Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Outlast II: "Coś, co wygląda na rytualną orgię" nie przeszkodzi wydaniu gry w Australii

Papkin sobota, 25 marca 2017, 10:12 News

Albo scena przestała przeszkadzać cenzorom, albo developerzy zdecydowali się na autocenzurę.

W połowie marca informowaliśmy Was, że działająca na Antypodach agencja ratingowa wzbrania się przed przyznaniem Outlastowi II klasyfikacji wiekowej. Powodem była (m.in.) scena, w której główny bohater uczestniczy w rytuale, podczas którego pojawia się sugestia uprawiania brutalnej miłości fizycznej.

Kiedy Blake krzyczy do kreatur, by te "Odsunęły się od niej" (jego żony – dop. red.), potwór płci żeńskiej o obnażonych szarych piersiach pcha go na plecy, trzyma jego ręce przy ziemi i kilkakrotnie przysuwa do niego swoje krocze. Gdy Blake protestuje, krzycząc: "Nie! Przestań!", monstrum napiera ponownie, umieszczając swą twarz na jego brzuchu, a potem siadając na nim i ocierając o niego swój pysk.

Po więcej szczegółów odsyłam zresztą w to miejsce.

Sprawa odbiła się dużym echem, senator David Leyonhjelm przekonywał, by "zostawić graczy w spokoju". Ale dziś wydaje się ona jednak nieaktualna. Na stronach rządowej agencji drugi Outlast pojawia się z oznaczeniem R18+, a jego data premiery została ustalona na 26.04. Czyli ten sam dzień, w jaki gra ma zadebiutować w USA.

Zazwyczaj oznaczałoby to, że developer zdecydował się na pewną autocenzurę, ale wypowiedzi Red Barrels mogą sugerować, że żadnych ustępstw nie było.. W oświadczeniu przesłanym Press Start czytamy, że "będzie tylko jedna wersja" gry, dostępna na wszystkich światowych rynkach.

Jest jednak pewne "ale".

Australijscy cenzorzy zapowiadają, że (w związku z prośbami lokalnego dystrybutora) wyjaśnią swą decyzję dopiero 25 marca. Nieco światła rzuca na sprawę IGN, który dotarł do przedstawicieli agencji. Ci tłumaczą, iż "są usatysfakcjonowani faktem, że oryginalna wersja gry, której odmawiano klasyfikacji, została zmodyfikowana, co pozwoli produkcji na uzyskanie klasyfikacji R18+".

Może to oznaczać, że ostatecznie Red Barrels zdecydowało się na ustępstwa. Nie tylko w trosce o rynek australijski, pamiętajmy bowiem, że Outlast wciąż czeka na oznaczenia amerykańskiego ESRB i europejskiej organizacji PEGI.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 25 marca 2017, 17:12   Scorpix
South Park już wykastrowali z dwóch fajnych fragmentów. Ciekawe co tutaj wycieli.
sobota, 25 marca 2017, 15:57   Cyjanek
Jeżeli przeczytałeś całość to wiesz że albo nikt nie będzie miał tej cenzury albo wszyscy. Znając szanse na ustępstwa ze strony cenzorów prawdziwa jest druga wersja
sobota, 25 marca 2017, 15:50   misterDVader
Nie żeby mi specjalnie zależało na scenach orgii, bo założę się, że nie był to kluczowy element rozgrywki, ale nie lubię, jak narzuca się cokolwiek ludziom w sferze artystycznej.
sobota, 25 marca 2017, 14:27   kiogu1
W normalnym :) Związki gejowskie i marihuana są dozwolone tylko w niewielkiej jego części.
sobota, 25 marca 2017, 12:22   Nezi23
Na jakim świecie żyjemy że ludzie mają prawo narzucać innym dorosłym osobom co mogą oglądać a co nie? Mam nadzieję że cenzura dotyczy tylko australijskiej wersji i że Europejczycy dostaną normalną wersję.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Playstation Plus: Nioh i drugi Outlast tworzą solidny line-up na listopad [WIDEO]

News
środa, 30 października 2019

playstation-plus-nioh-i-drugi-outlast-tworza-solidny-line-up-na-listopad-wideo Temperatura na zewnątrz coraz niższa, czas więc rozgrzać konsolę.

Komentarzy:
7

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z