Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCD Projekt chce być jak Rockstar

Cross czwartek, 28 kwietnia 2016, 15:49 News
CD Projekt RED
CD Projekt RED

Marcin Iwiński twierdzi, że zamiast na fali Wiedźmina rozpocząć dziesięć nowych projektów, chcą wzorem twórców GTA uderzać raz na kilka lat, ale za to konkretnie.

Mamy paranoję na punkcie zawodzenia ludzi. Nawet, gdy chodzi o proste ogłoszenie dla prasy, zawsze dumamy: co mamy powiedzieć? Jak powinniśmy to powiedzieć? Czy to uczciwe? Mamy firmowy test, którego używamy w najtrudniejszych sprawach: test "wyjaśniania tego tłumowi graczy". Powiedzmy, że musimy dokonać decyzji w kwestii zawarcia tego czy tamtego elementu w grze, a potem wyjaśnić, dlaczego postąpiliśmy tak, a nie inaczej. Jeśli przekonamy samych siebie, jeśli chodzi o lepsze marże zysku, nie jest to pewnie właściwy wybór. Chodzi o dostarczenie graczom wartości.
 
Skupiamy się, mamy wręcz obsesję na punkcie jakości... Jeśli dostajesz ósemki, nie osiągniesz poziomu sukcesu komercyjnego, jaki osiągniesz przy dziewiątkach. Średnia ocen recenzentów Wiedźmina 3 na Metacritic.com to 93, a średnia użytkowników to ponad 9. Niesamowite.
W ten sposób Marcin Iwiński, złotousty szef firmy tłumaczy, dlaczego zdecydował się na naśladowanie modelu wydawania gier kojarzonego z Valve, Blizzardem czy Bethesdą zamiast organizowania taśmy produkcyjnej wypluwającej z siebie co rok-dwa kolejny sequel. Wejście pomiędzy wspomniane nazwy w annały historii gier jest jego celem – Iwiński chce być szefem jednego z trzech najlepszych studiów na świecie, dlatego nie zdecydował się na rezygnację z niezależności i sprzedaż firmy zewnętrznym inwestorom. Chce, by jego studio było polskim Rockstarem, którego każda gra będzie gigantycznym wydarzeniem. Cóż, oby tylko w trakcie osiągania tego celu nauczyli się, jak ominąć problemów z niekończącym się crunchem, z którego Rockstar był w okolicach Red Dead Redemption wyjątkowo niesławny.
Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 29 kwietnia 2016, 15:45   Tokagero
Amen.
piątek, 29 kwietnia 2016, 13:24   Onsen
Nie pozostaje nic innego jak życzyć by faktycznie swój cel osiągnęli, a nawet by kiedyś to Rockstar pisał, że chciałby być taki jak Redzi ;)
piątek, 29 kwietnia 2016, 4:13   JINX
Ja bym chciał żeby CDR zrobił mmorpg'a :D
piątek, 29 kwietnia 2016, 0:43   mishiu
To ja mogę powiedzieć, że ufam SQUARE ENIX, bo do tej pory wszystkie Final Fantasy, które zrobili były świetne.
czwartek, 28 kwietnia 2016, 20:27   Jedrekrulez
Mishiu - powtórzę. Nie chodzi w ogóle o gatunek gry. Chodzi o podejście do graczy przez firmę robiącą gry, o staranność w jej tworzeniu, o stosunek gry w grze do jej ceny, o słuchanie fanów, a także o ewentualną możliwość anulowania projektu jeżeli jest niewypałem itd. Jeżeli Rockstar zrobi grę RPG to ja nawet złożę preorder bo im ufam chociaż to nie ich segment na rynku. Jak DICE zrobi FPS Battlefronta 2 to nie złożę preorderu chociaż jest to moje ulubione uniwersum. Nie ufam im, przejechałem się na nich.
czwartek, 28 kwietnia 2016, 20:13   mishiu
@Jedrekrulez - to w dużej mierze zależy kto jakie gatunki gier preferuje.
czwartek, 28 kwietnia 2016, 20:00   McGrave
Crunch łatwo ominąć mając dużo kasy, będąc w pełni samodzielnym i nie obiecując na zaś...
czwartek, 28 kwietnia 2016, 19:58   Jedrekrulez
Mishiu - Doceniam wiele firm, np. nie wymieniłem Piranhy Bytes która zrobiła moją grę życia lecz zdaję sobie sprawę, że to nie ta liga co CDR i Rockstar. Poza tym nie mówimy o jednej dobrej grze a ogólnie o całej firmie, jej podejściu do graczy, graniu na ich zaufaniu i podejściu do contentu zawartego w grze.
Co do Deus Exa. Mam ochotę w to pograć ale właśnie świadomość, że mam do czynienia z cyberpunkiem mnie odpycha. W sumie tak samo miałem z Mass Effectem którego pokochałem, więc muszę się przełamać ;)
czwartek, 28 kwietnia 2016, 19:30   mishiu
Jedrekrulez - należy docenić każdą firmę, która zrobi dobrą grę, a takich firm jest całkiem sporo.
czwartek, 28 kwietnia 2016, 19:27   mishiu
Metacritic to shit jakich mało (zbieranina idiotów). Często świetne filmy czy gry miały tam oceny 5-6/10.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z