Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMicrosoft już niedługo przestanie nagabywać na Dziesiątkę!

Allor wtorek, 10 maja 2016, 10:09 Software

Co wcale nie jest taką dobrą wiadomością...

Komunikaty zachęcające posiadaczy Windowsa 7 i 8.1 do aktualizacji do Dziesiątki znikną już 29 lipca. Dodatkowo z komputerów znikną wszystkie odpowiedzialne za to zamieszanie pliki, łącznie z ukrytą wersją instalacyjną Windowsa 10, która najpewniej też została w międzyczasie pobrana i tylko czeka, by się zainstalować.

To dla przeciwników nowych Okienek wiadomości dobre.

Zła jest taka, że oznaczać to będzie koniec rocznego okresu darmowego upgrade'u.

Jeśli po 29 lipca zechcesz przesiąść się na Dziesiątkę, będziesz musiał wysupłać około 460 złotych. I jest to cena najniższa, dotycząca wersji Home OEM. Za Professional trzeba będzie zapłacić około 600 zł.

I jeszcze jedno. Przy okazji Microsoft pochwalił się, że obecnie aktywnych jest już 300 milionów urządzeń z Dziesiątką. To... słabo. Jeszcze niedawno celem firmy były przecież 2 miliardy w 2 lata, co przy obecnym tempie jest absolutnie niemożliwe...

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, Windows 10,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 11 maja 2016, 8:47   xqallanx
Wśród użytkowników Steama Windows 10 przebija Windowsa 7 o prawie 6 punktów procentowych i zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 40% użytkowników. Według mnie to i tak jest wielki sukces ze strony Microsoftu, patrząc, że Windows 7 cały czas góruje nad Windowsem 8 i 8.1
wtorek, 10 maja 2016, 20:17   Piterk95
@Aargh
A nie pomyślałeś, że ktoś może z nich nie korzystać? Ja wciąż korzystam z ustawienia "pokazuj etykiety" bo ikonki wprowadzone w win 7 są dla mnie nieczytelne. Na ekranie full hd miejsca mam wystarczająco - 10 okien bez zmniejszania szerokości na pasku zadań się mieści.
wtorek, 10 maja 2016, 18:38   Sabi
A, i jeszcze należy dodać, że zarówno raporty MSRT oraz Defendera można wyłączyć (ten drugi wyłącza się sam, jeżeli zainstalowany jest inny antywirus - bez niego, Defender włączy się sam, niezależenie od działania użytkownika) oraz, że już zdarzało się, że któryś tam update resetował ustawienia prywatności do poziomów domyślnych.
wtorek, 10 maja 2016, 18:34   Sabi
…aplikacje były uruchamiane, jak długo działały, raporty w przypadku błędów, itp). Oficjalne informacje można znaleźć między innymi na stronie: (technet.microsoft.com/en-us/itpro/windows/manage/configure-windows-10-devices-to-stop-data-flow-to-microsoftwhat-s-new-in-windows-10-version-1511) lub (technet.microsoft.com/en-us/itpro/windows/manage/configure-windows-telemetry-in-your-organization) – to, czy ufasz MS i akceptujesz tego rodzaju działania, zależy wyłącznie od ciebie. Mnie jeszcze nie przekonało.
wtorek, 10 maja 2016, 18:34   Sabi
… samego użytkownika. W wersji „Pro” (najwyższej, do jakiej możesz „za darmo” przenieść system) najniższy możliwy poziom telemetrii obejmuje, oprócz poziomu „zerowego” (czyli ID komputera, rodzaju systemu i urządzenia, raportów MSRT oraz Windows Defendera) także: wersję i ustawienia IE, parametry urządzeń peryferyjnych (np. kamery w laptopie), ogólne parametry sprzętowe i sieciowe (typ procesora, ilość pamięci RAM, konfiguracja sieciowa, itd), statystyki Windows Store, „app usage data” (czyli jakie...
wtorek, 10 maja 2016, 18:33   Sabi
@tommy50 Zależnie od ustawień, wersji systemu i wykorzystywanych programów/usług. Zgodnie z EULA, MS może zbierać tego rodzaju dane, nawet ciągi znaków wklepywanych na klawiaturę, podczas korzystania z "wybranych usług" (przy czym MS już od pewnego czasu traktuje swój system operacyjny za "usługę"). Zasadniczo dotyczy to korzystania z Edge i Cortany, oficjalnie w celu usprawniania korekcji/"zgadywania" tekstu, w przypadku włączonych ustawień dot. ID reklamowego czy korzystania z konta MS, także profilu...
wtorek, 10 maja 2016, 17:44   sebastor
Win 10 Pro dawno zainstalowany. Na początku premiery było parę baboli, ale poi co nie narzekam. :)
wtorek, 10 maja 2016, 17:30   dami00900
Redakcjo dajcie w końcu EDYCJĘ KOMENTARZY bo nawet omyłkowych błędów nie można poprawić...
wtorek, 10 maja 2016, 17:27   dami00900
W każdej grze zauważyłem duży wzrost wydajności w porównaniu działania ich na poprzednich systemach.
Więc nie chrzańcie tylko najpierw zapoznajcie się z informacjami na jego temat i jak go skonfigurować.
Ale zapomniałem czytanie boli...
wtorek, 10 maja 2016, 17:26   dami00900
Przestańcie narzekać już na tą 10. Ja uważam ją za najlepszy system z pośród poprzednich.
Nwm w czym macie problem mi każdy program gra działa prawidłowo a i tak to wszystko działa lepiej jak na poprzednich wersjach.
Jeśli tak bardzo boicie się że będą was śledzić to was zmartwię na każdym was śledzą bez różnicy.
Wystarczy sobie go odpowiednio skonfigurować no ale jak ktoś się na tym nie zna albo wstyd mu poprosić znajomego co się na tym zna, to lepiej bluzgać na lewo i prawo.

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

Procesory mają poważne wady projektowe…

News
sobota, 6 stycznia 2018

procesory-maja-powazne-wady-projektowe …a zabezpieczenie ich przed hakerami może spowodować spadek wydajności nawet o 60%. Na szczęście w praktyce nie znaczy to, że w grach będziesz miał kinowe 24 fps-y zamiast dotychczasowych 60.

Komentarzy:
38

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z