Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSprzedaż komputerów nie tylko przestała spadać, a nawet rośnie

Allor piątek, 28 kwietnia 2017, 14:33 News

Pogłoski o śmierci pecetów są mocno przesadzone.

Według danych zajmującej się analizą rynku firmy IDC w pierwszym kwartale 2017 roku sprzedaż pecetów na świecie wzrosła. Niewiele, o 0,6%, ale łączny zbyt to ponad 60 milionów sztuk. Co nie mniej ciekawe, wszyscy producenci z pierwszej piątki (sumarycznie odpowiadają za 71,9% wszystkich sprzedanych na całym świecie pecetów, niezależnie od tego, czy pracują one pod kontrolą Windowsów, czy też mają na obudowie nadgryzione jabłko) zaliczyli wzrosty: największy pierwszy na liście HP, najmniejszy zaś drugie Lenovo:

Jeszcze ciekawiej wygląda to w Europie, gdzie według tego samego IDC sprzedaż pecetów w pierwszym kwartale 2017 roku zmieniła się o 1,6%, a największy przyrost zanotował Acer:

Podano też, że w Europie za wzrost odpowiadają przede wszystkim notebooki, których sprzedało się więcej o 8,9%, z czego 9,2% przypada na Europę Zachodnią, a 8,3% – na Europę Wschodnią. Sprzedaż desktopy w Europie spadła natomiast o 12%. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PC,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 2 maja 2017, 9:23   Selekt
Od Crysisa lepsze były... Quake II, Doom 3, Half Life 2, Stalker, Metro 2033, Rage, Killzone 2, Borderlands, Bioshock, F.E.A.R., Prey, Return to Castle Wolfenstein, Bulletstorm, Brothers in Arms... moim zdaniem.
wtorek, 2 maja 2017, 7:39   harap
A, jeszcze nowy Doom był świetny, ale ciężko go do Cryteka gier go porównać.
wtorek, 2 maja 2017, 7:34   harap
@Selekt
Hm... Tak całkiem serio to moim zdaniem jedyna strzelanka lepsza od FarCry i Crysisa to Unreal, także nie mam pojęcia jakiego innego FPSa można uznać za lepszego. Halo jest Ok, Killzone jak dla mnie to bida nieziemska, tak samo jak Call of Duty czy Battlefield. Także jeśli możesz to podaj mi tytuł strzelanki po której FC/C wydają się mało grywalne.
wtorek, 2 maja 2017, 0:06   Selekt
@harap Taaaa... te gry od Cryteka zawsze były piekielnie grywalne... dopóki ktoś nie odpalił innej gry :) Gra przed premierą miała demo i nawet jeśli nie każdy mógł odpalić gry na ULTRA to grywalność powinna to rekompensować a tu prawie po miesiącu 86.600 egzemplarzy sprzedanych. Gdyby ta seria była piekielnie grywalna to Crytek nie zrobiłby "piekielnie grywalnego" The Homefront tylko Crysis 4 :) A gdyby nie zrobili 2 i 3 na konsolach to w ogóle ich by nie zrobili bo by się im nie opłacało robić tylko na PC
poniedziałek, 1 maja 2017, 20:32   harap
@Selekt
Proszę Cię, nawet nie porównuj The Order 1886 do Crysis... Jeśli nie wiesz dlaczego to odpal dziś dowolną część Crysisa czy nawet pierwszego FarCry- te gry są piekielnie grywalne. No i dają graczowi dużą dozę wolności w prowadzeniu rozgrywki. Zły przykład wybrałeś.
poniedziałek, 1 maja 2017, 20:15   Selekt
@Demilisz A czy ja cię wywoływałem do tablicy? Ty w ogóle przeszedłeś tę grę? Nie twierdzę że ta gra jest jakaś wybitna czy zasługuje na 10/10 jako całość... ale sposób prowadzenia fabuły, klimat, grafika to najwyższa liga która zasługuje na to aby tę grę chwalić w tych kwestiach. Patrz Crysis - pamiętasz o tej grze bo miała taki świetny gameplay czy że grafika była dobra :) A skoro gameplay był taki dobry to dlaczego Crytek był na skraju bankructwa i dziś robi jakieś odpady free to play czy inne VR.
poniedziałek, 1 maja 2017, 19:19   Demilisz
@Selekt - a czy ja gdzieś pisałem, ze konsole opóźniają rozwój grafiki? Nie, ale Ty sobie podpiąłeś, bo pasuje do teorii :) A odpowiadać za rzeczy, które piszą inni nie mam najmniejszego zamiaru. The Order może i jest piękne i dostało jakąś tam nagrodę za animacje, ale koszt tego piękna jest bardzo duży. Ta gra naprawdę wygląda tak, jakby celem jej stworzenia było tylko pochwalenie się grafiką, a dopiero gdzieś tam pod koniec ktos sobie przypomniał, że przydałoby się, żeby można w to jeszcze grać.
poniedziałek, 1 maja 2017, 19:01   Selekt
@Sharp_one Jeśli dla ciebie hipokryzja to brak przytakiwania wszystkiemu co głosisz to fakt jestem największym hipokrytą. Dla mnie hipokrytą to jest ktoś kto wypowiada się na temat konsoli mając tylko PC'ta, gra tylko na PC'ecie a konsolę i gry to ogląda na Youtube. Np. na pytanie o "konsole opóźniają rozwój grafiki" odpowiada... "no ale to słaba gra była więc grafika się nie liczy".
poniedziałek, 1 maja 2017, 18:52   harap
Sharp, wskaż mi miejsce w którym brandzluję się konsolą. Wskaż miejsce w którym napisałem że nie muszę brać udziału w dyskusji. Zacytuj. Czekam.
poniedziałek, 1 maja 2017, 18:44   Sharp_one
Harap - człowiek który pisze 5 komentarzy pod rząd o tym że nie musi brać udziału w dyskusji. Wyśmiewa ludzi którzy chwalą swoja platformę a jednocześnie brandzluje się swoją konsolą. Hipokryzja wali po oczach prawie słowo "dłógie" u Selecta.

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

E3 2019: PC Gaming Show [ZAPIS PREZENTACJI]

News
poniedziałek, 10 czerwca 2019

e3-2019-pc-gaming-show-zapis-prezentacji Gracze pecetowi już teraz mogą być zadowoleni z E3 (patrz: Xbox Game Pass), ale prawdziwe szaleństwo pewnie zacznie się dopiero podczas PC Gaming Show.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
14

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z