Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Mighty No. 9 dostaje zwiastun na premierę i łomot w recenzjach [WIDEO]

Cross poniedziałek, 20 czerwca 2016, 9:59 News
Mighty No. 9
Mighty No. 9

Jak mówiły reklamy Social Network, "Nie zdobędziesz czterech milionów na Kickstarterze bez znalezienia kilku wrogów".

Obecnie duchowy następca Mega Mana ma na portalu Open Critic średnią 57/100. Najwyższa nota to 7/10 portalu God is a Geek, którego recenzent Lee Garbutt wieńczy swój tekst słowami:

Mam nadzieję, że powstanie sequel, który pchnie formułę do przodu, bo póki co jest to tylko kolejna gra z Mega Manem – odczytajcie to, jak tylko chcecie.

Nie zgadza się z nim Andrew Reiner z Game Informera (6/10):

Ot, nostalgiczna przejażdżka, podczas której myślisz, że wolałbyś grać w oryginalne Mega Many.

Najniższa ocena to 4/10 Laury Kate Dale, która zgodnie z regułami portalu Jimquisition nie stroni od nieparlamentarnego języka:

Wolałabym grać w Shovel Knighta. Wolałabym grać w cokolwiek innego z tego gatunku. Mighty No. 9? Chyba raczej Shitey No. 9!

Najczęstsze zarzuty dobrze streszcza Vincent Ingenito z IGN (którego 5.6/10 niemal idealnie odzwierciedla obecną średnią ocen):

Mimo znanych nazwisk stojących za produkcją, Mighty No. 9 nie wydaje się rozumieć, co tak naprawdę bawi ludzi w Mega Manie lub dwuwymiarowych platformówkach w ogóle. Są tu krótkie momenty, gdzie wszystko tworzy spójną calość, ale nawet wtedy potencjał gry jest ograniczony przez wizualnie nędzną grafikę oraz animację. Nigdy nie czujesz tu duszy Blue Bombera – ba, nie czujesz, że jest tu jakakolwiek sympatyczna osobowość. Rezultat? Mighty No. 9 bardziej niż duchowym następcą wydaje się być drugorzędnym hochsztaplerem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 20 czerwca 2016, 21:53   mapokl
Dodatkowo dochodzi efekt oceniania nie z uwagi na własną ocenę ale na średnią. Chodzi o to, że np. uważamy, ze gra zasługuje na 8, ale średnia na jakimś agregacie wynosi tylko 7. Więc wystawiamy wyższą ocenę np. 10, nie dlatego, że uważamy, że gra na to zasługuje, ale dlatego, że zasługuje naszym zdaniem na 8, a więc i "obiektywnie" na średnią ocen w okolicy 8.
poniedziałek, 20 czerwca 2016, 21:46   mapokl
To samo tylko w trochę mniejszym stopniu tyczy się profesjonalnych recenzentów. Chociaż dobór nie zależy tylko do gustu, to żaden serwis nie ma zasobów by recenzować wszystko jak leci. Dobiera więc gry wedle zainteresowania czytających oraz takie które wnoszą coś ciekawego. I zgodnie z wcześniejszym to zbiór gier cieszących się zainteresowaniem będzie miał średnio więcej dobrych produkcji, niż zbiór gier o małym zainteresowaniu graczy. Oczywiście są tu wyjątki i perełki, ale są to wyjątki i perełki.
poniedziałek, 20 czerwca 2016, 21:40   mapokl
Jak najbardziej naturalne jest, że średnia wszystkich ocen graczy(widzów,słuchaczy bo tyczy się też innych mediów) jest powyżej średniej arytmetycznej. Głównie dlatego, że nie gramy we wszystko jak leci, ale kierujemy się mniej lub bardziej trafnymi wskazówkami przy wyborze. Jak np. gatunek, opinie innych, recenzje, sam opis gry itd. Dlatego już przed graniem dokonujemy wstępnej selekcji pod względem tego co nam się podoba. Przeciętnie więc wybieramy dobre produkcje stąd i wyższa ocena średnia.
poniedziałek, 20 czerwca 2016, 18:47   KB1
@stasiek19
Patrząc na to, ile jest gier na świecie, 6 to ocena mizerna.
poniedziałek, 20 czerwca 2016, 17:50   bohater8
@Kawalorn: Wbrew pozorom i memom, nic nie bylo przesuniete - od co najmniej poczatku XXI wieku (poza 2007 rokiem, z naglym spadkiem) srednia ocen gier jest w okolicach 7ki: http:www.polygon.com/2014/10/28/7083373/look-at-this-chart-of-average-metacritic-scores-what-happened-in-2007 .
Moze to nam sie tak wydaje, ze jest gorzej, bo zobacz ze znacznie lepiej ocenialismy gry w 2002 roku niz w 2012 - to nie recenzenci sie zmienili, tylko my?
poniedziałek, 20 czerwca 2016, 16:23   Kawalorn
@GGrzebyk To raczej problem, że recenzenci przesunęli gry w tą stronę a nie gracze. Teraz każdy średniak łatwo zbiera 8.
poniedziałek, 20 czerwca 2016, 15:51   GGrzebyk
@stasiek19 takie czasy, że dla większości jak coś nie ma minimum 8 a najlepiej 9-10 to jest kaszaną czymś poniżej oczekiwań i niewartym zainteresowaniem.
poniedziałek, 20 czerwca 2016, 14:35   MaciekMaksyn
@stasiek19 Jakbyś znał całą historię za tą grą to byś tak nie mówił. :v
poniedziałek, 20 czerwca 2016, 14:18   stasiek19
Nie wiem o co takie duże halo. Przecież szóstka to przyzwoita ocena.
poniedziałek, 20 czerwca 2016, 12:55   FryingPan
@Inryhk Matko boska, z taką pisownią byłoby lepiej, gdybyś się nie udzielał na polskich portalach >_>

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

O grach będących interaktywnymi komiksami słyszymy już od dawna, do tej pory rzadko jednak traktowano ten pomysł tak dosłownie, jak w produkcji Atomic Wolf.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
1

Kilka dni temu wybrałam się do Londynu na zamknięty pokaz Ori and the Will of the Wisps. Nie mogłam się już doczekać, aż będę Wam mogła zdradzić, czym sequel różni się od Ori and the Blind Forest, ale w końcu mi wolno!

Komentarzy:
3

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z