Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBattlefield 1: W kampanii zmierzymy się z Imperium Osmańskim [WIDEO]

Papkin wtorek, 4 października 2016, 10:53 News

Wdech... Wydech... Jeszcze tylko 18 dni!

DICE kontynuuje festiwal materiałów promocyjnych z nowego Battlefielda. Po odpowiednio podniosłym zwiastunie kampanii i uczciwych 12 minutach tejże dostaliśmy materiał skromniejszy. Teaser "The Runner" zdradza, że jako goniec (jedna z kilku grywalnych postaci) natrafimy na siły tureckie (konkretniej zaś: na front bitwy o Gallipoli).

Trzymajcie:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 5 października 2016, 15:20   ricky18
Widzę, że zaczynasz się rozpaczliwie bronić i jeszcze te cudne przytyki. Jak weźmiesz obie strony to i tak nie wyjdzie 0,5%, ale cóż tam. Poza tym wskaż, gdzie pisałem o tym, że czarni byli symbolem w trakcie I WŚ?? Tak w ogóle wszystkie moje wypowiedzi w kontekście ich zaangażowania odnosiły się do tego, że na frontach I WŚ walczyły ich tysiące, a nie jakieś pojedyncze oddział jak pisali niektórzy uparcie twierdzą, że dopiero w trakcie wojny wietnamskiej pojawiło się wielu kolorowych.
środa, 5 października 2016, 14:43   le_Fey
@ricky18
I tak można by dyskutować bez końca o wyższości Świat Wielkiej Nocy na Świętami Bożego Narodzenia ;) Jedno jest pewno Czarnoskórzy nie byli, nie sa i nie będą symbolem IWŚ więc wrzucanie takiego Żołnierza na okładkę gry poswięconej IWŚ jako swoistego "symbolu" tego konfliktu do zwykła poprawność polityczna.
środa, 5 października 2016, 14:40   le_Fey
@ricky18
Z sofistyką wyjeżdżasz a sam kombinujesz jak nagiąć fakty do swojej tezy :P Mogłem w sumie wziąć pod uwagę obie strony konfliktu i wtedy mielibyśmy liczbę 65 mln żołnierzy walczących w IWŚ (a nie 42mln) Jaki wtedy miałbyś procent czarnoskórych w tym "tyglu"? Ale ty kombinujesz jeszcze bardziej i chcesz od Entanty odjąć jeszcze Rosjan, Serbów i Rumunów. Twoje śmieszne zabiegi mają już swoją nazwę - polskie Ministerstwo Finansów - polecam się tam zatrudnić, potrzebują tam kreatywnych kombinatorów.
środa, 5 października 2016, 12:49   ricky18
Tak, więc ponad 600 k na 45 mln zaangażowanych po stronie Ententy to nie 0,5%, poza tym stosujesz sprytną sofistykę polegającą na kalkulowaniu całego sojuszu, gdzie to Rosjanie, Serbowie, Rumuni nie mogli mieć we własnych szeregach żadnych czarnoskórych.
środa, 5 października 2016, 12:40   ricky18
A co do opinii o wartości czarnoskórych żołnierzy, bardziej wiarygodne są dla mnie przekazy francuskie, w których to dowódcy tacy jak Mangin, Joffre czy Gallieni, nie mieli o nich tak negatywnego zdania. 0,5% chciałbym zobaczyć te dane, wliczając żołnierzy armie amerykańskie, francuskie i kontyngenty ZPA liczba czarnoskórych przekracza 600 tysięcy, a przecież byli jeszcze afrykańscy żołnierze Belgów i Portugalczyków, wiemy o ochotnikach z Jamajki, z Lettowem walczyła brygada kameruńska...
środa, 5 października 2016, 12:23   ricky18
Zgodzę się natomiast z deprecjonowaniem znaczenia czarnoskórych żołnierzy, ale miało to związek ze wzrastający w USA lobby eugenicznym i ich postulatami higieny rasowej, których to działania jeszcze wzmogły tendencje rasistowskie w Ameryce, które i tak były już silne. Faktem też jest, że z 300 tyś Afroamerykanów wysłanych na front bitwę widziało tylko 20%, ale moja wypowiedź skupiła się na tym, że było ich tysiące, a nie jak bardzo wpłynęli na losy wojny.
środa, 5 października 2016, 12:17   ricky18
le_Fey
A kto niby pisał o znaczącej roli czarnoskórych ? Ze swojej strony prostowałem jedynie informację, że czarnych nie walczyło niewielu, bo w samej armii amerykańskiej i francuskiej było ich pod bronią ponad pół miliona, nie licząc Brytanii i jej dominiów, gdyż samo ZPA powołałono pod broń dalsze 90 tysięcy żołnierzy, którzy to oczywiście walczyli głównie w Afryce przeciwko wojskom von Verboc- Lettowa. Poza tym liczba 300 tyś. na 4 mln żołnierzy amerykańskich wcale niewielka nie jest.
środa, 5 października 2016, 9:42   le_Fey
A jeszcze apropos poprawności polit. i czarnoskórych żołnierzy w IWŚ . Mam nadziej że żaden Afroamerykanin przed zakupem BFOne nie przeczyta raportu Armii Amerykańskiej jaki został sporządzony w 1918 roku oceniający "zdolność" czarnoskórych żołnierzy w warunkach frontowych- totalne obrzucenie błotem zresztą tych samych żołnierzy, którzy przez Francuzów byli dekorowani Medalami Honoru.
środa, 5 października 2016, 9:37   le_Fey
Co do "umowności" realiów IWŚ w grze od razu podejrzewałem, że po prostu nie da się trzymać tych realiów ściśle (jak np. w IIWŚ) bo gra będzie niegrywalna a po drugie twórcy wspominali, że posiłkują się ostatnim okresem IWŚ gdzie zaczęła pojawiać się nowoczesna broń różnych typów. Nie miała już większego znaczenia dla losów wojny ale ... pojawiła się.
środa, 5 października 2016, 9:33   le_Fey
Pod spodem wkleiłem swój post z poprzedniego tematu dot. BFOne żeby wyjaśnić temat bredni o "znaczącej" roli czarnoskórych żołnierzy w IWŚ

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Battlefield: Profesjonalista stworzył krótkometrażowy film z fragmentów meczów z udziałem losowych graczy [WIDEO]

News
sobota, 12 stycznia 2019

battlefield-profesjonalista-stworzyl-krotkometrazowy-film-z-fragmentow-meczow-z-udzialem-losowych-graczy-wideo Jeśli graliście w Battlefielda 1 bądź Battlefielda V w grudniu lub styczniu, być może zostaliście uwiecznieni.

Komentarzy:
10

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Już drugi tydzień z rzędu mam do czynienia z żabami, a przede mną jeszcze Frog Fractions!

Komentarzy:
4

Karty dźwiękowe Creative’a dzielą się na trzy linie. Te oznaczone literą X mają dość uniwersalny charakter i nadają się do różnych zastosowań, również do gier, czego najlepszym przykładem jest model X3.

Komentarzy:
1

Aby solidnie ograć każdą z tych gier, ten tydzień musiałby trwać ze dwa, a może ze trzy tygodnie.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« wrzesień 2020
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930