Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNintendo NX będzie "mocniejsze od PS4", jeżeli wierzyć plotce. A raczej wierzyć

spikain środa, 13 kwietnia 2016, 16:17 News
Tak nie wygląda logo NX
Tak nie wygląda logo NX

Plotki o NX to w internecie już codzienność. Co chwilę jakaś wyrasta i zazwyczaj nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości – tym razem jest inaczej.

Jakiś czas temu pojawiła się plotka, którą internet stosunkowo zignorował. To znaczy na pewno nie było tak wielkiego szumu, jak przy okazji kontrolera-podpuchy. Według autora:

NX będzie mocniejsze od PlayStation 4. I w tym przypadku informacja ta nie brzmi jak kompletna bzdura typu "konsola będzie 50% mocniejsza", tylko uwzględnia moc poszczególnych komponentów, wskazując głównie na mocniejszy procesor.

Nie wiadomo, jakie nowe gry trafią na konsolę – ale wiadomo o portach gier z Wii U. W tej chwili w produkcji są Super Smash Bros., nowa Zelda, Splatoon oraz Super Mario Maker, przy czym te dwa ostatnie mogą się nie ukazać – Nintendo ma ponoć jakiś problem z przeniesieniem danych użytkowników.

Co ciekawe, ponoć "nikt nic nie wie" na temat handheldowej wersji konsoli, co potwierdziałoby inne doniesienia: w tym roku zobaczymy tylko stacjonarkę, a handheld o podobnej architekturze (dzięki której łatwo będzie wydawać gry na obie konsole naraz) ukaże się dopiero za jakiś czas.

Do niedawna informacje te nie były potwierdzone – teraz Emily Rogers, dziennikarka/osoba z Twittera/osoba z kontaktami, której po prostu wypada w tych kwestiach ufać, wyjawiła dane, które praktycznie całkowicie się z tymi rewelacjami pokrywają. Informację o Super Mario Makerze na NX potwierdził też Liam Robertson, który dzięki licznym cennym kontaktom (m. in. w samym Nintendo) wielokrotnie w przeszłości okazał się mieć rację.

Skoro wspomnieliśmy o Emily Rogers i Zeldzie na Wii U – wyjawiła ona też, że w nowej odsłonie serii będziemy mogli wybrać pomiędzy Linkiem męskim i Linkiem żeńskim (czyli pewnie Linkle), a ponadto w grze będzie... voice acting.

 

 

Ale Link gadać nie będzie. Bez obaw, puryści.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 14 kwietnia 2016, 17:27   spikain
@notoco42: Akurat bardzo dobrych ekskluziwów na Wii U jest dużo, problemem dla ludzi jest to, że są tylko ekskluziwy. Tak jakby to nie dla nich się kupowało konsole Nintendo.
czwartek, 14 kwietnia 2016, 11:48   notoco42
Zresztą o jakim wsparciu mowa, skoro nawet exclusivów samego Nintendo nie ma za dużo na tę konsolę.
czwartek, 14 kwietnia 2016, 11:45   notoco42
Pytanie kiedy premiera. Jak w tym roku to współczuję tym, co zainwestowali w Wii U, bo po premierze NX Nintendo prawdopodobnie szybko porzuci wsparcie dla Wii U.
środa, 13 kwietnia 2016, 23:31   spikain
@korinogaro: Nie zrezygnowało z E3, tylko z fizycznej konferencji. Zamiast tego podczas E3 robią "cyfrową" konferencję (która ze względu na możliwości i tak jest lepsza niż te "prawdziwe").
środa, 13 kwietnia 2016, 22:24   korinogaro
@kfarc, to się NX-a tam nie doczekasz bo Nintendo zrezygnowało z E3 w zamian za Nintendo stream czy jakoś tak się to nazywa.
środa, 13 kwietnia 2016, 21:36   nortalf
@paintball_X Ale właśnie o to chodzi, że Nintendo ma dostać gry bardziej mainstreamowe.
środa, 13 kwietnia 2016, 20:41   paintball_X
Po pierwsze co mnie interesuje konsola? ;) Ale "po drugie" jest ważniejsze. Mianowicie w co będzie można na tej konsoli zagrać? W Mario i Zeldę. No to faktycznie szykuje się przełom w branży i wielki powrót legendy.
środa, 13 kwietnia 2016, 20:22   R4G3ST3K
A mnie najbardziej ucieszyło przedostatnie zdanie
środa, 13 kwietnia 2016, 19:52   Dantes
+Ad-M również bym chciał powrót wielkiego N jakim było za czasów Gamecube czas pokaże na ile ta plotka okaże się prawdziwa.
środa, 13 kwietnia 2016, 18:28   kfarc
Z każdym momentem czekam coraz bardziej na tegoroczne E3. I nie tylko z powodu NX-a.

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski
Redaktor naczelny CD-Action
Redaktor naczelny cdaction.pl
Człowiek
Mit
Legenda


My loony bun is fine, Benny Lava.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ta konsolka to taki komputerowy odpowiednik Fiata 126p. Małe to i przestarzałe – ale kiedyś bardzo w Polsce popularne i do dziś szczerze kochane przez posiadaczy. A do tego wiąże się z nią dość ciekawa historia.

Komentarzy:
1

Mieszczący się we Wrocławiu polski oddział MSI zaprosił nas do siebie na wystrzałową – dosłownie! – premierę swojego laptopa. Dowiedzieliśmy się tam kilku rzeczy. Po pierwsze: wciąż istnieją laptopy ważące ponad 4 kg. Po drugie: laptopa da się stabilnie podkręcić do 5 GHz. A po trzecie – pacyfiści, jak się okazuje, strzelają lepiej od niejednego weterana.

Komentarzy:
6

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
5

Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego... Wszystko jest!

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z