Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITTechland wyda na świecie Torment: Tides of Numenera

Shky piątek, 10 czerwca 2016, 20:08 News

Zaledwie w zeszłym tygodniu Techland informował, że prócz produkcji gier zajmie się również ich wydawaniem na skalę globalną, a już słychać o pierwszych efektach.

Jak informuje serwis MCV, wrocławianie nawiązali współpracę z dowodzonym przez Briana Fargo inXile Entertainment i to na nich będzie teraz spoczywał ciężar biznesowych oraz marketingowych decyzji związanych z Torment: Tides of Numenera.

Dodatkowo z wielu słów cytowanego przez MCV Przemka Marmula możemy wywnioskować, że Techland w swojej polityce wydawniczej planuje być elastyczny i nie zamykać się na żadne gatunki, co w sumie jest miłą wiadomością, zważywszy na fakt, że swoją wielkość deweloperzy zbudowali w dużej mierze na wyprodukowanych FPS-ach. Nie liczcie jednakże na indyki, gdyż na zainteresowanie wydawcy mogą liczyć jedynie tytuły AAA lub do nich bardzo zbliżone.

Nie obyło się oczywiście bez wymiany wzajemnych życzliwości pomiędzy partnerami. Przemek Marmul stwierdził, że inXile to "niesamowity zespół ludzi, kierowany przez weterana i jedną z najbardziej rozpoznawanych w branży postaci". 

Fargo nie pozostał Techlandowi dłużny, zapewnił o byciu pod wrażeniem jego osiągnieć, a w kickstarterowej aktualizacji nazwał wrocławską firmę "tajną bronią" (jeszcze nie wiadomo było wtedy, o kogo dokładnie chodzi).

Owe osiągnięcia to prawdopodobnie bardzo dobra sprzedaż Dying Lighta, o czym Marmul mówi bez ogródek: "Wydaliśmy Dying Lighta w 144 krajach i wierzymy, że wykonaliśmy cholernie dobrą robotę".

Wracając jeszcze do globalnego debiutu wydaniczego Techlandu - duchowy spadkobierca pamiętnego Planescape: Torment ma pojawić się w sklepach (zarówno cyfrowych jak i stacjonarnych) w pierwszym kwartale 2017 roku, przy czym wersja pudełkowa doczeka się fizycznych i cyfrowych bonusów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 11 czerwca 2016, 10:47   mystic8
Dobrze, że nie wydaje tego Cwenega.
piątek, 10 czerwca 2016, 23:42   Yngoth
Strzał w dziesiątkę? Oby - i dla jednych, i dla drugich! W marzeniach taki duet to po prostu mistrzostwo świata - tego im wszystkim życzę - ale jak to wyjdzie w praktyce, zobaczymy. Nie zmienia to jednak faktu, że teraz i dla jednej, i dla drugiej firmy moje nadzieje na (ogólne) dobro znacząco wzrosły!
Tak więc, sukcesów i oby tak dalej! :)
piątek, 10 czerwca 2016, 23:34   mentor93
Wow! Chyba właśnie o takim momencie marzyłem, kiedy kilkanaście lat temu rozmyślałem o tym, czy Polska będzie kiedyś gamingową potęgą. Polskie firmy już nie tylko produkują i wydają własne gry, teraz jeszcze inni, i to uznani twórcy, walą do polskich firm, aby te wydały ich gry!
piątek, 10 czerwca 2016, 22:14   GolemDorfl
Brawo Techland! Gratulacje.
piątek, 10 czerwca 2016, 22:07   Kopah
Jaram się.
piątek, 10 czerwca 2016, 21:39   Pecetowiec
Brawo Techland. Brawo Berlin. ;p
piątek, 10 czerwca 2016, 21:16   Sharp_one
Poland stronk!

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Wyszeptałam słowa, które kowale wypowiadają w kierunku żelaza; które mordercy wypowiadają w kierunku swoich ofiar; które ogień wypowiada w kierunku tego, co je karmi. Tylko ja wiem, czego dokonałam, ale ukształtowało to moją ścieżkę”.

Komentarzy:
7

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z