Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Lego Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy będzie pierwszą grą Lego z polskim dubbingiem

spikain wtorek, 10 maja 2016, 14:00 News

Masz dziecko, które nie potrafi czytać? Teraz już nie musi się uczyć!

Jednym z powodów, dla których w polskiej wersji językowej BvS Batman żartuje ze swojej mamy są najmłodsi odbiorcy popkultury. Jako że to oni (wraz z towarzyszącymi im rodzicami) stanowią większość targetu kolejnych gier Lego, tym razem postanowiono zaszaleć. Aktorzy podkładający głosy w polskim filmowym Przebudzeniu Mocy użyczyli swoich strun głosowych raz jeszcze. W Lego Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy.

W polskiej wersji językowej usłyszymy głosy aktorów znanych z kinowego hitu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy oraz innych części sagi, czyli m.in. Marcina Dorocińskiego, Weroniki Humaj, Marcina Bosaka, Franciszka Pieczki, Marka Lewandowskiego, Kacpra Kuszewskiego, Mirosława Zbrojewicza i Andrzeja Blumenfelda. Jest to pierwsza gra z serii LEGO Video Games w historii, która zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej.

Można to usłyszeć poniżej:

(aha, wersja na Vitę jest tylko z polskimi napisami)

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 13 maja 2016, 10:02   radd91
Jak dla mnie wprowadzenie głosów postaci do gier lego było nieporozumieniem, więc powyższego już nie mam po co komentować.
środa, 11 maja 2016, 14:28   sixtyfourbit
Zapewne z tego powodu jakość głosów będzie lepsza w momencie, kiedy będą wyciągać dialogi z oryginalnej wersji filmu. Tak czy srak, cieszę się i jak dla mnie coraz lepiej się ta część zapowiada (Batman 3 i Jurassic World przeminę srogim milczeniem, w Avengersów nie grałem...).
środa, 11 maja 2016, 1:29   spikain
@krzyk: Chciałbym w to wierzyć
wtorek, 10 maja 2016, 20:04   marcusfenix345
I bardzo dobrze. Wszystko u nas powinno by dubbingowane i dalej z niecierpliwością na to czekam. Precz z lektorem i napisami, dubbing to jedyny słuszny wybór.I nie, nie jestem ironiczny albo żartuje. Uważam że, wszystko co jest u nas wydawane powinno mieć dubbing i powinien być to konstytucyjnie zagwarantowany obowiązek.
wtorek, 10 maja 2016, 16:49   krzyk
Panie redaktorze, ale ten żart z BvS ponoć dotyczył implikowania, że [SPOILER chyba] Wonder Woman miała być żoną, a nie matką Batka[/SPOILER chyba]. Także to raczej nie był ukłon w stronę młodzieży, więc sypie się sens pierwszego zdania :/
wtorek, 10 maja 2016, 16:28   TheFrediPL
Ja tam bym wolał bez dubbingu jak za starych czasów, rozumieli nawet dzieci które czytać nie umieją a i było to wszystko śmieszniejsze.
wtorek, 10 maja 2016, 16:01   Skelldon
Aha, czyli zły pomysł (dubbing) ze złego pomysłu (głosy w grach Lego w ogóle) w złym pomyśle (adaptacja na podstawie jednej części trylogii). I'll pass... x.x
wtorek, 10 maja 2016, 15:21   Cyjanek
Wszyscy jak zwykle mają problem z dubbingiem zapominając że nie są sami na świecie i że mówimy o grze stworzonej głównie dla młodszych odbiorców, ew. rodzinnego grania z dziećmi. Celem na pewno nie są 30 latkowie którzy angielski mają opanowany tak, by wyłączyć nawet napisy. Dla młodszych ludzi dubbing będzie bardzo przydatny bo z pewnością grają w lego star Wars by czytać napisy na ekranie. Rozumiem że jakość dubbingu nigdy nie powala ale nie przypominam sobie żeby ktoś mnie zmuszał do gier lub filmów z du
wtorek, 10 maja 2016, 15:17   Masters110
Ehh, Dubbing zawsze boli w uszy. Dlatego filmy oglądam z lektorem lub napisami.
A to też dlatego, że czasem dziwinie niektóre rzeczy tłumaczą i można sobie samemu to zrobić
wtorek, 10 maja 2016, 14:59   Pecetowiec
Eee... jeśli to kupię to od razu włączę angielski z napisami. Bo ten dubbing... dobra leżącego się nie bije.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…polega na zabraniu mnie do kasyna i czytaniu razem okultystycznych książek. To ty nie wiesz?! 

Komentarzy:
6

A i tak najwięcej emocji wywołał we mnie Saper.

Komentarzy:
2

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
7

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z