Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWolfenstein 3D na Game Boyu Color [WIDEO]

CormaC poniedziałek, 19 grudnia 2016, 10:04 News

Wow! Haczyk jest taki, że gra uruchamia się ze specjalnego kartridża, który zapewnia kieszonsolce dodatkową moc obliczeniową.

Anders Granlund spędził masę czasu na przenoszeniu swojej ulubionej gry na swoją ulubioną platformę, a efekt jest niesamowity. Żeby go osiągnąć, Anders musiał zaprojektować specjalny kartridż z dodatkowym koprocesorem. Projekt wciąż się rozwija – obecnie obejmuje 10 etapów z pierwszego epizodu i trzy rodzaje przeciwników – ale koder zbliża się już do granic możliwości niemodyfikowanej konsolki (widoczna poniżej wersja programu zużywa 123 z dostepnych 128 kB ROM-u). Jeśli ktoś chce przyjrzeć się osiągnięciu Granlunda bliżej, niech zajrzy TUTAJ.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 21 grudnia 2016, 0:01   NeonTheGreat
Nie widzę w tym sensu. Przecież wyszedł Wolfenstein, tylko że na GBA. Nie wiem jaki ma sens tworzenie "portu" na Colora? Sztuka dla sztuki, ciekawostka żadna.
poniedziałek, 19 grudnia 2016, 23:30   makkoj
@WeirdO nazwa kieszonsolka jest w porządku bo swojska, a nie jakaś szpanerska anglojęzyczna
poniedziałek, 19 grudnia 2016, 17:02   spikain
@WeirdO: Słowo "kieszonsolka" istnieje od czasów Game Boya.
poniedziałek, 19 grudnia 2016, 16:27   Cyjanek
Czyli konsola służy mu jako wyświetlacz. Niby nieźle bo tak bym nie umiał ale mam wrażenie że to nic specjalnego, odpalił to nie na gbc tylko na gbc z dodatkowym procesorem
poniedziałek, 19 grudnia 2016, 14:47   _SetH_
@WeirdO Zawsze to lepsze niż handheld. Poza tym, "konsolka" opisuje raczej małą konsolę, która niekoniecznie musi być mobilnym sprzętem. Określenie to pasuje tak samo do Vity (wiadomo dlaczego) jak i do PS4 slim (bo jest mniejsze od zwykłego PS4).
poniedziałek, 19 grudnia 2016, 13:40   wojtekb03
@WeidO
Są ludzie którzy zamiast "ała" mogą powiedzieć "Jakież to nieszczęście mnie spotkało, w trakcie spaceru na świeżym wiosennym powietrzu podczas popołudniowych godzin powrotów zmarnowanych dzieciństw do domów, z ośmiu godzin ciężkiej pracy która rozrywa duszę na strzępy i każdy skrawek zamyka w rodzinnych zdjęciach niczym horkruksy." Sam należę do tych drugich xD, więc rozumiem ten zabieg. Słowotwórstwo jest tu na porządku codziennym. Nie przejmuj się i nie wyzywaj od idiotycznych. Ot, styl bycia.
poniedziałek, 19 grudnia 2016, 12:32   WeirdO
Kieszonsolce... a co to kwa jest? Wyraz "konsolka" nie wystarczy? Trzeba wymyślać idiotyczne słowa na opisanie tego samego? Ehhhhhhhhhhh......
poniedziałek, 19 grudnia 2016, 11:57   DETHKARZ
A tutaj Doom 2 na klawiszu klawiatury. https:www.youtube.com/watch?v=q7b9glYuAXw
poniedziałek, 19 grudnia 2016, 11:44   Xvaroq
@Sveniu Po pierwsze: jak śmiesz sugerować jego płeć?! Po drugie: czo z tego, że Vita?
poniedziałek, 19 grudnia 2016, 11:32   Sveniu
Ale ona zdaje sobie sprawę, że już od kilku lat mamy dostępną Vitę?

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z