Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAndrzej Sapkowski zdobywa nagrodę World Fantasy Award

Cross wtorek, 12 lipca 2016, 10:51 News

Spowodowany przez gry CDP Red renesans wiedźmiński trwa.

W dniach 27-30 października w Columbus w stanie Ohio odbędzie się World Fantasy Convention, podczas którego tradycyjnie przyznane zostaną statuetki World Fantasy Award. W różnych kategoriach o wyróżnienia zmierzą się choćby Neil Gaiman, Kazuo Ishiguro, N.K. Jemisin czy Naomi Novik – już teraz jednak wiemy, że nagrodę za całość dorobku (Lifetime Achievement Award) otrzymają David G. Hartwell oraz Andrzej Sapkowski. 

Autor Wiedźmina doczeka się w ten sposób podobnej nobilitacji, którą wcześniej otrzymali między innymi Jorge Luis Borges, Harlan Ellison, Ursula Le Guin, Gene Wolfe, Stephen King, George R. R. Martin i Terry Pratchett. Choć saga i opowiadania o Geralcie z Rivii największej popularności doczekały się za naszą wschodnią granicą, to gry uczyniły wiedźmińskie uniwersum fenomenem na skalę globalną – wątpliwe, by zbiegnięcie się z czasem niesamowitego sukcesu Dzikiego Gonu oraz wręczenia Sapkowskiemu statuetki było przypadkiem. Pytanie tylko, co sądzi na ten temat pisarz, który z różnych względów często odcinał się od wizji CDP Red na rozwój jego świata?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 14 lipca 2016, 8:31   Winograd
@VampirX4 no nie wiem, pogrzebałem w necie i wyszło mi, że książka o wiedźminie "the last wish" wyszła po angielsku w 2008 roku, a gra wiedźmin 2 w 2011
czwartek, 14 lipca 2016, 3:04   PietroPierre
... może tylko marzć. Szereg nagród w zakresie literatury fantasy i, co chyba najważniejsze - Paszport Polityki (za Wiedźmina) i nominację do Nike (za Narrenturm). Oba zaszczyty na długi przed powstaniem gry Redów. Także obecna rozbuchana popularniść raczej nic do tematu już nie wnosi, poza rzeczą najważniejsą zaraz po literackim spełnieniu- dollar dollar bills yo! ;)
czwartek, 14 lipca 2016, 3:01   PietroPierre
Czytając poniższe komentarze, zastanawiam się: gdzie Wy się uchowaliście/ile macie lat? To jest oczywiste, że AS zdobył WIĘKSZĄ popularność dzięki grom o Geralcie, tak samo jak Martin czy Tolkien dzięki ekranizacjom. Po prostu film/serial/gra to medium, które trafia do szerszego grona odbiorców. Ciekaw jestem, kto z Was słyszał o Palachniuku przed obejrzeniem Fight Club. Natomiast druga sprawa wygląda tak, że Sapkowski tylko i wyłącznie dzięki swojej prozie osiągnął to, o czym wielu autorów...
czwartek, 14 lipca 2016, 0:19   JerichoHorn
Przewiduję niekontrolowany rozrost już i tak napęczniałego ego :P W Polsce to już dla nas normalka, ale kiedy przeczytałem komentarze pod angielskim wywiadem z wyżej wymienionym, wielu było taką bufonadą zniesmaczonych.
środa, 13 lipca 2016, 21:41   VampirX4
*takiej sadze i o takim autorze
środa, 13 lipca 2016, 21:40   VampirX4
@pfiutek1
Chodziło mi o książkę. Gracze dzięki grze dowiedzieli się o takiej sadze o takim autorze. Jak przeglądałem reddita albo fora związane z grami, to były pytania odnośnie książek - gdzie kupić, w jakiej kolejności czytać. I w odpowiedziach ludzie linkowali strony do fanowskich tłumaczeń (niektóre części nie były przetłumaczone). Teraz patrzę na wiki i widzę, że do oficjalnego przetłumaczenia zostały już tylko dwie części. Fajnie, że ludzie w końcu będą mieli szansę na przeczytanie sagi.
środa, 13 lipca 2016, 20:31   mishiu
@ Kuba1pl - jak możesz pisać takie brednie o najfajniejszej bohaterce z całej sagi.
To właśnie głównie dzięki historii Ciri (świetny charakter i wiele dramatycznych scen z jej udziałem), ta saga jest tak świetna. Rewelacyjna bohaterka pod każdym względem.
środa, 13 lipca 2016, 20:16   pfiutek1
@vampir4x "ludzie musieli korzystać z fanowskiego tłumaczenia na angielski." to redzi nie puscili angielskiej wersji do sprzedazy czy polacy grali po angielsku? i po co oni grali po angielsku?
środa, 13 lipca 2016, 20:14   pfiutek1
@vampirx4 "Omg, polaczki zawsze znajdą powód do narzekań" no co zrobisz? nic nie zrobisz cx
środa, 13 lipca 2016, 20:10   VampirX4
Omg, polaczki zawsze znajdą powód do narzekań. I co z tego, że docenili go dopiero po grze? Mogli go w ogóle nie docenić. Tak jak tath napisał, Pieśń Lodu i Ognia była popularna, ale to serial zrobił z niego globalny fenomen. Najważniejsze, że go doceniono i że zrobiono to za jego życia. Przestańcie już jęczeć.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Siedzę w domu po powrocie z Wielkiej Brytanii. Ciągle tylko jem, śpię albo gram w gry. Niech mnie ktoś uratuje!

Komentarzy:
1

Tym razem polecamy wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z graniem. A może wy podrzucicie coś dla nas?

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z