Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Finały europejskiej ligi League of Legends w Krakowie - znamy zwycięzców

enki poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 15:22 News
pc

Kluczowych pytań przed rozpoczęciem pierwszej tak prestiżowej, ściśle LoL-owej (nie zapominajmy o IEM-ach), imprezy w Polsce były dwa. 1) Czy Kraków dostarczy widzów i klimatu? 2) Czy Polacy zakwalifikują się na mistrzostwa świata? Odpowiedź na jedno z tych pytań to entuzjastyczne: TAK!

G2 Esports mistrzami Europy
G2 Esports mistrzami Europy

Tak, Polacy pojadą na wrześniowo-październikowe mistrzostwa do Stanów Zjednoczonych. Wszystko dlatego, że H2K, zespół, w którym grają rozchwytywani w Krakowie Jankos i Vander, czyli Marcin Jankowski i Oskar Bogdan, w sobotę pokonał Unicorns of Love 3:1, czym zapewnił sobie trzecie miejsce w letniej części sezonu. Następnie zaś, w niedzielę, w meczu o mistrzostwo, G2 Esports wygrało ze Splyce również 3:1. Tym samym G2 Esports zakwalifikowało się automatycznie na mistrzostwa świata jako zwycięzca europejskich finałów, a "nasze" H2K jako drużyna z drugą najwyższą liczbą punktów rankingowych po całym sezonie. O trzecie wolne miejsce na wycieczkę do USA zagrają wkrótce Giants Gaming, Fnatic, Unicorns of Love i Splyce.

Jeżeli chodzi o imprezę, która miała miejsce w Tauron Arena, nie sposób nie pochwalić oprawy i atmosfery, którą robiła publiczność pierwszego dnia zmagań, gdy grało H2K. W niedzielę zmagania przyszłych mistrzów i wicemistrzów przyjęte zostały z odpowiednio mniejszym zaangażowaniem. Szkoda również, że górne trybuny potężnej hali pozostały puste, ale, jak by nie było, wstęp na imprezę był płatny (konieczna była zresztą obniżka cen biletów z niecałych 100 do 50 zł za jeden dzień, by zgromadzić odpowiednią liczbę chętnych). Choć nie nazwę wydarzenia spektakularnym sukcesem, była to solidna impreza i mam nadzieję, że Riot pomyśli jeszcze o kraju nad Wisłą, organizując w przyszłości rozgrywki na wysokim szczeblu. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 16:05   agalin
No cóż. Finały były w niedzielę późnym wieczorem. Poniedziałek to jednak dzień pracujący.
W ogóle dla mnie odbywało się to zbyt późno. Mam wrażenie, że chcieli dopasować czas do USA.

O autorze

Michał 'enki' Kuszewski

Podobne newsy

League of Legends: Europejskie i amerykańskie finały w cieniu koronawirusa

News
sobota, 7 marca 2020

league-of-legends-europejskie-i-amerykanskie-finaly-w-cieniu-koronawirusa Nie tylko Riot mierzy się z tym problemem. E-sportowe rozgrywki w produkcje EA (Apex, FIFA) zostały przełożone/odwołane.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Strażnicy powrócą za około dwa miesiące. W jakiej są kondycji?

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Często o najfajniejszych chwilach w naszym życiu dowiadujemy się dopiero od świadków.

Komentarzy:
1

Jak w kilku słowach scharakteryzować najnowszego FPS-a id Software? Otóż Doom Eternal to survival horror. Tyle, że tym razem to gracz jest źródłem grozy, tym straszliwym monstrum niosącym śmierć i zniszczenie, a demony istotami rozpaczliwie walczącymi o życie. I jest to zdecydowanie nierówna walka.

Komentarzy:
17

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z