Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCDP.pl kończy z globalną działalnością wydawniczą? [AKTUALIZACJA]

Papkin piątek, 3 lutego 2017, 13:40 Plotka

[AKTUALIZACJA] Mamy stanowisko szefa CDP.pl.

[AKTUALIZACJA]

Plotki zdementował kierujący zespołem CDP.pl Michał Gembicki, który w rozmowie z nami stwierdził, że Klabater nie kończy swojej działalności. Potwierdził, że ekipa (trwają poszukiwania nowych pracowników) podejmie się wydania Regalii (która powinna zadebiutować w ciągu kilku najbliższych miesięcy) i że właśnie podpisano umowę na obsługę dużego projektu, jaki zostanie ujawniony pod koniec lutego (oraz mniejszej gry, o której usłyszymy w lutym lub w marcu). Klabater będzie też obecny na bostońskim PAX.

[/AKTUALIZACJA]
 

W CDP.pl pracuje ok. 60 osób podzielonych na trzy duże działy. Największą grupę stanowią osoby zajmujące się dystrybucją, jaką firma para się od przeszło 20 lat (obsługując takiach gigantów, jak chociażby Activision czy Blizzard). Druga część to e-commerce, sklep z grami, książkami, filmami i planszówkami. Najmłodszym dzieckiem CDP.pl jest (był?) Klabater, nad którym pracowało sześć osób.

Obecnie, jak informuje oficjalna strona inicjatywy, pracują już trzy.

Kto odszedł? Między innymi Tomasz Kutera (PR & Marketing Manager) oraz Jakub Wójcik. Ten drugi (o czym informuje na swoim Facebooku i LinkedInie) rozpoczął z końcem stycznia pracę w Kinguinie.

Otrzymaliśmy z kilku wiarygodnych źródeł plotkę, zgodnie z którą Klabater nie będzie przyjmował pod opiekę kolejnych projektów. Ponoć trwa właśnie "wygaszanie" ambitnej inicjatywy, która (o czym informowaliśmy) miała zaoferować producentom indyków wydawnicze wsparcie na globalną skalę (PR i marketing, zapewnianie obecności na targach i imprezach branżowych, promocję, lokalizację, pomoc w developmencie). Pod swoje skrzydła wzięto dotychczas Alice VR (które udało się wydać) oraz Regalia: Of Men and Monarch (którego premiera jest jednak, jak twierdzą nasi informatorzy, niezagrożona).

Kilka miesięcy temu mieliśmy możliwość rozmówić się z Michałem Gembickim (CDA 01/2017, "Klient w internecie jest nielojalny"), prezesem CDP.pl, który zagadnięty o przyszłość projektu odparł tak:

Ostatnie dwa lata to wielki boom na studia niezależne. Oczywiście nie tylko w Polsce, ale jesteśmy pod tym względem europejskim fenomenem, na Starym Kontynencie – bodaj drugim krajem, jeśli chodzi o liczbę powstających indie developerów. Mamy ich w tej chwili ponad 400, wszyscy traktują Steama jak naturalne środowisko, ale... Na Steamie jest duży tłok. Często studiom brakuje wiedzy i doświadczenia, żeby poprowadzić marketing, zbudować wokół tytułu odpowiedni entourage, zająć się jego PR-em. I tu wchodzi Klabater – mikrowydawca. Pojawiamy się, pomagamy wyjechać na targi, korzystamy z naszych kontaktów w mediach, podajemy pomocną dłoń w ostatnim etapie, kiedy gra wymaga zlokalizowania. Oczywiście, jak mawiał wybitny fizyk Niels Bohr: „Przewidywanie jest bardzo trudne, szczególnie jeśli idzie o przyszłość”, ale chciałbym, żeby Klabater osiągnął w Polsce taki status, jaki za granicą mają Devolver czy Gambitious. To rynek, na którym wciąż da się wykopać kilka diamentów, oszlifować je i spróbować zrobić coś więcej, niż developer osiągnąłby sam. 


Wciąż czekamy na potwierdzenie (bądź dementi) ze strony samych zainteresowanych. Próbowaliśmy skontaktować się zarówno z działami PR Klabatera i CDP.pl, jak i prezesem, który przebywa obecnie w Paryżu. Kiedy tylko otrzymamy oficjalną wypowiedź – zaktualizujemy newsa.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 4 lutego 2017, 19:08   cali
"kończy z globalną działalnością wydawniczą?" - Sześć osób to za mało jak na wydawcę na Polskę a globalnie nie mówiąc. Zamykają z braku chętnych czy jakość tych projektów była za niska.
sobota, 4 lutego 2017, 15:29   silvver
@Poganin myślałem, że dział w firmie to department
sobota, 4 lutego 2017, 0:40   Poganin
@cali: I tu i tam jest to kalka z angielskiego. Tylko tutaj w artykule nawet użyta błędnie, bo angielskie "division" to oddział firmy, podczas gdy w kontekście artykułu chodziło ewidentnie o dział (i tak zresztą zostało poprawione). A w sporcie "division" to po prostu liga. Tak więc, jak widać, mamy własne polskie słowa na te pojęcia - nie ma potrzeby stosować kalk.
piątek, 3 lutego 2017, 23:49   szmotsu
@tommy50 microsoft wybił konkurencję? kiedy niby... te wszystkie androidy, macOSy linuxy to mi się przyśniły?
piątek, 3 lutego 2017, 20:26   cali
@Poganin - dywizje to są i w e-sporcie (dopuszczalne w grach)
piątek, 3 lutego 2017, 13:23   arisa321
Mam nadzieję, że nie ucierpi na tym decyzja o polskim dubbingu w ELEX. Podobno trwały rozmowy na ten temat.
piątek, 3 lutego 2017, 12:46   Sakaki
@tommy50 ale CDP się nie zwija, tylko jeden z ich projektów
piątek, 3 lutego 2017, 12:31   Poganin
Jakie znowu dywizje? Skąd te dywizje się tam wzięły? Wojsko wkroczyło, jak nikt nie patrzył?
piątek, 3 lutego 2017, 12:30   Kwad_rat
Z tego co sam wiem, to mają się całkiem nieźle i mam nawet kontakt z kimś kto pracuje nad małym niezależnym projektem bezpośrednio w ich siedzibie. Zmiany personalne też mogę łatwo wyjaśnić, ale nie tutaj.
piątek, 3 lutego 2017, 12:23   tommy50
Steam wybije wszystkie sklepy cyfrowe na PC to tylko kwestia czasu.
Tak samo microsoft wybil konkurencje z systemami opracyjnymi.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Siedzę w domu po powrocie z Wielkiej Brytanii. Ciągle tylko jem, śpię albo gram w gry. Niech mnie ktoś uratuje!

Komentarzy:
1

Tym razem polecamy wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z graniem. A może wy podrzucicie coś dla nas?

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z