Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Palmer Luckey, twórca gogli Oculus Rift, opuszcza Facebooka

Cross piątek, 31 marca 2017, 10:28 News

Nie wiadomo, czy zrobił to z własnej woli.

Współzałożyciel Oculusa i twórca najwcześniejszych prototypów Rifta sprzedał swoją firmę Facebookowi trzy lata temu. Dzisiejszy dzień będzie ostatnim, który spędzi jako podwładny Marka Zuckerberga. Cytując oficjalne oświadczenie Facebooka:

Będzie nam brakowało Palmera. Jego spuścizna wykracza daleko poza Oculusa – jego duch wynalazcy pozwolił na rozpoczęcie współczesnej rewolucji VR i pomógł zbudować wokół tej technologii cały przemysł. Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co zrobił dla Oculusa i VR. Życzymy mu jak najlepiej.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu Luckey był pupilkiem mediów związanych z technologią – ostatnie miesiące sprawiły jednak, że jego imidż mocno ucierpiał. We wrześniu portal The Daily Beast zidentyfikował założyciela Oculusa jako sponsora Nimble America, prorepublikańskiej organizacji kierującej się mottem "shitposting jest potężny, a magia memów istnieje", odpowiedzialnej za szkalowanie w internecie Hillary Clinton celem wsparcia Donalda Trumpa jako kandydata na prezydenta. Było to kompletne pijarowe fiasko, ale prawdziwy cios dosięgnął Luckeya dopiero dwa miesiące temu. Wtedy właśnie w sprawie sądowej ZeniMax kontra Oculus (gdzie John Carmack z id Software został oskarżony o kradzież poufnych informacji) sąd orzekł, że Luckey złamał podpisaną umowę poufności i musi zapłacić za to 500 milionów dolarów.

Od kilku miesięcy obecność Palmera Luckeya w mediach, kiedyś nieprzerwana, została ograniczona do niezbędnego minimum. Nic dziwnego, że po licznych problemach z twórcą Rifta szefostwo Facebooka uznało współpracę z nim za niewygodną. Przedstawiciele firmy Marka Zuckerberga nie odpowiedzieli na pytanie, czy odejście Luckeya było dobrowolne, zasłaniając się polityką firmy (wedle której gigant nie dyskutuje o problemach związanych z personelem).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Oculus Rift,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 1 kwietnia 2017, 9:54   makkoj
takie tam przepychanki, szturchanki gdzieś daleko, czasem dobra komedia
piątek, 31 marca 2017, 18:02   Rankin
Warto wspomnieć że od czasu ujawnienia republikańskich poglądów Palmera wszelkie popłuczyny blogowodziennikarskie uznały za punkt honoru gnębienie i nękanie gościa mimo prób utrzymania prywatności, posuwając się praktycznie do stalkingu (vide cykl "Where in the world is Palmer Luckey?").
piątek, 31 marca 2017, 15:38   Eldek
Nie wiedziałem o prorepublikańskich poglądach Palmera. Szanuję :). Jak widać, Trump to prawdopodobnie najlepszy, najbardziej aktywny i skuteczny zarazem prezydent od czasów Reagana :). Za to dziwię się, że takie poglądy współpracowały z Zuckenbergiem i Facebookiem, który jest znany z cenzurowania treści patriotycznych, nacjonalistycznych.

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Oculus Quest: Nowe samodzielne gogle VR przepustką na spotkanie z Darthem Vaderem [WIDEO]

News
czwartek, 27 września 2018

oculus-quest-nowe-samodzielne-gogle-vr-przepustka-na-spotkanie-z-darthem-vaderem-wideo Vader Immortal będzie jedną z 50 gier startowych.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
8

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Niektóre pomyłki sprawiają zbyt wielką radochę, by popełniać je tylko raz.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z