Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Palmer Luckey, twórca gogli Oculus Rift, opuszcza Facebooka

Cross piątek, 31 marca 2017, 10:28 News

Nie wiadomo, czy zrobił to z własnej woli.

Współzałożyciel Oculusa i twórca najwcześniejszych prototypów Rifta sprzedał swoją firmę Facebookowi trzy lata temu. Dzisiejszy dzień będzie ostatnim, który spędzi jako podwładny Marka Zuckerberga. Cytując oficjalne oświadczenie Facebooka:

Będzie nam brakowało Palmera. Jego spuścizna wykracza daleko poza Oculusa – jego duch wynalazcy pozwolił na rozpoczęcie współczesnej rewolucji VR i pomógł zbudować wokół tej technologii cały przemysł. Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co zrobił dla Oculusa i VR. Życzymy mu jak najlepiej.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu Luckey był pupilkiem mediów związanych z technologią – ostatnie miesiące sprawiły jednak, że jego imidż mocno ucierpiał. We wrześniu portal The Daily Beast zidentyfikował założyciela Oculusa jako sponsora Nimble America, prorepublikańskiej organizacji kierującej się mottem "shitposting jest potężny, a magia memów istnieje", odpowiedzialnej za szkalowanie w internecie Hillary Clinton celem wsparcia Donalda Trumpa jako kandydata na prezydenta. Było to kompletne pijarowe fiasko, ale prawdziwy cios dosięgnął Luckeya dopiero dwa miesiące temu. Wtedy właśnie w sprawie sądowej ZeniMax kontra Oculus (gdzie John Carmack z id Software został oskarżony o kradzież poufnych informacji) sąd orzekł, że Luckey złamał podpisaną umowę poufności i musi zapłacić za to 500 milionów dolarów.

Od kilku miesięcy obecność Palmera Luckeya w mediach, kiedyś nieprzerwana, została ograniczona do niezbędnego minimum. Nic dziwnego, że po licznych problemach z twórcą Rifta szefostwo Facebooka uznało współpracę z nim za niewygodną. Przedstawiciele firmy Marka Zuckerberga nie odpowiedzieli na pytanie, czy odejście Luckeya było dobrowolne, zasłaniając się polityką firmy (wedle której gigant nie dyskutuje o problemach związanych z personelem).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Oculus Rift,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 1 kwietnia 2017, 9:54   makkoj
takie tam przepychanki, szturchanki gdzieś daleko, czasem dobra komedia
piątek, 31 marca 2017, 18:02   Rankin
Warto wspomnieć że od czasu ujawnienia republikańskich poglądów Palmera wszelkie popłuczyny blogowodziennikarskie uznały za punkt honoru gnębienie i nękanie gościa mimo prób utrzymania prywatności, posuwając się praktycznie do stalkingu (vide cykl "Where in the world is Palmer Luckey?").
piątek, 31 marca 2017, 15:38   Eldek
Nie wiedziałem o prorepublikańskich poglądach Palmera. Szanuję :). Jak widać, Trump to prawdopodobnie najlepszy, najbardziej aktywny i skuteczny zarazem prezydent od czasów Reagana :). Za to dziwię się, że takie poglądy współpracowały z Zuckenbergiem i Facebookiem, który jest znany z cenzurowania treści patriotycznych, nacjonalistycznych.

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Oculus Quest: Nowe samodzielne gogle VR przepustką na spotkanie z Darthem Vaderem [WIDEO]

News
czwartek, 27 września 2018

oculus-quest-nowe-samodzielne-gogle-vr-przepustka-na-spotkanie-z-darthem-vaderem-wideo Vader Immortal będzie jedną z 50 gier startowych.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
0

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z