Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSklep CDP.pl zmienia właściciela

CormaC sobota, 4 marca 2017, 14:09 News

Popularny sklep internetowy z grami przeszedł w ręce Grupy Merlin.

Właściciel księgarni internetowej Merlin.pl przejął sklep CDP.pl za zaledwie 3 miliony złotych w nadziei, że zdoła uratować swój podupadły biznes, pozyskując całkowicie nowa klientelę (z usług księgarni Merlin korzystają głównie kobiety). Nabycie platformy CDP.pl pozwoli też Merlinowi handlować nie tylko książkami w formie papierowej, ale również e-bookami, których dotychczas księgarnia w ofercie nie miała. Czy szykują się jakieś zmiany w sklepie z grami? Wygląda na to, że jego świeżo upieczeni właściciele nie planują żadnych nowych porządków.

Warto podkreślić, że transakcja nie obejmuje ani działu CDP odpowiedzialnego za fizyczną dystrybucję gier, ani Klabatera (mikrowydawcy wspierającego twórców niezależnych).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 6 marca 2017, 13:57   cali
@Sabi " Przecież gry z GOGa możesz ściągnąć w formie plików instalacyjnych na dysk i korzystać z nich niezależnie od strony." - Pewnie ma na myśli GOG Galaxy klienta. Poszukaj w folderze programu tam masz pliki instalacyjne gier. Klient GOG przypomina inne i to z ich poziomu wszyscy zarządzają, ale tylko GOG umożliwia instalację gier bez Galaxy i to w trybie bez sieci.
niedziela, 5 marca 2017, 19:00   Sabi
@KakaowyJoe Przecież gry z GOGa możesz ściągnąć w formie plików instalacyjnych na dysk i korzystać z nich niezależnie od strony. Nawet gdyby padła, dalej masz dostęp do gier, które już ściągnąłeś.
niedziela, 5 marca 2017, 1:15   KakaowyJoe
To trochę strach kupować gry teraz na GOGu bo co jeśli go tez sprzedadzą niby taniej niekiedy niż na STEAM ale nie ma pewności że się utrzyma i zaoszczędzi się 20 zł. Ale po jakimś czasie i tak całkiem zniknie
niedziela, 5 marca 2017, 0:21   Dj Ogi
OK, dzięki za info.
sobota, 4 marca 2017, 22:41   seba
Dj Ogi - Z tego co wiem to Sony nie traci tylko na konsolach i lustrzankach do aparatow ale nie wycofuja sie np ze sprzedazy TV bo to wizerunkowo bylo by kiepskie no i skoro konkurencja ma to oni tez musza. Dane te obejmuja poprzedni rok, nie wiem jak to teraz wyglada.
sobota, 4 marca 2017, 20:25   smyntek
@DJ Ogi Steam to nie "tylko" sklep, nadal wspierają małych twórców wydając ich gry na steamie, zbierają profit z rynku społeczności, pobierają część ze sprzedaży gier trzecich firm, a od dłuższego czasu istnieje odtwarzacz z muzyką (prawdopodobnie gundament pod wypożyczalnię filmów). To wszystko w ramach jednego oddziau który po prostu zarobił na swój rozwój tak jak GOG dla CDP.
sobota, 4 marca 2017, 19:34   twardy90
@Dj Ogi - GOG.com jest własnością CD Projekt RED lub też raczej częścią grupy kapitałowej CD Projekt.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z