Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNintendo NX liczbą gier pożre Wii U na śniadanie

spikain środa, 20 kwietnia 2016, 16:23 News
Tak nie wygląda logo NX
Tak nie wygląda logo NX

Mowa tu o grach first-party, rzecz jasna.

Emily Rogers, której w kwestii przecieków nintendowych wierzyć można na słowo, napisała – zastrzegając, że nie są to marzenia fanki, spekulacja ani optymizm – że Nintendo robi w tej chwili tak wiele w związku ze zbliżającą się premierą (...no, najpierw zapowiedzią) NX, że lineupu konsoli nie będzie można nawet porównać do tego, co dzieje się z Wii U. Jak twierdzi, w celu zapewnienia ciągłego strumienia gier, Nintendo zmieniło całkowicie proces produkcji gier. Nastąpiły "radykalne zmiany", a "nowa strategia" ma sprawić, że gry będą się ukazywać szybciej.

I jeszcze dwie ciekawostki: wiele tytułów planowanych dla Wii U (których nazw jeszcze nie poznaliśmy) przeniesione zostało na NX. Emily Rogers twierdzi, że NX może mieć najwięcej gier first-party w historii konsol Nintendo. Zaznacza, że chodzi tu o cały okres życia platformy, nie pierwszy rok czy dwa, a poza tym Nintendo lubi dziwacznie rozkładać zapowiedzi – ogłasza gry miesiąc po E3 albo dwa miesiące po premierze konsoli i tak dalej.

Brzmi to wszystko jak pobożne życzenia, ale Rogers podkreśla, że ma silne podstawy, by to pisać. Według niej "NX w ciągu roku zbuduje większą bibliotekę gier niż Wii U w ciągu 3 czy 4 lat". Brzmi dobrze.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 21 kwietnia 2016, 14:51   Sporemaniak1
@Tennessee raczej tak, bo Nintendo nie jest jak SONY czy M$, a na Wii U na początku działały gry z Wii, więc raczej tak.
czwartek, 21 kwietnia 2016, 14:39   Kolo5141
Tennessee,kKażda nowa konsola Nintedo posiada wsteczną kompatybilność.
czwartek, 21 kwietnia 2016, 14:09   QourenoS
oby nie kosztem jakości, ale to Nin a oni własnie jakość stawiają na 1szym miejscy (nie hardware'ową)
czwartek, 21 kwietnia 2016, 12:05   Tennessee
Czy gry wii u beda kompatybilne z nintendo nx?
czwartek, 21 kwietnia 2016, 8:52   PanDiego
@Dantes XOne przyda mi się jeszcze, żeby zobaczyć jak mocno można zniszczyć moją ulubioną serię xD (Halo, chodzi o Halo...)
środa, 20 kwietnia 2016, 20:47   nietrol
Trzymam kciuki za powrót Nintendo na tron, gdzie ich miejsce. Toast za zdrowie absolutnej legendy - Shigeru Miyamoto. Ale pewnie gdybym kupił WiiU to byłbym trochę zły i rozczarowany takim obrotem sprawy.
środa, 20 kwietnia 2016, 18:57   Dantes
+b3rt dokładnie potrzeba większej liczby informacji na temat gier i Nintendo NX, pozycja na rynku PS4 pozostaje niezagrożona a X1 pozostaje na przegranej pozycji, reasumując Nintendo NX atakuje rynek w dobrym czasie i X1 powinien zniknąć z rynku ta konsola nie ma przyszłości.
środa, 20 kwietnia 2016, 18:47   MartiusGW
@b3rt
Cały czas nikt nic nie wie. Samo Nintendo nie podało żadnych konkretnych informacji poza dosyć ogólnymi komentarzami Iwaty, że chcą aby ich nowe systemy były niczym bracia czy rodzina.
środa, 20 kwietnia 2016, 18:20   b3rt
A wiadomo w końcu czym ta konsola będzie? Bo niektórzy nadal twierdzą że handheld, inni że hybryda, jeszcze inni że 100% stacjonarka (która pożre X1/PS4 bez popitki pod względem wydajności). Przeciekają na temat gier i specyfikacji a sami nie wiedzą nawet czego XD
środa, 20 kwietnia 2016, 17:22   Inryhk
Lubię Nintendo i nie czerpie jakiejś wielkiej przyjemności z krytykowania WII U bo sam mam i je lubię. Ale, wypuszczenie większej ilości gier niż na WII U w ciągu 3 lat nie będzie chyba bardzo trudne. Tytuły na tą konsolę a szczególnie te naprawdę dobre można policzyć na palcach u rąk i nóg.

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

Nintendo Switch: Prawie 70 milionów sprzedanych konsol, świetne wyniki kolekcji Mario

News
czwartek, 5 listopada 2020

nintendo-switch-prawie-70-milionow-sprzedanych-konsol-swietne-wyniki-kolekcji-mario Mario Kart 8 Deluxe zbliża się do 30 milionów sprzedanych kopii, ale powoli dogania go nowe Animal Crossing.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z