Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNintendo NX będzie "mocniejsze od PS4", jeżeli wierzyć plotce. A raczej wierzyć

spikain środa, 13 kwietnia 2016, 16:17 News
Tak nie wygląda logo NX
Tak nie wygląda logo NX

Plotki o NX to w internecie już codzienność. Co chwilę jakaś wyrasta i zazwyczaj nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości – tym razem jest inaczej.

Jakiś czas temu pojawiła się plotka, którą internet stosunkowo zignorował. To znaczy na pewno nie było tak wielkiego szumu, jak przy okazji kontrolera-podpuchy. Według autora:

NX będzie mocniejsze od PlayStation 4. I w tym przypadku informacja ta nie brzmi jak kompletna bzdura typu "konsola będzie 50% mocniejsza", tylko uwzględnia moc poszczególnych komponentów, wskazując głównie na mocniejszy procesor.

Nie wiadomo, jakie nowe gry trafią na konsolę – ale wiadomo o portach gier z Wii U. W tej chwili w produkcji są Super Smash Bros., nowa Zelda, Splatoon oraz Super Mario Maker, przy czym te dwa ostatnie mogą się nie ukazać – Nintendo ma ponoć jakiś problem z przeniesieniem danych użytkowników.

Co ciekawe, ponoć "nikt nic nie wie" na temat handheldowej wersji konsoli, co potwierdziałoby inne doniesienia: w tym roku zobaczymy tylko stacjonarkę, a handheld o podobnej architekturze (dzięki której łatwo będzie wydawać gry na obie konsole naraz) ukaże się dopiero za jakiś czas.

Do niedawna informacje te nie były potwierdzone – teraz Emily Rogers, dziennikarka/osoba z Twittera/osoba z kontaktami, której po prostu wypada w tych kwestiach ufać, wyjawiła dane, które praktycznie całkowicie się z tymi rewelacjami pokrywają. Informację o Super Mario Makerze na NX potwierdził też Liam Robertson, który dzięki licznym cennym kontaktom (m. in. w samym Nintendo) wielokrotnie w przeszłości okazał się mieć rację.

Skoro wspomnieliśmy o Emily Rogers i Zeldzie na Wii U – wyjawiła ona też, że w nowej odsłonie serii będziemy mogli wybrać pomiędzy Linkiem męskim i Linkiem żeńskim (czyli pewnie Linkle), a ponadto w grze będzie... voice acting.

 

 

Ale Link gadać nie będzie. Bez obaw, puryści.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 14 kwietnia 2016, 17:27   spikain
@notoco42: Akurat bardzo dobrych ekskluziwów na Wii U jest dużo, problemem dla ludzi jest to, że są tylko ekskluziwy. Tak jakby to nie dla nich się kupowało konsole Nintendo.
czwartek, 14 kwietnia 2016, 11:48   notoco42
Zresztą o jakim wsparciu mowa, skoro nawet exclusivów samego Nintendo nie ma za dużo na tę konsolę.
czwartek, 14 kwietnia 2016, 11:45   notoco42
Pytanie kiedy premiera. Jak w tym roku to współczuję tym, co zainwestowali w Wii U, bo po premierze NX Nintendo prawdopodobnie szybko porzuci wsparcie dla Wii U.
środa, 13 kwietnia 2016, 23:31   spikain
@korinogaro: Nie zrezygnowało z E3, tylko z fizycznej konferencji. Zamiast tego podczas E3 robią "cyfrową" konferencję (która ze względu na możliwości i tak jest lepsza niż te "prawdziwe").
środa, 13 kwietnia 2016, 22:24   korinogaro
@kfarc, to się NX-a tam nie doczekasz bo Nintendo zrezygnowało z E3 w zamian za Nintendo stream czy jakoś tak się to nazywa.
środa, 13 kwietnia 2016, 21:36   nortalf
@paintball_X Ale właśnie o to chodzi, że Nintendo ma dostać gry bardziej mainstreamowe.
środa, 13 kwietnia 2016, 20:41   paintball_X
Po pierwsze co mnie interesuje konsola? ;) Ale "po drugie" jest ważniejsze. Mianowicie w co będzie można na tej konsoli zagrać? W Mario i Zeldę. No to faktycznie szykuje się przełom w branży i wielki powrót legendy.
środa, 13 kwietnia 2016, 20:22   R4G3ST3K
A mnie najbardziej ucieszyło przedostatnie zdanie
środa, 13 kwietnia 2016, 19:52   Dantes
+Ad-M również bym chciał powrót wielkiego N jakim było za czasów Gamecube czas pokaże na ile ta plotka okaże się prawdziwa.
środa, 13 kwietnia 2016, 18:28   kfarc
Z każdym momentem czekam coraz bardziej na tegoroczne E3. I nie tylko z powodu NX-a.

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

Nintendo: Nie kończą się problemy z produkcją Switchów

News
czwartek, 14 maja 2020

nintendo-nie-koncza-sie-problemy-z-produkcja-switchow Konsola firmy w wielu miejscach może pozostawać towarem deficytowym nawet do końca roku.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z