Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSkyrim: Kompozytor ostrzega przed koncertami muzyki z gry

Cross sobota, 1 października 2016, 13:38 News
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard

Jeremy Soule twierdzi, że nie ma nic wspólnego z wykonaniami jego ścieżki dźwiękowej na żywo i że Bethesda nawet nie poinformowała go o planach koncertowych.

Bethesda zaplanowała na 16 listopada w London Palladium wydarzenie o nazwie Skyrim In Concert – wykonanie ścieżki dźwiękowej z piątego The Elder Scrolls na żywo z udziałem orkiestry i chóru, prawdopodobnie pierwsze z serii tego typu imprez. Ceny biletów wahają się od 25 do 75 funtów, a organizatorzy zachęcają do udziału ze względu na nowe aranżacje "Far Horizons", "The Streets of Whiterun" czy "Dragonborna". Tymczasem Jeremy Soule, kompozytor tych utworów, pisze na swoim Facebooku:

Koncert? Jaki koncert???

Każdy, kto mnie zna, wie, że z pasją troszczę się o artystyczną spójność mojej muzyki. Skomponowanie ścieżki dźwiękowej do Skyrima zajęło mi lata spędzone na bardzo pieczołowitej konstrukcji utworów. Dziś dowiedziałem się z wiadomości o koncercie "Skyrim" i to pierwszy raz, kiedy o nim usłyszałem. Zaznaczam jasno, że ten koncert nie ma ze mną nic wspólnego i nie korzysta z moich partytur. Musieli rozpisać moją muzykę ze słuchu, przy użyciu nagrań. To niedoskonała metoda, ponieważ transkrypcje zawsze są pełne błędów. Nie mam pojęcia, kim są ci ludzie, i nie zachęcam do udziału w koncercie, który zarabia na moim nazwisku i muzyce, a z którym nie mam nic wspólnego - ani go nie nadzoruję, ani w nim nie uczestniczę. Piszę o tym, bo chciałem, żeby moi fani wiedzieli, za co płacą, biorąc udział w tym koncercie. Bądźcie ostrożni.

Soule dodaje też, że samo wydarzenie oczywiście nie jest nielegalne, bo Bethesda ma prawa do jego muzyki. Firma nie odniosła się jeszcze do słów kompozytora.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 6 października 2016, 22:46   Inssajdor
raz,
dwa
trzy
fff
niedziela, 2 października 2016, 19:27   chronokles
Umowa, nie umowa, no ale jednak jest to taki mały liść na twarz. O ile JS się tak ugadał, w sensie, uzywania swojej muzyki w grze i po za nią, to cóż. Czy jest temu winien ? Raczej nie, ponieważ, żeby mieć z czego płacić rachunki i kupować jedzenie, czasem trzeba podpisywać niewygodne umowy. Bethesda mogła by się zachować elegancko i zaprosić go do współpracy, no ale jak widać, pokazali swoją klasę i kulturę, a może jej brak ? Umowy i prawa to jedno, a wizerunek i godnośc to druga sprawa.
niedziela, 2 października 2016, 12:01   Jofrin
@GolemDorfl to zależy, dla osób ze słuchem absolutnym nie jest niczym skomplikowanym odtworzyć zapis nutowy na podstawie samej muzyki. Sądzę, że taniej jest znaleźć taką osobę i jej zapłacić niż kupić prawa do partytury. Dla osób bez słuchu absolutnego to może być trudniejsze, ale do zrobienia.
niedziela, 2 października 2016, 0:56   GolemDorfl
Wydaje mi się, że tu nawet nie chodzi o udział Soule'a w koncercie. JS dba o swoje kompozycje i chce żeby jego fani otrzymywali pełnię doznań. Bethesda zorganizowała koncert jego muzyki odgrywanej ze słuchu, bo pewnie, pomimo praw do muzyki, nie mają praw do partytur czy elementów procesu tworzenia. Za nutki musieliby pewnie LS zapłacić, ale po co płacić skoro można metodą wstecznej inżynierii odtworzyć zapis dzieła i dać muzyką do komuś zagrania. A JS twierdzi po prostu, że to upośłedza dzieło. I tyle.
sobota, 1 października 2016, 23:11   Paladyn_Rage
Duszny Jeremiasz gdyby mógł, to pewnie by się procesował. Jak się nie procesuje, to albo chce jeszcze coś dla Bethesdy w przyszłości skomponować, albo wie, że nie ma podstaw. Nadmuchana sprawa. Bethesda to nie Konami. Jeremiasza może delikatnie świerzbić pomiędzy pośladkami, ale pracodawca raczej nie zafunkduje mu korpo-gwałttu, jakiego dopuszczają się niektórzy więksi gracze na rynku. Mogli go zaprosić do udziału, nie musieli. Nic specjalnego.
sobota, 1 października 2016, 21:36   Wcogram
@MantroX
Nie wiem, jak by on wtedy wyglądał. Soule Napisał dla informacji fanów, którzy chcieli uczestniczyć w koncercie z muzyki Skyrim, iż on nie ma z tym nic wspólnego. Idą na improwizację randomowych osób. Czy miałeś na informacjach z tamtego koncertu napisane, że będzie tam Williams?
sobota, 1 października 2016, 21:32   MantroX
@Wcogram - byłem w maju na koncercie "Space Spectacular", którego częścią było kilka kompozycji Williamsa. I nie, nie miał on nic z tym koncertem wspólnego. Uważasz, że miałby go własnoręcznie dyrygować, żeby było OK?
sobota, 1 października 2016, 21:04   adaran
Radzę poznać w jakikolwiek sposób specyfikę rynku, a potem wygłaszać napuszone mowy, na tematy o których nie macie pojęcia..
sobota, 1 października 2016, 21:03   skurczybyczek666
Bethesda to zwykłe korpo, które ma w głębokim poważaniu normalną ludzką postawę
sobota, 1 października 2016, 20:48   Airoder
Baaq w internetach wszyscy wszystko wiedzą, taka specyfika tego miejsca :P

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wiecie doskonale, który tytuł mam na myśli, prawda?

Komentarzy:
1

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« sierpień 2020
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31