Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCivilization VI: Frakcje dostaną kilku liderów

Papkin sobota, 15 października 2016, 14:30 News
PC

Od wyboru patrona ma zależeć późniejszy styl gry.

Szósta Cywilizacja debiutuje już 21 października. By wypromować tytuł, Cenega zapytała o wrażenia Kazimierza Kaczora, Firaxis zaś dosłownie zalewa sieć zwiastunami, na których krótko i seksownie przedstawia różnice pomiędzy stronnictwami, jakie przyjdzie nam ogrywać za niecały tydzień. Bohaterką nowego materiału jest Gorgo, żona Leonidasa, znana z przenikliwości i trzeźwości w ocenie sytuacji politycznej.

Jak się jednak okazuje, nie będzie ona jedynym (potencjalnym) liderem Greków. Gracz będzie mógł zdecydować się także na Peryklesa. Mało tego: wybór będzie miał znaczenie nie tylko kosmetyczne. Gorgo powiedzie państwa Hellady do boju, Perykles zaś zadba o szybszy rozwój kultury. W dodatku decyzja wpłynie na stolicę frakcji, Gorgo osiedli się bowiem w wojowniczej Sparcie, Perykles zaś – w Atenach.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 17 października 2016, 21:49   cobran
Dali postać którą ludzie kojarzą z serii "300", zamiast dodać takiego Likurga który stworzył podstawy ustroju, sztuki wojennej i wychowania w Sparcie :/
P.s. Na najnowszym trailerze gry pokazano Husarię :D
poniedziałek, 17 października 2016, 13:46   Jofrin
@Koyuki Jedyne pewne wzmianki o Gorgo pochodzą od Plutarcha i jest to 6 wzmianek i żadna nie dotyczy rządzenia oraz od Herodota i są tam 2 anegdotki, w tym jedna anegdotka dotyczy pomocy złamania szyfru i tyle. Co ty z tym Leonidasem? Czy ja coś o nim wspominam? Och to dobrze, że dostrzegam tej propagandy wszędzie tylko tam gdzie ona jest(a w tym przypadku jeśli nie zauważyłeś nie powiedziałem, że to jest propaganda fem.).
poniedziałek, 17 października 2016, 12:38   Paladyn_Rage
@otton
Nie wszyscy musimy podchodzić do sprawy, jak Niemcy, których sposób na rozprawienie się z własną historią polega na zasłonięciu uszu i głośnym wołaniu "lalalala", przy jednoczesnym robieniu głupot krzywdzących ich i resztę Europy. Z resztą na bardziej wyczulone rynki można wydać wersję obciętą, co już robiono - daleko nie szukając wszelkiej maści Wolfensteiny odpowiednio przemianowane, coby niemieckie dziubaski nie miały przypomnienia, co dziadek na wojnie wyprawiał.
poniedziałek, 17 października 2016, 9:30   gerth
CivV to duże rozczarowanie, na tyle duże że na CivVI już nawet nie czekam. Ale kto wie, może Firaxis jeszcze zrobi grę która skradnie mi godziny. Póki co wolny czas spędzam przy Europa Universalis IV, Cities Skylines i innych produkcjach Paradoxu.
poniedziałek, 17 października 2016, 8:04   otton
Paladyn_Rage - A słyszałeś o zakazie promowania nazizmu/faszyzmu i organizacjach, które w razie wrzucenia do gry grywalnych "bohaterów" jakich wymieniłeś, postarałaby się bardzo o utrudnienie Firaxis życia?
niedziela, 16 października 2016, 23:29   Paladyn_Rage
Będzie Hitler, Stalin i Mao, czy dalej ignorujemy wydarzenia, które były bardziej gorzkie?
niedziela, 16 października 2016, 19:59   Koyuki
@Jofrin Jeśli wsadzić kogoś do reprezentowania Sparty w Civ to Gorgo była dobrym wyborem. Była królową i miała większy wpływ na sytuację polityczną (jako doradczyni, ale to wciąż dobra kwalifikacja w porównaniu do innych przywódców w grze) niż Leonidas, który był bardziej dowódcą wojsk niż królem. Geruzja nieszczęśliwie liderem w Civ być nie może.
Wiecie co jest znacznie gorsze od propagandy feministycznej? Dostrzeganie jej wszędzie.
niedziela, 16 października 2016, 14:44   JerichoHorn
@marcusfenix345 Czy ja wiem? To po prostu uroda grecka, którą dość dobrze odwzorowali w mojej opinii. ;)
niedziela, 16 października 2016, 14:42   JerichoHorn
@Jofrin Zgadza się, to była dużo bardziej skomplikowana struktura, a władza nie była skupiona w rękach jednej osoby. Gorgo jest o tyle ciekawa, że wspomina się o niej w źródłach, ale jako przywódca frakcji cywilizacyjnej jakoś nie pasuje, bo nie jest przede wszystkim rozpoznawalna. Ja wiem, że z jednej strony można spojrzeć na to tak, że to sposobność również dla kobiecej części środowiska graczy, aby mogła się z kimś identyfikować (chociaż identyf. w CIV to tylko w teorii). Jednak nie pasuje. Jak i Jadwiga
niedziela, 16 października 2016, 13:30   silvver
Ciekawe ile dlc będzie zapowiedziane po premierze... jak sama gra prawie 200 PLN :<

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
58

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
4

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z