Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITQuantum Break: Pierwsze recenzje udowadniają, że ryzyko się opłaca

DavyStrange piątek, 1 kwietnia 2016, 15:00 News
Quantum Break
Quantum Break

Eksperymentalne skrzyżowanie gry i serialu okazało się miksem całkiem smakowitym.

Oceny debiutującego 5 kwietnia (na XBO i pecetach z Windowsem 10) tytułu rozpościerają się od bardzo niskich aż po wysokie, przy czym tych drugich jest zdecydowanie więcej. Choć Quantum Break nie okazało się być szumnie zapowiadaną rewolucją, a "jedynie" ciekawą strzelaniną to wygląda na to, że Finowie z Remedy Entertainment mogą odetchnąć z ulgą, przybić piątki i oblać sukces whisky Kong. Albo i kawą z termosu – jak kto lubi (tak, ponoć nawiązań do poprzednich produkcji studia jest tutaj zatrważająco dużo).

Wymieszanie konwencji gry i telewizyjnego show było ryzykownym pomysłem i recenzent Polygonu sam jest zaskoczony tym, jak bardzo przysłużyło się to grze z fabularnego punktu widzenia. Jak pisze:

Zaskakującym jest, jak dobrze rozgrywka działa w tandemie z komponentem live-action. [...] Podejmujesz decyzje jako antagonista i dostajesz możliwość zobaczenia następujących po nich konsekwencji – ale dalsza przyszłość wciąż pozostaje nieznana. Niektóre postaci mogą zniknąć z fabuły całkowicie, albo zająć inne funkcje zależnie od twoich wyborów. Niektóre z decyzji pozwalają nawet "uczłowieczać" Paula (głównego złemu – dop. Davy), co nadaje historii tragizmu.

Recenzent GameSpotu zarzucił grze nieprzemyślane zaprojektowanie sekwencji walki:

Podstawowe mechaniki strzelania nie są imponujące. Często musisz polegać na dynamicznym systemie osłon; podchodzisz do obiektu i Jack automatycznie się za nim chowa. O ile jest możliwym używanie Time Blastu na ślepo, o tyle z bronią palną nie ma tyle swobody; nie możesz jej na przykład używać wtedy, kiedy kucasz. Jesteś tym samym zmuszony do wstania i odsłonięcia się, a tym samym do przyjmowania obrażeń. Faktem jest, że strzelaniny nie są główną gwiazdą tego show, ale zdecydowanie powinny być potraktowane lepiej, niż zostały.

Średnia z 62 ocen na Metakrytyku (wersja na XBO) wynosi 78/100. Poszczególne noty układają się następująco:

GiantBomb – 2/5
GameSpot – 6/10
IGN – 8/10
VideoGamer – 8/10
Destructoid – 8,5/10
GameInformer – 8,5/10
Polygon – 8,5/10

A na koniec łapcie przygotowany przed devów krótki filmik zachęcający do gry. UWAGA! Materiał może zawierać śladowe ilości Maksa Payne'a oraz Alana Wake'a:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 21:51   KokodavePL
JA CHCĘ ALAN WAKE 2 i kolejne go MAX PAYNE bo 3 była średnia : /
sobota, 2 kwietnia 2016, 11:54   ICDSun
Toż to Alan Wake i Max Payne :D
sobota, 2 kwietnia 2016, 11:32   Dives
Nie będę oryginalny, też chce nowego Alan, ale takiego jak "jedynka", a nie American Nightmare.
piątek, 1 kwietnia 2016, 21:43   Adorianu
Też bym chciał Alana Wake'a 2.
piątek, 1 kwietnia 2016, 19:05   asrudy
Kocham bullet time :)
piątek, 1 kwietnia 2016, 17:28   Pecetowiec
Wolałbym Alan Wake 2... :(

O autorze

DavyStrange

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z