Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITOkulary HoloLens może już kupić każdy - i wygląda na to, że warto [WIDEO]

Allor piątek, 5 sierpnia 2016, 12:12 Technologie

Znaczy - każdy kogo na nie stać, bo PlayStation VR czy HTC Vive to przy Microsoft HoloLens taniocha.

Microsoft HoloLens to okulary do rzeczywistości rozszerzonej, a nie wirtualnej.

Różnica jest taka, że w tej drugiej obraz jest od początku do końca generowany przez komputer, natomiast w rozszerzonej wirtualne obiekty nanoszone są na obraz rzeczywisty.

W idealnej wersji nie pośredniczy w tym żadna dodatkowa kamera. Na świat patrzy się więc swoimi własnymi oczami, a nie obiektywem aparatu jak to robi bijący wszelkie rekordy popularności Pokemon Go.

I tak też zresztą działają HoloLens, co umożliwia na przykład takie właśnie efekty:

 

Do tego warto pamiętać, że HoloLens nie wymagają żadnego dodatkowego sprzętu - wszystko co potrzeba do działania, zakłada się na głowę.

A skoro już o Pokemonach wspomniałem... na razie nie można ich jeszcze na HoloLensach uruchomić, ale nie przeszkodziło to w gdybaniu, jak by to mogło wyglądać:

 

A na koniec kubeł zimnej wody, czyli cena. Otóż HoloLens zostały wycenione na 3000 dolarów, czyli z podatkiem 15 000 zł. No, bez kilkuset złotych, ale to już grosze.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, VR,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 9 sierpnia 2016, 2:05   zales22
na razie drogie i słabe, ale za jakies 10 lat ... moze i ty bedziesz walczyl ze smokami na chacie :D
poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 3:07   Paladyn_Rage
Pytanie: swego czasu widziałem pokaz tego gadżetu, a potem sprostowanie, że owszem, nanosi obraz, ale nie na całej powierzchni okularów, tylko dwóch "kwadratowych polach" naprzeciwko oczu. Niby to samo, ale efekt oznacza brak możliwości wyświetlania na obszarze podchodzącym pod widzenie peryferyjne. To cały czas działa w ten sposób, czy aktualnie cała powierzchnia lensów to ekran? W tym pierwszym wypadku taka cena za zestaw, to jakieś nieporozumienie.
sobota, 6 sierpnia 2016, 23:24   McGrave
The Vanishing of Ethan Carter w połowie w realu?
A co jakby zrobić edytor dla mistrza gry tak, żeby mógł wstawiać wskazówki i efekty dla innych? Idziesz korytarzem a tu nagle ściany się zmieniają jak w silent hill xD
sobota, 6 sierpnia 2016, 14:51   Tricky
ciekawy patent , wygląda na to że nadszedł czas na wirtualne okulary m co jest o tyle dobre że konkurencyjne ceny mogą zagwarantować ( oby ) mniejsze ceny , może nawet przeliczając na złotówki
Szkoda tylko że patent z pokemonami wygląda bardziej , hm , śmiesznie , a poki są na wyraz malutkie
sobota, 6 sierpnia 2016, 13:30   Firewax
Widziałem gdzieś w internetach pokaz jak gość na tym projektował elementy 3D za pomocą gestów coś ala'ironmanowy komputer na którym Tony projektował swoją zbroje. Cenna dla projektanta będzie jak koszt licencji na oprogramowanie do tworzenia projektów.
sobota, 6 sierpnia 2016, 13:00   RobertPLWitek
a zabawy będzie przy tym kupa,,, taka sama kupa jak ichni kinect
sobota, 6 sierpnia 2016, 12:26   luki419
Dobra, ale pomijając już astronomiczną cenę, jaki jest w ogóle sens i cel kupowania tego gadżetu? Nawet gdyby kosztowało to połowę swojej ceny, kto byłby gotów zapłacić 7500 zł za okulary, które nakładają na otaczający go świat jednorożce, zombie, dinozaury i inne laleczki? Nie widzę w jaki sposób to ma być dobra czy interesująca zabawa. Twórcy mówią o dzieleniu się z innymi stworzonymi przez siebie historiami, ale dla mnie to raczej nie mające niewiele wspólnego z rzeczywistością hasło reklamowe. Bez sensu
sobota, 6 sierpnia 2016, 7:57   Majek
@waladar strasznie optymistyczne podejście.
piątek, 5 sierpnia 2016, 21:29   sabaru
Pamiętajcie że są to dopiero pierwsze kroki. Za 10 lat może coś bardziej zaawansowanego powstanie.
piątek, 5 sierpnia 2016, 18:40   KERMI
konikiem chodzącym w salonie pocieszę się przez kilka godzin a później co z tym robić? Można tym jakoś grać? :P

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z