Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITStudio inXile znowu ma kłopoty [UPDATE]

Cursian środa, 15 lutego 2017, 16:34 News

Tym razem chodzi o odświeżone wersje klasycznych gier z cyklu The Bard's Tale.

Jeszcze nie zdążył opaść kurz po wpadce z Tormentem, a inXile napytało sobie nowej biedy. Zgodnie z obietnicami każdy, kto dorzucił do kickstarterowej kampanii The Bard's Tale IV minimum 20 dolarów, miał otrzymać emulowane trzy pierwsze części cyklu, a z czasem również ich poprawione, dostosowane do współczesnych maszyn wersje. Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej nic z tego nie będzie.

Według wpisu opublikowanego na oficjalnym forum gry całemu zamieszaniu winna jest firma Olde Skuul. Ekipa Rebeki Heineman (tej samej, która lata temu pracowała nad The Bard's Tale III: Thief of Fate) miała nie wywiązywać się z powierzonych jej zadań.

Brian Fargo i spółka utrzymują, że Olde Skuul samo zgłosiło się do nich z ofertą odświeżenia klasyków, a oni ulegli dopiero po długich namowach, a i to pod warunkiem, że Heineman zgodzi się otrzymać zapłatę dopiero po ukończeniu projektu. Od jakiegoś czasu prace zaczęły jednak zwalniać, a komunikacja z Olde Skuul właściwie uległa zamrożeniu – odpowiedzi na maile potrafiły dochodzić dopiero po kilku tygodniach. Pani Rebeka zaczęła również sugerować (około 36 minuty), że zwleka, bo nie otrzymała zaległych pieniędzy. inXile przyznaje, że choć wykonano część zadań, co pozwoliło rozprowadzić wśród zbiórkowiczów testowe wersje gier, to w żadnym razie nie ma mowy o wypełnieniu kontraktu, a więc również o wypłacie.

Ekipa Briana Fargo przeprasza za zamieszanie i jest świadoma złej passy. Ostatecznie zdecydowano o usunięciu wzmianki o odświeżonych wersjach The Bard’s Tale I-III, ale do pakietu nadal będą dorzucane wersje emulowane. Prace nad „czwórką” postępują na szczęście zgodnie z planem – niedawno opublikowano nawet zwiastun prezentujący wczesną wersję systemu walki.

[UPDATE]

Zgodnie z informacjami podanymi przez serwis PC Gamer Rebeka Heineman miała zadeklarować, że działania inXile są dla niej niespodzianką i jej firma nadal zamierza pracować nad trylogią. Chciałaby porozumienia, które umożliwiłoby jej ukończenie projektu we własnym zakresie, a następnie rozesłanie kluczy osobom, które wzięły udział w zbiórce na The Bard’s Tale IV, ze wsparciem inXile lub bez niego. Nadal nie wiadomo jednak, czy i kiedy miałoby do tego dojść.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 15 lutego 2017, 17:04   Cursian
Dzięki za czujność, DETHKARZ.
środa, 15 lutego 2017, 15:07   DETHKARZ
Potrzebna aktualizacja. http:www.pcgamer.com/bards-tale-remastered-trilogy-will-be-finished-olde-skuul-boss-says/
środa, 15 lutego 2017, 13:06   VampirX4
IMO czym innym są progi, a czym innym pakiety za odpowiednią kwotę. W pierwszym pal licho, ale w drugim przypadku, gracze kupowali pakiet, który teraz okazuje się niekompletny. Towar niezgodny z opisem. Nie wiem, czy to sprawa czysto wizerunkowa.
środa, 15 lutego 2017, 0:56   korinogaro
@Kopah, ludzie uzbierali dość kasy na progi z dodatkowymi postaciami/lokacjami które i tak zostały wycięte z gry i może zostaną dodane w możliwe że wydanych DLC.
wtorek, 14 lutego 2017, 23:09   KadwaO
@Kopah masz link w artykule, tak pokrótce tak jak tu mimo przekroczonego progu nie wywiązali się z obietnic (wycięli z gry)
wtorek, 14 lutego 2017, 22:56   Kopah
A co za kurz z Tormentem właściwie był bo nie jestem w temacie?
wtorek, 14 lutego 2017, 22:50   Cursian
Ja również bardzo lubię Wasteland 2 (mimo świadomości jego wad) i czekam zarówno na Tormenta jak i na The Bard's Tale IV, ale nie zmienia to faktu, że mają ostatnio pod górkę. Choćby pod względem czysto wizerunkowym.
wtorek, 14 lutego 2017, 22:38   wielki0fan0gier
Oj tam zaraz kłopoty. Najważniejsze są gry. Wielkie koncerny schrzaniły mnóstwo produkcji, a inXile jak dotąd ma na swoim koncie świetne produkty.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Kwiecień to miesiąc urodzinowy CD-Action, postanowiliśmy sięgnąć więc do początków magazynu i ze szczególną uwagą przyjrzeć się zamieszczanym w nim reklamom. Na pierwszy ogień idą roczniki 1996 i 1997 – przygotowaliśmy kilkadziesiąt zdjęć, które przypominają dawne, prostsze czasy. 

Komentarzy:
18

Myśl na dziś: Jeśli twoje życie staje się trudniejsze, może to być znak, że właśnie awansowałeś na kolejny poziom.

Komentarzy:
2

Mamy kilka ciekawych propozycji, czekamy też na wasze!

Komentarzy:
22

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z