Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWindows nie jest już najpopularniejszym systemem operacyjnym(*)

Allor wtorek, 4 kwietnia 2017, 12:09 Software

(*) Wykorzystywanym w komputerach podłączonych do internetu(**).
(**) Jeśli weźmie się pod uwagę wyniki z całego świata.

Firma StatCounter, zajmująca się między innymi monitorowaniem internetu, opublikowała najnowsze dane i po raz pierwszy w historii wyszło z nich, że jeśli wrzuci się wszystkie komputery do jednego worka (a więc desktopy, laptopy, tablety i smartfony), Windows właśnie został prześcignięty przez Androida, co pięknie widać na tym oto wykresie:

Historyczny moment, prawda? Problem pojawia się, gdy zechcemy sprawdzić dane dotyczące Europy (podobnie jest zresztą w Ameryce Północnej):

Jak widać, w bardziej rozwiniętej części świata Windowsy nadal mają się bardzo dobrze! Za obecnym "sukcesem" Androida stoją bowiem kraje, których mieszkańcy nie mogą sobie pozwolić na kupno pecetów. Urządzenia mobilne są więc ich oknem na świat dlatego, że w praktyce nie ma innego wyboru. Co dobrze widać na wykresach pokazujących popularność pecetów, tabletów i smartfonów. Na początek cały świat:

A teraz Europa:

W bardziej rozwiniętych obszarach świata pecety mają się nadal świetnie, za to mające je zastąpić tablety dalej #nikogo, niezależnie od tego czy weźmiemy pod uwagę cały świat, czy tylko jego bardziej rozwiniętą część.

Na koniec jeszcze kwestia popularności poszczególnych wersji Windowsa. Co pewien czas pojawiają się informacje, że XP ma się świetnie, Windows 7 to już w ogóle szczyt wszystkiego, a Dziesiątka nie istnieje. Mocno kłóci się to jednak nie tylko z danymi ze Steama, ale także tymi ze StatCountera – o ile tylko analizujący takie informacje okaże się na tyle inteligentny, by sprawdzić wykresy nie tylko dla całego świata, ale również szeroko pojętego Zachodu. Bo dla świata udział Windowsów wygląda tak:

A w Europie tak:

Oznacza to, że właśnie po raz pierwszy w historii Windows 10 stał się w Europie popularniejszy od Windowsa 7 – i to gdy weźmie się pod uwagę wszystkie pecety wykorzystywane do łączenia się z internetem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Android, Windows 10, Windows,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 5 kwietnia 2017, 23:45   KB1
Niezły anty-clickbait w tytule.
środa, 5 kwietnia 2017, 18:32   makkoj
@Aargh no na rynku gier malutki-mięciutki jest monopolistą
środa, 5 kwietnia 2017, 18:29   makkoj
cd: a co dopiero wszystkie razem, po za tym ma korporacjo-fobię i kapitalizmo-fobię , a co nie wolno mieć ?
środa, 5 kwietnia 2017, 18:27   makkoj
@Tesu: a ja od 3.11 oraz dosa 6.22, jaką krzywdę (nie sam win tylko firma): zagarnięcie "Dino crisis3" dla swej konsoli (capcom też winny więc też mu pewien narząd w pewien narząd); skłanianie twórców gier by ich gry uznawały tylko xboxowego pada; wciskanie coraz nowszych windowsów i tak samo jak z padem coraz wyższy directx nie obsługiwany w niższych win (dx12 mogli chociaż w win7 dać) ii cała masa innych podłości, każdy z tych powodów z osobna to dobry powód by jakiejś firmie bankructwa życzyć, cdn
środa, 5 kwietnia 2017, 16:57   Lobo666
@Aargh: na wielu dystrybucjach soft się kompiluje zamiast instalować z paczek, zwłaszcza na takim rolling release jakim jest Gentoo...
środa, 5 kwietnia 2017, 15:46   Lobo666
@Aargh: a tu masz linka dla potwierdzenia że to co napisałeś niżej to są brednie http:stackoverflow.com/questions/1636901/can-linux-apps-be-run-in-android powielane przez wielu n00bów i wielkich hakierów rodem ze śmieciowiska typu spidersweb...
środa, 5 kwietnia 2017, 15:28   Lobo666
@Aargh: OpenWRT tez leci na zmodyfkowanym jądrze Linuksa i co z tego? Poza tym Android jest w oficjalnym drzewie na kernel.org także ja twojego toku rozumowania nie rozumiem a przy okazji jeżeli sam dyrektor open-source googla oraz dziennikarze piszą że jest to dystrybucja to znaczy że jest. Może korzysta z okrojonej wersji GNU C Library jaką jest Bionic ale to nie oznacza, że na nie da się tam uruchomić programów z ubuntu czy innej dystrybucji...
środa, 5 kwietnia 2017, 14:17   Lobo666
@Aargh: a i jeszcze se to przeczytaj http:www.infoworld.com/article/2708206/is-android-really-a-linux-distribution.html
środa, 5 kwietnia 2017, 14:15   Lobo666
@Aargh: powielasz bzdury napisane na polskiej wikipedii przeczytaj wersję po angielsku... https:en.wikipedia.org/wiki/Android_(operating_system) Android is a Linux distribution according to the Linux Foundation,[166] Google's open-source chief Chris DiBona,[167] and several journalists.[168][169] Others, such as Google engineer Patrick Brady, say that Android is not Linux in the traditional Unix-like Linux distribution sense;
środa, 5 kwietnia 2017, 11:21   pfiutek1
@dj ogi. android to co? linux. a linux to co? system operacyjny. a system operacyjny masz na czym? na komputerze. dodaj 2 do 2 i wyjdzie ci ze smartfon to komputer.

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

Procesory mają poważne wady projektowe…

News
sobota, 6 stycznia 2018

procesory-maja-powazne-wady-projektowe …a zabezpieczenie ich przed hakerami może spowodować spadek wydajności nawet o 60%. Na szczęście w praktyce nie znaczy to, że w grach będziesz miał kinowe 24 fps-y zamiast dotychczasowych 60.

Komentarzy:
38

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z