Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Planet Coaster: Twórcy pozywają Atari

Papkin środa, 4 stycznia 2017, 11:14 News
PC

Wygląda na to, że ktoś tu ukrywa dochody.

Jak donosi TMZ, Atari ponoć zalega młodziutkiemu Frontier Developments z wypłatami za wydanego w 2004 Roller Coaster Tycoona 3. Chodzi o niebagatelną sumę 2,2 mln dolarów.

Przedstawiciele studia twierdzą, że po bankructwie wydawcy (w 2013) dotarli do danych, zgodnie z którymi sprzedano więcej egzemplarzy tytułu, niż dotychczas sądzili. Developerzy uważają, iż powinni otrzymać za swoją pracę 3,37 mln dolarów, tymczasem na ich konta wpłynął raptem nieco ponad milion. W międzyczasie kondycja finansowa Atari poprawiła się zaś na tyle, iż postanowiono skierować sprawę na wokandę.

David Walsh, przedstawiciel studia, zaznacza, iż podjęto kroki, by rozwiązać sytuację poza salą sądową.

Możemy potwierdzić, że Frontier składa pozew przeciwko Atari. Próbowaliśmy rozwiązać tę sprawę bez angażowania wymiaru sprawiedliwości od kwietnia 2016.

Dodaje, że Atari konsekwentnie odmawiało audytu, a zatem wglądu w swoje wyniki finansowe.

W połowie listopada studio wydało rewelacyjnego Planet Coastera. Jak pisaliśmy w naszej recenzji (do przeczytania w CDA 01/2017):

Wskrzesza martwy gatunek oraz deklasuje konkurencję (...). To hołd złożony tycoonom bazującym na budowie kolejek i tytuł, który od tej pory będzie wymieniany obok Theme Parku i oryginalnego RollerCoaster Tycoona.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Atari, strategia, ekonomiczno-strategiczna, Area 52 Games, Atari, Frontier Developments,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 4 stycznia 2017, 11:42   marcusfenix345
Atari ogólnie ma coś nie tak. Wcześniej przy współpracy nad pierwszym Wieśkiem na konsolę, tu się teraz okazuje coś takiego.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Planet Coaster: Darmowa zawartość na święta [WIDEO]

News
piątek, 16 grudnia 2016

planet-coaster-darmowa-zawartosc-na-swieta-wideo Czym byłaby zima, gdybyśmy nie mogli pojeździć na sankach?

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
4

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

SUPER. HOT. DUNGEON. TOP. HYPER. DOT.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z