Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITHalo 5: Forge na PC

Cross piątek, 20 maja 2016, 15:39 News

Jak zwykle news, w którego tytule padają hasła "Halo" i "na PC", musi mieć jakiś haczyk.

Na pecetach z Windows 10 jeszcze w tym roku za darmo pojawi się edytor poziomów do Halo 5, czyli Forge. Pozwoli on fanom gry tworzyć poziomy do Halo z wygodą, na którą pozwalają tylko klawiatura i mysz, a potem publikować swoje poziomy na Xboksie One. Nie będę was zamęczał resztą informacji prasowej ("wsparcie dla 4k" itd.), bo jestem zajęty zastanawianiem się, czy Microsoft celowo już gnębi fanów Halo na PC, czy tylko próbuje podsycać nieustannie ich głód w ramach jakiejś dziwacznej kampanii marketingowej.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 22 maja 2016, 21:24   Sabi
… robić z tego dobrowolną pomoc, MS siłą wyciąga dane od swoich klientów, które są przecież sporo warte. To perfidne żerowanie na własnych użytkownikach, którzy już przecież zapłacili za swoje systemy. Szczególnie śmierdzące zagranie biorąc pod uwagę, że oficjalnie tylko Enterprise/Edu pozwalają na poprawne ograniczenie tego przepływu. @mrowczak – żadna dystrybucja Linuxa nie odpala poprawnie programów, z których korzystam w pracy (Wine też tu nie działa), więc tu wyboru nie mam.
niedziela, 22 maja 2016, 21:24   Sabi
Porównanie menadżera pakietów do Win Store jest odrobinę nie trafione, ale chyba rozumiem, co chciałeś przekazać. Dalej jednak nie mogę się zgodzić z formą pobierania danych do optymalizacji systemu - istniał już program testowy dla użytkowników Windows, gdzie zainteresowani mogli zgodzić się na udostępnianie tego rodzaju danych, właśnie w celu przyłożenia się do pracy na rzecz poprawy systemu. I było to całkowicie dobrowolne, nie włączane domyślnie jak w 10-tce. W tym duża część problemu - zamiast...
niedziela, 22 maja 2016, 0:31   mrowczak
@Sabi, @Aargh ma rację, to jest normalne. A to co normalne nie jest, praktykowane jest od co najmniej windows Vista (jak nie wcześniej). Czas na powiedzenie "NIE" już dawno minął. Teraz trzeba już do tego przywyknąć, ewentualnie przesiąść się na Linuxy, najlepiej jakieś mniej popularne wersje. (Do czego zachęcam zresztą :) ).
sobota, 21 maja 2016, 13:06   Sabi
Pozostałym też się dostaje, tylko nie chcecie tego zauważać. A tłumaczenie "bo inni tak robią" jest lekko pozbawione sensu, bo to jak stwierdzenie, że jak jeden czy dwa psy narobiły ci na wycieraczkę, to dodanie setki innych jest już w porządku. I chciałbym, żebyś podał jakieś źródła co do rzekomego szpiegowania na Linuksach, bo jedyne udokumentowane info z jakim się spotkałem to Unity na Ubuntu wysyłające dane do Amazona.
sobota, 21 maja 2016, 12:21   bohater8
@Sabi: Dokladnie to samo robi google, apple, valve, sony-pewnie-tez.
Dostaje sie tylko MS.
sobota, 21 maja 2016, 12:12   Sabi
@Aargh Opisane w miarę w porządku tutaj - https:technet.microsoft.com/en-us/itpro/windows/manage/configure-windows-telemetry-in-your-organizationbasic-level - tak na mój gust, to "App usage data" czyli rodzaj, czas i sposób użytkowania aplikacji (czort jeden wie, czy chodzi o "appki" pod metro czy normalne aplikacje - nie zostało to sprecyzowane) jest przesadą jak na najniższy poziom dla wersji Pro (czyli najwyższej, do jakiej można "darmo" upgradować). To i parę innych numerów.
sobota, 21 maja 2016, 11:27   Antimasterplan
Praktyki MS (kładące większy nacisk na graczy pc '-), to już dla mnie dno. Szczególnie "pourywane" serie tj. GoW, Fable, Halo - a skoro jesteśmy przy Halo - jak już niektórzy zauważyli - aby wypromować Windows Vistę, MS "wypuścił" Halo 2 na PC. Nie dość, że gra trąciła już starą rybą (sama w sobie bardzo dobra), to jeszcze w dniu premiery kosztowała 254/256 PLN. Godne pożałowania. Teraz jest "lepiej". Zamiast kontynuować tą lichą politykę, i wydać z 10tką Halo 3, Reach itd., MS wydaje edytor poziomów...
sobota, 21 maja 2016, 11:19   GGrzebyk
@Despero23 - Jest to już oficjalnie potwierdzone, że kolejne części forzy (np. Horizon 3 czy Motorsport 7) pojawią się również na PC
sobota, 21 maja 2016, 10:22   mrowczak
@XanderMorhaime dwa lata o ile mnie pamięć nie myli. Była nawet recka w CDA. :)
Była fajna opcja która pozwalała na granie jeszcze w czasie instalacji... :)
sobota, 21 maja 2016, 9:30   BorekLR
@XanderMorhaime Halo 2 było dołączane do Windows Vista, a samo kosztowało około 2 razy więcej niż inne gry w tamtym czasie.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z