, które były zupełnie bezużyteczne dla shooterowego rdzenia. 

– dodaje Flatt.

Swoją drogą: w CDA 07/2017 kolega Cross przypomni Wam fenomen 50 Cent: Blood on the Sand.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 29 kwietnia 2017, 11:17   GolemDorfl
@ClintEastwood
Gdy miałem 7 lat to w gry pograć mogłem jedynie w salonie i były to tytuły takie jak "Moon Patrol" czy "Space Invaders". Zastanawiam się jednak, czy nie byłem wtedy starszy. Bardziej zaawansowane komputery widziałem jedynie w programie "Sonda" i były to szafy z masą lampek i taśmami na szpulach. Jak widzisz pomyliłeś się. Nie grałem w gry edukacyjne bo takich nie było.
piątek, 28 kwietnia 2017, 22:38   EastClintwood
@GolemDorfl
No masakra. Przecież ty pewnie grałeś tylko w gry edukacyjne mając 7 lat.
piątek, 28 kwietnia 2017, 20:54   Saguarre
To jest fantastyczna gra i nikt nie wmówi mi, że jest inaczej. Nie jest to wypolerowana na błysk piaskownicowa AAA klucha, ale akcja jest przednia, a fabuła, motywy i wszystkie smaczki G-Unit są cholernie zabawne.
A, Cross, jeżeli to czytasz to musisz posłuchać tego. Przynajmniej strzelam, że znasz Blood of the Sand przez Chip&Ironicus, więc ta piosenka jest bardzo ważna: https:www.youtube.com/watch?v=shaLA0aztjo
piątek, 28 kwietnia 2017, 19:24   Dj Ogi
Z chęcią przeczytam artykuł, gry nie znam i nie grałem ale na pierwszy rzut oka zalatuje mi crapiszczem...
piątek, 28 kwietnia 2017, 19:04   GolemDorfl
Jeżeli ktoś daje sześciolatkowi do oceny grę przeznaczoną dla dorosłego gracza do niezłe świadectwo sobie wystawia.
piątek, 28 kwietnia 2017, 16:22   TKPulp
Między innymi dla tej gry kupiłem PS3. Pamiętam, że bardzo dobrze się przy niej bawiłem w przeciwieństwie do poprzedniej części na PS2 :).
piątek, 28 kwietnia 2017, 16:05   RazorR
@VenomSnake na pewno Cross jest bardziej niepowtarzalny od ciebie, bo ty pisząc ten post zachowałeś się jak randomowy hejter - zero oryginalności.
piątek, 28 kwietnia 2017, 15:52   hexenisalive
Cross ma ciekawy gust, gra w co che i pokazuje gry innym.
I dobrze.
piątek, 28 kwietnia 2017, 15:24   CleoAir
@VenomSnake jeżeli już chcesz mówić w imieniu wszystkich, to może najpierw spytaj się ich o opinie ;)
piątek, 28 kwietnia 2017, 14:51   gamingman21
Ja tam Crossa lubię, ale nie gry nad którymi się zachwyca. Kupiłem Dragon Questa VIII na 3dsa po jego zachwytach. Myślałem że mamy podobny gust a tu taka draka :P

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Co przyniesie E3? Nieee, to niemożliwe: Wiedźmin: Powrót Białego Wilka?

News
środa, 5 maja 2010

co-przyniesie-e3-nieee-to-niemozliwe-wiedzmin-powrot-bialego-wilka Targi E3 tuż, tuż, a w sieci pojawia się coraz więcej plotek i spekulacji dotyczących tego, co zobaczymy w ich trakcie. Od dziś można do nich dołączyć "wyciekniętą" listę gier, które rzekomo przywiozą ze sobą branżowi giganci do Los Angeles. 

Komentarzy:
92

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
0

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z