Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

NIS America konczy wydawać gry Atlusa w Europie, czyli fani Persony i Etriana mają przegwizdane

Cross poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 18:35 News

To, jak cierpią fani Atlusa (Shin Megami Tensei, Etrian Odyssey) w Europie, jest już owiane legendami. Teraz będzie jeszcze gorzej?

NIS America niejednokrotnie ratowało europejskich fanów Atlusa, którzy bali się, że różne Etriany, Persony, Dungeon Travelery czy Sfery Odyna nie trafią w sensownym terminie na Stary Kontynent. Teraz jednak nasz zbawca zostawi nas samych – dziesięć dni temu zakończył współpracę z Atlusem ze względu na "rosnące trudności we współpracy". Jak się okazuje, po przejęciu przez Segę firma stała się bardzo wybredna w kwestii partnerów, nieustannie każąc się wydawcom licytować o ich gry jak najwyższym minimum gwarancji finansowych. NIS America uznało więc, że nie ma szans na równorzędną współpracę i zrezygnowało z pozorów partnerstwa.

Co teraz? Pozostaje nadzieja, że europejski oddział Segi w końcu weźmie się w garść i zacznie sprawnie wydawać gry w normalnych terminach. Biorąc jednak pod uwagę, że mają wielkie problemy nawet z publikowaniem tu własnych tytułów, nie robiłbym sobie nadziei. Czy w Personę 5 czy Shin Megami Tensei IV: Apocalypse też zagramy z ogromnym opóźnieniem?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 26 kwietnia 2016, 21:16   Marc0s
@Sabi O Nintendo nie wspominam, bo oni od dawna olewali nasz rynek i ogólnie znacznie trudniej dostać gierki na ich konsole. Nie stawiam raczej jednej konsoli ponad drugą, po prostu jedną preferuję bardziej, inną nie. Konsoli Nintendo nie posiadam niestety żadnej oprócz Nes-a. Mam nadzieję, iż poradzą sobie z tym problemem, bo i tak u nas posucha z jrpg-ami.
wtorek, 26 kwietnia 2016, 10:42   Typr
Według Amazon.uk Personę 5 ma wydawać Square Enix: https:www.amazon.co.uk/Square-Enix-5050013392949-Persona/dp/B00ZGCH54Q
wtorek, 26 kwietnia 2016, 8:14   MartiusGW
Cała sytuacja to brzmi jak smutny żart bo NISA to kolejny partner którego Atlus zniechęcił. Sądziłem, że po przejęciu przez Sega sytuacja w końcu się, teraz nawet nie jestem pewien czy mają zamiar zacząć wydawać gry cyfrowo z ponad rocznym opóźnieniem czy kompletnie to oleją.
wtorek, 26 kwietnia 2016, 8:08   MartiusGW
@Kopah
Czy nie wymaga to starszych aktualizacji co oznacza świadome rezygnowanie z eshopa i prawdopodobnie nowszych gier które będą wymagać nowych aktualizacji? Nie jest to idealne rozwiązanie i pewnie jeszcze mniej osób chce się z tym bawić niż import pudełka dla ps3/ps4 (przy okazji jedyna gra zablokowana regionalnie na ps3 została wydana przez Atlusa.
wtorek, 26 kwietnia 2016, 6:45   mishiu
Niech lepiej wydają gry z japońskimi głosami do wyboru, bo inaczej to w ogóle mnie nie interesują.
Pamiętam Catherine i legalni fani nie mogli kupić tej gry z angielskimi napisami i japońskimi głosami.
wtorek, 26 kwietnia 2016, 1:13   AdiXeR
"Zawsze se możecie sprowadzić, hehehe" - No właśnie problem polega na tym, żeby nie trzeba było sprowadzać.
poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 23:05   Kopah
@Sabi
Z Nintendo to prawda - oni forcują blokadę regionalną, ale jest to łatwo obejść jak zresztą wszystko u nich, bo zabezpieczenia mają chyba z lat 90, a coś o tym wiem bo sam mam 3DSa. Za to sama Persona 5 wychodzi na PS3/PS4 a tam region blocka nie ma, więc problem znika :')
poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 21:22   xcd2
Etrian Odyssey V Never Ever ;_;
poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 20:37   Sabi
@Kopah/Marc0s Gry z serii Etrian Odyssey wydawane są wyłącznie na konsole Nintendo. Duża część (ostatnio wydawanych) gier z serii SMT też (np. wspomniane w newsie Apocalypse). A "Big N" forsuje blokadę regionalną. Wasze ukochane PS3/PS4 nie jest jedyną konsolą na rynku.
poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 20:03   Kopah
@Marc0s
Wiem, i właśnie to tłumaczyłem Sabiemu. Na konsoli nie ma co się martwić o to, że gra nie wychodzi w naszym regionie bo można spokojnie ją kupić z innego regionu.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
1

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z