Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

The Bard’s Tale IV: Jak wygląda system walki? [WIDEO]

Bastian środa, 8 lutego 2017, 16:00 News

Ostatnio o czwartym The Bard's Tale trochę przycichło, jednak inXile Entertainment wraca z nowym nagraniem, z którego dowiemy się, jak wyglądają system walki, eksploracja, interfejs i brzydkie gobliny.

Nowe Opowieści barda to dungeon crawler, gdzie do dyspozycji dostaniemy drużynę składającą się z sześciu postaci oraz dwóch stworzeń, które możemy przyzwać na pole bitwy. Prezentowany gameplay pokazuje, że oprócz zwyczajowej turowej walki gra stawia na eksplorację (tytuł pozwoli na standardowy, turowy styl poruszania się o krok do przodu lub swobodną przebieżkę po krainie).

Niektóre zaklęcia i umiejętności będą działały tylko w określnych kolumnach i rzędach, warto będzie więc rozsądnie rozstawiać naszych wojaków podczas potyczki. Pozwolić ma na to system nazwany przez twórców Opportunity, który jest swego rodzaju wspólną pulą punktów ruchu dla wszystkich postaci.

Twórcy zaznaczają, że interfejs, modele postaci i wiele innych elementów ulegnie jeszcze zmianie (bo trzeba przyznać, że to, co widzimy w dolnej części ekranu, nie wygląda zbyt atrakcyjnie).

To kolejny tytuł inXile ufundowany na Kickstarterze – w produkcji jest jeszcze Wasteland 3, a premiera nowego Tormenta już 28 lutego. The Bard’s Tale IV ma ukazać się w okolicach października tego roku, a tymczasem rozsiądźmy się w fotelach z ♫ pysznym z pianką piwem, piwem ♫ i zerknijmy na omawiany gameplay:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 14 lutego 2017, 22:21   martius5
okropny hud...
środa, 8 lutego 2017, 19:52   toyminator
Myślałem że to będzie wyglądać jak Ostatni Bard's Tale albo jak Spellforce...o to takie coś:/
środa, 8 lutego 2017, 19:49   geek
kurde ciekawe to
środa, 8 lutego 2017, 18:48   CzlowiekKukurydza
@GeDo Szczerze to nie wiedziałem, że taka gra się robi, ale odpuszczę właśnie dlatego, że nie jest podobna do TBT z 2005.
środa, 8 lutego 2017, 17:25   GolemDorfl
Zabrakło kasy na animowanych członków drużyny?
środa, 8 lutego 2017, 16:51   GeDo
Nie mój gatunek,co innego The Bard's Tale z 2005 roku.

O autorze

Bastian

Podobne newsy

Fargo wskrzesza kolejną kultową markę - tym razem padło na Bard´s Tale

News
poniedziałek, 26 stycznia 2015

fargo-wskrzesza-kolejna-kultowa-marke---tym-razem-padlo-na-bards-tale Zapomnieliśmy o tym, ale okazuje się, że w tym roku mija 30 rocznica powstania klasycznego RPG The Bard's Tale. Brian Fargo, który wskrzesił niedawno Wasteland, obrał sobie za nowy cel właśnie tę markę.

Komentarzy:
13

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
3

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z