Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFootball Manager 2009 - będą mecze w 3D!

CormaC czwartek, 4 września 2008, 8:47 News
pc
Football Manager 2008 - logo
Football Manager 2008 - logo

SI spełniło obietnicę i zamieściło na YouTube wideoprezentację nowego FM-a. Tym razem zmiany są istotniejsze, niż w edycji zeszłorocznej.

Każdy może znaleźć omówienie zmian i nowości pod TYM adresem, ale że film jest po angielsku, przedstawię tu w skrócie najważniejsze rzeczy.

W FM 2009 o wiele bardziej przydatny będzie asystent, który w przerwie meczu będzie składał sprawozdanie dotyczące postawy drużyny, skuteczności taktyki gracza i przeciwnika oraz możliwości poprawienia gry podopiecznych.

Rozbudowano system interackji z mediami. Pojawią się zarówno ciekawsze i bardziej zróżnicowane newsy (w tym plotki transferowe o różnym stopniu prawdziwości) jak i konferencje prasowe zwoływane przy okazji meczów. Dziennikarze będą pamiętali, co im mówiłeś, więc wskazana jest rozwaga.

Kolejną nowością jest nakazanie piłkarzowi nauczenia się różnych zagrań specjalnych, np. zwodów. Będzie też można stworzyć menadżera płci pięknej.

Czas na listę rzeczy, które zostały poprawione. Od nowa napisano moduł odpowiadający za transfery, ulepszonointerfejs użytkownika (pojawią się m.in. pełnoekranowe tryby panoramiczne), zaktualizowano bazę danych zawodników i pracowników klubów.

Najważniejszą rzeczą jest jednak usprawniony silnik meczowy. Twórcy zniwelowali przewagę FIFA Managera - wprowadzono trójwymiarową wizualizację meczu z piłkarzami animowanymi dzięki technice motion capture! Animacje pochodzą z gry Virtual Striker wydanej niegdyś przez SEGĘ. Dla tradycjonalistów pozostawiono klasyczną wizualizację 2D (na marginesie - pojawi się ona też wreszcie w Football Managerze Handheld 2009 na PSP).

Premiera 14 listopada. Wczesniej ukaże się demo.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 6 września 2008, 16:31   autsajder

// Ja raczej zostanę przy 2D, chyba, że 3D mnie pozytywnie zaskoczy, dla mnie ideałem był już FM 2007, a jako, że każda następna część jest JESZCZE lepsza nie pozostanie nic innego tylko iść do Empiku ;)

Menadżer płci żeńskij hehe ;)

sobota, 6 września 2008, 16:14   CormaC

Arzotino: // Dlaczego ma stracic? Nie chcesz widoku 3D, graj w klasycznym rzucie 2D z góry. W czym problem?

sobota, 6 września 2008, 16:05   Arzotino

Po co // Nie rozumiem po co dają ten silnik 3D przecież gra tylko na tym straci

czwartek, 4 września 2008, 21:15   burza
:) // j?ż nie mogę się doczekać:)
czwartek, 4 września 2008, 19:25   aRo

// Zmiany faktycznie pozytywnie nastawiają! Król nie zamierza zerjść z tronu :) Już nie mogę doczekać się tej gry na półkach sklepowch :) _w wolnym czasie gram w poprzednią część, ewentualnie w CM 01/02, ta ostatnia dla mnie ma największą grywalność :P_

czwartek, 4 września 2008, 15:43   Myszon

// Zbytnio się FM nie interesuję, ale zaskoczyło mnie że mecze będą w 3D. Wreszcie nie będzie to sam Excel :D.

czwartek, 4 września 2008, 14:53   Tressela

// Heh, fani menedżerów od EA będą jęczeć, że ich Menago stracił jedyny, widoczny gołym okiem atrybut wyróżniający go z tłumu in plus w stosunku do Mistrza :)

czwartek, 4 września 2008, 14:51   Tressela

// Faza! Nareszcie mecze obrosną w oprawę godną najlepszej gry piłkarskiej w dziejach. Bo przyznacie chyba, że dotychczasowe ukazanie spotkań nie było zbyt imponujące. A i reszta zmian nastraja nader optymistycznie...

O autorze

Daniel
Daniel "CormaC" Bartosik
sekretarz redakcji CD-Action, redaktor prowadzący cdaction.pl

Podobne newsy

Będzie dokument o Football Managerze

News
poniedziałek, 15 września 2014

bedzie-dokument-o-football-managerze Football Manager jest najlepszą, najpopularniejszą i jedyną – po wycofaniu się EA Sports z FIFY Managera – serią piłkarskich menedżerów. Ma spory wpływ na prawdziwy świat piłki kopanej – niektórzy trenerzy i menedżerowie wykorzystują gry od Sports Interactive jako narzędzie szkoleniowe. Temu nietypowemu zjawisku poświęcony zostanie dokument, który wkrótce trafi do brytyjskich kin.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
7

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Niektóre pomyłki sprawiają zbyt wielką radochę, by popełniać je tylko raz.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z