Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITGameStop zmuszony do zamknięcia 150 oddziałów

Papkin sobota, 25 marca 2017, 18:33 News

Największa w branży sieć sklepów znalazła się w kłopotach.

W przesłanym udziałowcom raporcie zarząd przyznał, że w ostatnim kwartale sprzedaż sprzętu spadła o 29,1 procent, a gry zanotowały w tym czasie podobnie dotkliwe tąpnięcie (-19,3%). W efekcie sprzedaż ogółem jest o 13,6% niższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, podczas gdy przewidywano bądź utrzymanie zdobytych pozycji, bądź nawet lekki wzrost.

Powód? Przedstawiciele firmy obwiniają słabszą sprzedaż gier AAA oraz "agresywne promocje" uskuteczniane przez innych sprzedawców. Nie można też nie wspomnieć o wzrostach w segmencie sprzedaży cyfrowej.

By wyjść z kłopotu, spółka zdecydowała się nieco przebranżowić. W tym celu zamknie 150 (z ponad 7 tys.) ze swoich najmniej rentownych oddziałów, w których miejsce pojawią się sklepy skupione na technologiach tudzież na kolekcjonerskich gadżetach (oba segmenty zanotowały bowiem lekki wzrost). Nie jest też wykluczone, że w 2017 nastąpi lekkie odbicie w obu kluczowych segmentach. W rozmowie z inwestorami prezes GameStopu Paul Raines stwierdził, że w 2017 dodatkowe obroty mogą wygenerować technologie VR, zapowiedziany przez Microsoft Projekt Scorpio oraz Nintendo Switch.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 27 marca 2017, 15:41   tupolew519
trochę tego szkoda.
niedziela, 26 marca 2017, 17:39   cali
" A sugerowanie że ktoś by się przejął piractwem w Polsce lub sprzedażą jest mocno naiwne. Dobrze brzmi ale mają dookoła wiele bardzo opłacanych rynków i przejmowanie się Polską nie ma dla nich sensu" - szczególnie że Polska figurowała w TOP 10 piractwa w kali globalnej przez pewien czas to trudno zauważyć i zrobić lepiej dla Polaków.
niedziela, 26 marca 2017, 15:20   Cyjanek
Ceny w Polsce wzrosły bo sprawdź sobie kurs dolara. Kiedyś 3 i trochę teraz często 4. Tak gry ze 180-200 zł kosztują 240-300. A sugerowanie że ktoś by się przejął piractwem w Polsce lub sprzedażą jest mocno naiwne. Dobrze brzmi ale mają dookoła wiele bardzo opłacanych rynków i przejmowanie się Polską nie ma dla nich sensu
niedziela, 26 marca 2017, 13:35   Olaf
@Revan17
Ceny są takie same (około 60 euro), jedynie gry PC w Polsce dostały wreszcie zwykłą europejską cenę bo wcześniej miały około -50% czy nawet więcej (pewnie przez piractwo i słabą sprzedaż w Polsce, czyli w sumie to samo ale jak widać ten "problem" już znika)... Poza Polską też istnieje świat i tam ceny wcale nie wzrosły więc nie zgodzę się z tym co piszesz.
niedziela, 26 marca 2017, 12:37   Cyjanek
Jedyni duży wydawcy którzy rozumieją że tutaj potrzebne są inne ceny to EA. Co by nie mówić titanfall i kilka innych gier jest sporo tańsza u nas. Za cenę blokady regionalnej i języka ale wg mnie warto
niedziela, 26 marca 2017, 11:45   Revan17
Nie ma co się dziwić, jakość gier spadła na łeb na szyję a ceny wzrosły o 200%
niedziela, 26 marca 2017, 11:21   brylas1973
@sabaru dobrze powiedziałeś.To co teraz się dzieje z grami to skandal.Astronomiczne ceny za zepsutą grę w wersji demo i kupa forsy za resztę gry i tony DLC.
niedziela, 26 marca 2017, 10:41   makkoj
@sabaru: niektórych ? żadnych nie warto kupować w dniu premiery, powody: stronomiczna cena, gra jest pociętą wersją beta, ponadto wszyscy kupojący grę zanim wyjdzie edycja goty psują rynek, bo swoimi portfelami pokazują firmom że ich podłe praktyki są słuszne
niedziela, 26 marca 2017, 9:05   sabaru
@Pancerny zostanie nam granie na youtube. Zresztą i tak trzeba sobie odmówić kupna nie których tytułów w dniu premiery bo ich ceny są duuuże.
sobota, 25 marca 2017, 23:36   makkoj
@Sveniu: co do twego ostatniego zdania to na szczęście ciebie też się to tyczy (tak jak każdą istotę)

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
0

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z