Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITX-kom Clash: jak wypadł częstochowski turniej? Fotorelacja cdaction.pl!

Bastian poniedziałek, 13 czerwca 2016, 17:17 News
pc

Eventów growych nam w Polsce coraz więcej – całkiem niedawno oglądaliśmy potyczki na wrocławskim Esport Now w Hali Stulecia, a wczoraj zakończył się X-kom Clash: kolejny turniej, tym razem w Częstochowie, który odwiedziłem w ciągu miesiąca. Jak było? Relacja w środku, proszę klikać, zapraszam.

Z turniejami growymi jest tak: albo przypominają małe, lokalne lany, na których nie ma nic prócz budki z hot-dogami za pięć złotych, rozstawionych komputerów, panów z mikrofonami i uśmiechniętych pań rozdających ulotki, albo wręcz przeciwnie – są rozdmuchane, silnie promowane w mediach, z potężnymi sponsorami, kosplejami, hostessami, wielkim zapleczem finansowym i masą pomniejszych atrakcji, a w rezultacie człowiek nie wie, czego się złapać, bo a nuż coś mu umknie.

X-kom Clash był w zasadzie gdzieś pośrodku: niewielkie gabaryty Hali Częstochowa sprawiły, że atmosfera była jakaś taka rodzinna, lanowa, jednak kilka solidnych stoisk (Dell, Lenovo, Asus, Intel) cały czas przypominało, że mamy do czynienia z profesjonalnie przygotowanym turniejem.

Pod względem technicznym pełen szacunek: scena robiła bardzo dobre wrażenie, przestronna, duża, efektowna. Nagłośnienie wydało mi się o wiele lepsze, bardziej czyste i wyraźne niż na Esport Now: wszystko było słychać doskonale z każdego zakamarka głównej części hali. Na środku sceny stał sobie x-komowy puchar. Rozkładany, wygodny w transporcie, lekki, mobilny. Zobaczcie sami.

Na powierzchni hali udało się postawić cztery dość duże huby wystawców, w których jak zwykle roiły się tłumy ludzi chcących chapnąć upragnioną smycz, opaskę czy inne eventowe bibeloty. Nie zabrakło też konkursów czy jutuberów na miniscenach. Niestety aby dorwać upragnionego letsplejera trzeba było dowiedzieć się, o której i w jaki dzień pojawi się w Częstochowie.

Przy głównej scenie stało sobie około 400 krzesełek. W sobotę gracze oglądać mogli potyczki w LoL-a, w niedzielę królował Counter-Strike.

Wydaje się, że więcej osób pojawiło się właśnie w niedzielę: puste przestrzenie od rana dość szybko zapełniły się krążącymi w kółko odwiedzającymi, a same mecze CS-a na głównej scenie cieszyły się ogromnym powodzeniem.

W sobotę w Strefie Wolnego Grania można był sobie pograć w Battleborna (recenzja 9kier, w tym też parę słów ode mnie, w aktualnym numerze!) i Total War: Warhammer. W niedzielę Battleborn wymienił się z Dotą 2.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: E-Sport, RTS, FPS, Riot Games, Valve Software,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Bastian

Podobne newsy

League of Legends: Europejskie i amerykańskie finały w cieniu koronawirusa

News
sobota, 7 marca 2020

league-of-legends-europejskie-i-amerykanskie-finaly-w-cieniu-koronawirusa Nie tylko Riot mierzy się z tym problemem. E-sportowe rozgrywki w produkcje EA (Apex, FIFA) zostały przełożone/odwołane.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Strażnicy powrócą za około dwa miesiące. W jakiej są kondycji?

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Często o najfajniejszych chwilach w naszym życiu dowiadujemy się dopiero od świadków.

Komentarzy:
1

Jak w kilku słowach scharakteryzować najnowszego FPS-a id Software? Otóż Doom Eternal to survival horror. Tyle, że tym razem to gracz jest źródłem grozy, tym straszliwym monstrum niosącym śmierć i zniszczenie, a demony istotami rozpaczliwie walczącymi o życie. I jest to zdecydowanie nierówna walka.

Komentarzy:
17

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z