Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITRensenware: Wirus, który blokuje pliki, dopóki nie zdobędziesz 200 milionów punktów w Touhou 12

Cross sobota, 8 kwietnia 2017, 12:14 News

Czy jesteś gotowy przejść przez bullet hell, by ocalić folder Moje dokumenty?

Malware Hunter Team, internetowa ekipa zajmująca się się identyfikacją złośliwego oprogramowania, napotkała ostatnio oryginalną wariację na temat ransomware (wirusów, które blokują użytkownikowi dostęp do plików, dopóki ten nie spełni żądań hakerów). Zwykle chodzi rzecz jasna o sporą sumę pieniędzy. W przypadku "Rensenware"... wymagania są znacznie trudniejsze do spełnienia.

Jeśli chcesz, by kapitan Minamitsu Murasa odblokowała twoje pliki projektowe, dokumenty, utwory muzyczne i zdjęcia, musisz zagrać w Touhou 12 ~ Undefined Fantastic Object i zdobyć 200 milionów punktów na poziomie trudności Lunatic. Wirus nieustannie nadzoruje pamięć komputera celem sprawdzania, czy użytkownik wywiązał się ze swojej części umowy. Jeśli rzeczywiście uruchomi th12.exe i zdobędzie na Lunaticu "0,2 miliarda punktów", jego pliki zostaną odszyfrowane. Ba, otrzyma nawet specjalny program, który posłuży do dekodowania potencjalnie pominiętych dokumentów. Brzmi zaskakująco uczciwie? Zdecydujcie sami:

Informacja o Rensenware rozeszła się po internecie z prędkością błyskawicy – doszło do tego, że twórca oprogramowania kryjący się pod pseudonimem Tvple Eraser poczuł się zmuszony usunąć swój kod źródłowy z githuba i opublikować w ramach narzędzia omijającego wymóg punktowy... przeprosiny. Jak twierdzi, stworzył touhouowe malware w ramach dowcipu, ale nie przewidział, że ktoś na sieci może je zmodyfikować i sprawić komuś niemały kłopot. Jeśli ktoś pobrał pliki przed ich usunięciem, może sprawić wielu internautom gigantyczne kłopoty. Może warto więc zacząć już dziś ćwiczyć nabijanie punktów w Touhou 12? Manipulowanie mnożnikami przy pomocy UFO to w końcu dość skomplikowany i wymagający dłuższego zgłębienia system...

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 16 kwietnia 2017, 13:47   xxSlayeRxx
@Makkoj jest ku temu powód: Aby zapisać coś w program files potrzeba praw administratora, a że domyślny katalog to program files to trzeba kombinować
sobota, 8 kwietnia 2017, 23:59   makkoj
a jeśli ktoś muzykę i dokumenty trzyma gdzieś indziej ? po za tym strasznie mnie wkurza że że gry swoje sejwy nie pytając użytkownika wrzucają do katalogu moje dokumenty lub po prostu users/doc&settings zamiast trzymać przy sobie, pierwsza gra jaką pamiętam robiąca w ten sposób to max payne
sobota, 8 kwietnia 2017, 17:02   Qbit
Link do wszystkich wzorów na liczbę punktów:
https:en.touhouwiki.net/wiki/Undefined_Fantastic_Object/Gameplay
Znaj różnicę:
http:i241.photobucket.com/albums/ff89/Joe4evr/random/3fa69906.jpg~original
sobota, 8 kwietnia 2017, 16:49   Qbit
Aye, 200kk to naprawdę spore wyzwanie. Szczególnie w tej części, lunatic jest tu akurat ułatwieniem. Te niebieskie kwadraciki to point itemy ich wartość wynosi odpowiednio:
Easy 5,000
Normal 10,000
Hard 15,000
Lunatic 20,000
Dodatkowo na Lunatic jest więcej pocisków, więc dzięki mechanice Graze (omijanie ich bardzo blisko) można wbić więcej Graze Point co przekłada się na wynik przy zestrzeleniu UFO:
(ilość usuniętych pocisków / 10) + (Punkty Graze)
sobota, 8 kwietnia 2017, 16:43   Silenciak
@Masters110 O gustach się nie dyskutuje. Intencja fajna, gorzej z wykonaniem :D
sobota, 8 kwietnia 2017, 16:30   Masters110
Kolejny wirus będzie kazał grać w najbardziej zglitchowaną wersję Anromendy przez 3h
sobota, 8 kwietnia 2017, 15:17   MagickStalker
@orzechXIX Nie jestem pewien czy to dużo, ale większość osób będzie miała problem przejść na Easy - a co dopiero na Lunatic.
@Cyjanek Żeby ludzie tacy jak ty zrozumieli, czym jest kwestia gustu...
sobota, 8 kwietnia 2017, 15:10   Cyjanek
Żeby chociaż wymagał grania w jakąś fajną grę
sobota, 8 kwietnia 2017, 13:17   kraska10
E tam nie przesadzajmy w końcu gra nie wygląda wcale na trudną ( to oczywiście był sarkazm )
sobota, 8 kwietnia 2017, 13:10   orzechXIX
Niech ktoś, kto gra w Touhou się wypowie - 200 milionów punktów to dużo? Bo kompletnie nie mam poczucia skali.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Rodzimym graczom nie dane było zagrać w polskie wersje L.A. Noire, Life is Strange lub The Walking Dead... Zaraz, czy aby na pewno?

Komentarzy:
23

40 lat temu frachtowiec kosmiczny USCSS Nostromo otrzymał sygnał pochodzący z księżyca o oznaczeniu kodowym LV-426. Komputer pokładowy, nazywany Matką, wybudził załogę, która zdecydowała się sprawdzić sygnał...

Komentarzy:
6

Zmarł ponad pół wieku temu. Był żołnierzem i dezerterem, głosem pokolenia i ucieleśnieniem rebelii. Duszą Night City. Zapłacił za to słuszną cenę.

Komentarzy:
9

Zarząd CD Projektu miał przez chwilę aż dwadzieścia dwa miliardy powodów do radości.

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z